• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

koszt notriusza

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 10:52
Przy zakupie nieruchomości ani rusz bez notariusza: tutaj Podpowiadamy ile będą kosztować jego usługi.A Państwa ile to kosztowało? Drogo?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 11:05
nie napisaliście ile kosztuje i kto płaci za umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego, jak to wygląda przy umowie deweloperskiej...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Maciej BancarewiczMaciej Bancarewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 37 razy

Wyślij wiadomość

23.1.2015 19:41
Podany przez Was koszt taksy notarialnej to maksymalna jej wysokość.

W większości wypadków jej koszt można u notariusza negocjować, a bardzo często korzystając z usług np. agencji nieruchomości, doradcy finansowego lub innych osób związanych z obrotem nieruchomości dostajemy zniżkę na notariusza wraz z ich usługą.

Bardzo często spotyka się obniżkę na taksie w wysokości 30%,a kilkakrotnie widziałem nawet 50%.

Poza tym standardowy koszt wypisu aktu to 6zł netto za stronę a nie wspomniane 200zł i zależy od obszerności aktu oraz ilości wypisów.

Niestety pozostałe koszty (podatek, koszt założenia księgi, wpisy własności czy hipotek) pozostają niezmienne.
Cytuj
Maciej Bancarewicz
Doradca Finansowy
www.osobistydoradca.com.pl
pracek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 6:08
Czy notariusz pobiera różne opłaty w zależności od danego miasta?
Czy w mniejszych miastach jest może taniej?
Sam jak kupowałem mieszkanie prawie 2 lata temu zapłaciłem za notariusza ok 4000zł ( piszę tutaj o praktycznie wszystkich już opłatach). Wartość mieszkania 150 tys. złotych.
Czyli w sumie nie tak niewiele.
Cytuj
Maciej BancarewiczMaciej Bancarewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 37 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 13:54
Bezpośredniego wpływu na jego wynagrodzenie nie ma miejscowość, w której ma kancelarię tylko jego skłonność do negocjacji ceny (a tu znaczny wpływ ma konkurencja czy wynegocjowany przez np. pośrednika nieruchomości, doradcę kredytowego etc. rabat).

Poza tym na te 4.000 zł, o których piszesz pewnie złożyły się wszystkie opłaty u notariusza w tym także podatki (2% wartości nieruchomości) czy koszty sądowe za założenie KW czy wpis własności do KW co daje kolejne parę stówek... w tym wypadku wynagrodzenie notariusza wyniosło niecały tysiąc złotych, w tym podatek VAT 23% (w akcie opisane jest to jako taksa notarialna + ewentualne koszty wypisów)
Cytuj
Maciej Bancarewicz
Doradca Finansowy
www.osobistydoradca.com.pl
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 14:31
Wśród notariuszy jest bardzo często zmowa cenowa ( każdy chce dużo zarobić), tak samo jak to izba notarialna decyduje ile w danym rejonie może być notariuszy. Mam znajomego po aplikacji notarialnej i musiał pytać się właśnie izby notarialnej czy w danym miejscu może otworzyć swoje biuro.
Sam mam pytanie. Czy kredy mieszkaniowy można po części wydać właśnie na koszta związane z podatkami, notariuszem?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 15:03
tak, ale kwota kredytu nie może przekroczyć 90% wartości nieruchomości
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 16:17
Tomorek napisał
Wśród notariuszy jest bardzo często zmowa cenowa ( każdy chce dużo zarobić), tak samo jak to izba notarialna decyduje ile w danym rejonie może być notariuszy. Mam znajomego po aplikacji notarialnej i musiał pytać się właśnie izby notarialnej czy w danym miejscu może otworzyć swoje biuro.
Sam mam pytanie. Czy kredy mieszkaniowy można po części wydać właśnie na koszta związane z podatkami, notariuszem?


Mógł byś tak zrobić, gdybyś dostawał pieniądze wcześniej niż podpiszesz umowę notarialną i opłacisz wszystkie koszty z tym związane.

Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Maciej BancarewiczMaciej Bancarewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 37 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 20:49
Robert Sierant napisał
tak, ale kwota kredytu nie może przekroczyć 90% wartości nieruchomości


Dokładnie tak... przy czym mówimy tu o wartości rynkowej nie cenie zakupu (w większości banków).
Zdarza się, że 90% wartości przewyższa kwotę zakupu... wtedy można skredytować nawet całość + ewentualne opłaty jak prowizja, ubezpieczenie, koszt notariusza (w tym wypadku notariusza opłacamy z środków własnych, a bank oddaje nam pieniądze)
Cytuj
Maciej Bancarewicz
Doradca Finansowy
www.osobistydoradca.com.pl
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.1.2015 15:14
W sumie z tego co mi wiadomo to obecnie żadne przepisy nie precyzują dokładnie ile wynosi koszt sporządzenia aktu notarialnego z tego co się orientuję. Są oczywiście ustalone rozporządzenia dotyczące maksymalnej taksy notarialnej ale to naprawdę jedynie notariusz decyduje ile od nas weźmie pieniędzy.
U mnie nie były to jakieś wysokie koszta. Z kolei koleżanka za notariusza zapłaciła więcej ( mieszkania o mniej więcej takiej samej wartośći)>
Cytuj
Odpowiedź