• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie od utraty pracy do kredytu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 9:44
Podpisując umowę kredytową, często w pakiecie "otrzymujemy" ubezpieczenie od utraty pracy. Czy warto? Jaki jest zakres takiego ubezpieczenia? tutaj
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 10:06
W przypadku kredytu hipotecznego jest to moim zdaniem korzystna opcja ponieważ nigdy nie wiadomo przecież co przytrafi nam się w przyszłości.
Ale w przypadku kredytów gotówkowych? Nie sądzicie,ze jest to wtedy zbędny wydatek?
W końcu w dużym stopniu podwyższa ratę jaką musimy płacić...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 10:20
ubezpieczenie od utraty pracy, jednym słowem to wyciąganie kasy od klientów, najbardziej bezsensowne ubezpieczenie jakie występuje

wystarczy spojrzeć do OWU jakie są wyłączenia i w jakich okolicznościach klient może otrzymać (ile i jak długo) świadczenie...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 10:36
Takie ubezpieczenie jest bardzo potrzebne ale tylko jeśli pracujemy na umowie o prace.
Wiadomo zawsze warto najpierw poczytać OWU aby w momencie zaistniałej sytuacji wiedzieć jak się zachować aby mieć pewność że warunki ubezpieczenia mnie ochronią. Ten okres który opłaca firma ubezpieczeniowa czyli okres 12 miesięcy jest bardzo dobry dla czego, przez ten okres klient zawsze znajdzie inną pracę.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 10:51
czy realnie słyszałeś o przypadku, aby ktoś z takiego ubezpieczenia skorzystał (wypłacone świadczenie)? ja nigdy...

jest obowiązek, aby zarejestrować się w PUP, zaproponowaną pracę należy przyjąć, a tam zawsze jakieś zajęcie znajdą
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 10:56
Robert Sierant napisał
czy realnie słyszałeś o przypadku, aby ktoś z takiego ubezpieczenia skorzystał (wypłacone świadczenie)? ja nigdy...

jest obowiązek, aby zarejestrować się w PUP, zaproponowaną pracę należy przyjąć, a tam zawsze jakieś zajęcie znajdą


Powiedz mi kolega gdzie słyszałeś lub kto ci mówił że do razu znajdą ci pracę?.
Ja ci piszę ze swojego doświadczenia , straciłem pracę, poszedłem do urzędu czekałem miesiąc nic nie dostałem w końcu się zdenerwowałem i wróciłem do branży. Ta sytuacja była kilka lat temu, ale nawet wielu moich klientów miało taką sytuację i dostali pomoc od strony Firmy Ubezpieczeniowej.
Ale byli też tacy którzy nie otrzymali pomocy gdy stracili pracę, ale to była ich wyłącznie wina. Czyli np. zostali zwolnienie z pracy z ich winy itp.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 11:49
Rozumiem,ze w przypadku ubezpieczenia od utraty pracy przy kredycie mieszkaniowym można z niego w każdym momencie zrezygnować?
Czy deklarujemy się ,że płacimy je przez jakiś określony czas?
O ile procent takie ubezpieczenie potrafi podnieść ratę kredytu hipotecznego?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 11:52
przykładów mógłbym podać wiele, ale ostatni klient, który miał takie ubezpieczenie jak poszedł do PUP to od razu dostał kilka ofert (fast food, kasa, wykładanie towaru itp...) nie płacą wiele, ale nie dostaniesz dokumentu, że pracy nie ma; w OWU miał zapis, że nie może odrzucić oferty pracy

miał ubezpieczenie, pracę stracił nie ze swojej winy, a i tak nic mu nie wypłacono
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 12:15
Robert Sierant napisał
przykładów mógłbym podać wiele, ale ostatni klient, który miał takie ubezpieczenie jak poszedł do PUP to od razu dostał kilka ofert (fast food, kasa, wykładanie towaru itp...) nie płacą wiele, ale nie dostaniesz dokumentu, że pracy nie ma; w OWU miał zapis, że nie może odrzucić oferty pracy

miał ubezpieczenie, pracę stracił nie ze swojej winy, a i tak nic mu nie wypłacono


Faktycznie niezbyt ciekawa sytuacja. Zgadzam się z Tobą. W większych miastach praktycznie od razu wyślą do pracy bo pracy jest tak naprawdę sporo.
Z kolei w mniejszych miastach w Urzędach Pracy nie ma szansę na pracę nawet za najniższą. Piszę tutaj o Polsce Wschodniej.
Tak na marginesie co daje takie ubezpieczenie od utraty pracy? Daje nam dodatkowe wakacje od spłaty kredytu ?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2015 12:22
Robert Sierant napisał
przykładów mógłbym podać wiele, ale ostatni klient, który miał takie ubezpieczenie jak poszedł do PUP to od razu dostał kilka ofert (fast food, kasa, wykładanie towaru itp...) nie płacą wiele, ale nie dostaniesz dokumentu, że pracy nie ma; w OWU miał zapis, że nie może odrzucić oferty pracy

miał ubezpieczenie, pracę stracił nie ze swojej winy, a i tak nic mu nie wypłacono


Jak najbardziej się z tobą zgadzam, natomiast mowa tu o dużym mieście. Natomiast aby dostał parcę czy też ofertę jeszcze musi spełnić warunki które wymagają. Z tego co pamiętam masz możliwość rezygnacji z nie których ofert dopiero chyba 2 oferta czy tez 4 jest zobowiązująca. tego nie pamiętam.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Odpowiedź