• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie uprawnienia ma komornik?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 10:31
Czy komornik może wejść na naszą posiadłość? Czy może nas wylegitymować? Czy może zabrać wszystko co uzna za stosowne? Mimo, że niektóre rzeczy nie należą do dłużnika?
Pytam w kontekście ostatnich wydarzeń - w których komornik zabrał traktor rolniczy który nie należał do dłużnika.... Czy mamy prawo go nie wpuścić?
Cytuj
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 11:44
Moim zdaniem wszystko jest rozdmuchane przez media... Tylko po to aby wzbudzić sensację. Nigdy nie wiesz jak naprawdę wyglądała sytuacja ponieważ jesteś poinformowany jedynie z jednej strony. Telewizja i internet koloryzują. Po to tylko aby materiał zdobył popularność. Zwykle z komornikiem można się dogadać jak człowiek z człowiekiem.
A takie sytuacje to jedynie margines.
Cytuj
JanK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 14:27
Komornik jak tylko chce i ma z tego jakiś zysk to naprawdę może dużo. Jeżeli masz jakiś masz jakiś majątek w Polsce - to na pewno go znajdzie u odzyska dług dla wierzycieli.
Jeżeli widzi, że na czymś nie da się zarobić to raczej dąży do umorzenia postępowania.
Dużo też zależy od samego wierzyciela który może wiercić dziurę w brzuchu komornikowi aby ten skuteczniej egzekwował dłużnika.


A to z czym mieliśmy do czynienia na przestrzeni ostatnich kilku tygodni - z tymi aferami komorniczymi to patologia, margines. W każdej branży znaleźć można takie czarne owce.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 12:21
Coś znalazłem w necie nie wiem czy o to ci chodziło:
Art. 829. Nie podlegają egzekucji:

1) przedmioty urządzenia domowego, pościel, bielizna i ubranie codzienne,
niezbędne dla dłużnika i będących na jego utrzymaniu członków jego rodziny,
a także ubranie niezbędne do pełnienia służby lub wykonywania zawodu;
2) zapasy żywności i opału niezbędne dla dłużnika i będących na jego utrzymaniu członków jego rodziny na okres jednego miesiąca;
3) jedna krowa lub dwie kozy albo trzy owce potrzebne do wyżywienia dłużnika
i będących na jego utrzymaniu członków jego rodziny wraz z zapasem paszy i ściółki do najbliższych zbiorów;
4) narzędzia i inne przedmioty niezbędne do osobistej pracy zarobkowej dłużnika
oraz surowce niezbędne dla niego do produkcji na okres jednego tygodnia, z wyłączeniem jednak pojazdów mechanicznych;
5) u dłużnika pobierającego periodyczną stałą płacę - pieniądze w kwocie,
która odpowiada nie podlegającej egzekucji części płacy za czas do najbliższego terminu wypłaty,
a u dłużnika nie otrzymującego stałej płacy - pieniądze niezbędne dla niego i jego rodziny na utrzymanie przez dwa tygodnie;
6) przedmioty niezbędne do nauki, papiery osobiste, odznaczenia
i przedmioty służące do wykonywania praktyk religijnych oraz przedmioty codziennego użytku,
które mogą być sprzedane tylko znacznie poniżej ich wartości, a dla dłużnika mają znaczną wartość użytkową;
7) środki pieniężne zgromadzone na rachunku bankowym,
o którym mowa w art. 36 ust. 4a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka
i przetworów mlecznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 244, poz. 2081 oraz z 2006 r. Nr 50, poz. 363, Nr 208, poz. 1541 i Nr 115, poz. 794).
Cytuj
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 15:19
Ja bym wcale nie powiedział, że takie sytuacje, gdy zajęte zostają rzeczy, których właścicielem jest ktoś inny, a nie dłużnik to margines. Ale może dlatego, że osobiście się spotkałem z taką sytuacją. Matka miała długi. W tym domu mieszkał też jej syn, pełnoletni. Komornik wszedł, ponoć szukał po szafkach, ale cóż, być może ma takie uprawnienia. Zajął komputer syna. Teoretycznie powinien zwrócić sprzęt, gdy syn pokazał mu imienne faktury, prawda? No niestety, komputer w końcu co prawda odzyskał, ale po prawie roku batalii sadowych, a i tak z wielką łaską. Pomimo nakazu z sądu. Oczywiście sprawa trwała długo, bo komornik ani żaden jego przedstawiciel ANI RAZU nie stawił się na rozprawę. Może liczył, że chłopak odpuści? Dziwne, że nasze prawo nie sankcjonuje w żaden sposób tak ewidentnych błędów urzędników państwowych. Czasem myślę, że to kompletna samowolka.
Aha, jeszcze jedno, ten komputer służył synowi do pracy i nauki, więc teoretycznie nie powinien go zabierać.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 15:36
Komornicy czują się trochę bezkarni. Ludzie z kolei boją się walczyć o swoje + nie znają przepisów.
Cytuj
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 10:34
Hola Hola. Jakim cudem komornik grzebał po szafkach ? Przecież jest to przekroczenie uprawnień i na pewno nie musieli się na to godzić.
Poza tym osoba taka musi mięć nakaz sądu aby wejść do mieszkania a eksmisja następuje w obecności policji tak więc świadkowie są.
Czy ludzie o których tutaj piszesz nie mieli języka w gębie?
Tak potulnie zgadzali się na to co wykonywał komornik?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 10:54
monk napisał
Hola Hola. Jakim cudem komornik grzebał po szafkach ? Przecież jest to przekroczenie uprawnień i na pewno nie musieli się na to godzić.
Poza tym osoba taka musi mięć nakaz sądu aby wejść do mieszkania a eksmisja następuje w obecności policji tak więc świadkowie są.
Czy ludzie o których tutaj piszesz nie mieli języka w gębie?
Tak potulnie zgadzali się na to co wykonywał komornik?


I tu się z tobą zgodzę, sam komornik nic nie może zrobić bez naszej wiedzy, jedynie co może zająć to rzeczy widoczne gołym okiem , ale aby grzebać po szafkach sam tego nie może robić.
PAMIĘTAJCIE LUDZIE ZA NIM WPUŚCIMY KOMORNIKA MAMY PRAWO GO NIE WPUŚCIĆ. Wiadomo może wpaść z Policją ale wtedy mamy czas aby powynosić kosztowności itp.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 19:36
Ja za to słyszałem, ja fajnie są ustawiane licytacje ruchomości. Jak ktoś ma dobrego znajomego komornika, to zawsze wie, kiedy jakieś fajne fanty są licytowane. A pamiętajcie, że cena wywoławcza, to chyba 50% wartości, o ile się nie mylę. Pomijając już fakt, że wycena jest zwykle i tak niższa niż cena rynkowa.
A czy ktoś z was brał kiedys udział w takiej licytacji?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

22.3.2015 16:14
nastor napisał
Ja za to słyszałem, ja fajnie są ustawiane licytacje ruchomości. Jak ktoś ma dobrego znajomego komornika, to zawsze wie, kiedy jakieś fajne fanty są licytowane. A pamiętajcie, że cena wywoławcza, to chyba 50% wartości, o ile się nie mylę. Pomijając już fakt, że wycena jest zwykle i tak niższa niż cena rynkowa.
A czy ktoś z was brał kiedys udział w takiej licytacji?


Nie brałem udziału ale mam znajomych którzy brali. Jak maż znajomości to możesz się w to bawić, bo większość licytacji jest ustawiona, ludzie wpłacają kaucje i z góry wiadomo że wygra osoba która jest podstawiona.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Odpowiedź