• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Tanie przelewy z Anglii do Polski

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Cecylia0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 21:39
Możecie mi doradzić w jaki sposób najtaniej przelać pieniądze z Anglii do Polski? Chodzi mi o jakiś bank czy instytucję finansową, która by nie pobierała dużych opłat za taką operacje , tzn prowizji oraz przewalutowania gotówki . Nie mam orjetacji w temacie jaki bank polecacie ,może sami korzystacie i jesteście zadowoleni .
Cytuj
Agata7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:18
Z tego co wiem tradycyjne przelewy z konta bankowego wiążą się z ogromnymi kosztami .Nie wiem który bank obecnie oferuje najtańsze przelewy z zagranicy do Polski .Jeżeli koniecznie chcesz wiedzieć w którym banku najtaniej to po prostu musisz pochodzić i popytać wtedy będziesz pewny .A może ktoś wie o tanich przelewach z zagranicy?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:37
To prawda przelewy z kont w Polsce na zagraniczne wiąże się z wysokimi kosztami. Przelewy są realizowane za pomocą międzynarodowego systemu łączności bankowej SWIFT. Zlecenie przelewu złożone przez nas w banku jest kierowane do zagranicznego banku pośredniczącego, który przekazuje instrukcje płatniczą do banku odbiorcy . Każdy z banków może pobrać opłatę za pośrednictwo. Dobrym rozwiązaniem jeżeli często będziemy dokonywać takich przelewów mogą być konta walutowe.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 14:35
A nie lepiej jest wymienić w Polsce pieniądze na funty po korzystnej cenie a później przesłać je przez WU? moim zdaniem to chyba najskuteczniejszy sposób na to zeby jak najmniej stracić na takich przelewach. Bo banki naprawdę niezłą prowizje liczą sobie za takie przelewy.
Cytuj
Malessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:57
no moja siostra jak wysyła pieniądze z Anglii do Polski to też korzysta z WU. Wysyła bezpośrednio funty i rodzice wymieniają sobie pieniądze w kantorze który ma najkorzystniejszy zamiennik. Przynajmniej siostra i rodzicie nie tracą na tym jak by miała przelać te pieniądze z konta na konto.
Cytuj
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 8:19
My będąc w Anglii wysyłaliśmy moim rodzicom pieniądze z banku do banku. Prowizje były ogromne. Nie wiedziałam jeszcze wtedy o WU. Dopiero znajomi uświadomili nas jak dużo kasy tracimy. A czy są jeszcze jakieś inne placówki podobne do WU w Polsce?
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:56
My też na początku pobytu za granicą wysyłaliśmy pieniądze z konta na konto. Później założyliśmy konta walutowe i od razu nasze portfele odczuły ulgę. Często też przywoziliśmy do Polski pieniądze by zaoszczędzić na przelewach.
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:30
Przelewy z zagranicy do Polski i odwrotnie są bardzo drogie. Ja kiedyś pokusiłam się na zakupy na eBay-u i zapłaciłam taką prowizję za przelew, że szok! Nie miałam pojęcia, że będę musiała zapłacić jakąś prowizję. Już więcej nie kupię nic za granicą;)
Cytuj
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:54
ha,ha to ja mam za granicą siostre i wole ja poprosić żeby zapłaciła mi za przelewy an e-bayu a ja oddaje jej pieniądze jak zjeżdża do Polski, dużo lepiej na tym wychodzę. Tylko gorzej mają osoby które nie mogą zdecydować się na takie rozwiązanie. Wtedy pozostaje wysoka prowizja albo nie robienie zakupów za granica.
Cytuj
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 20:17
No na czym te banki niestety musza zarabiać tak samo te po Angielskiej stronie jak i te nasze. A że mało ludzi w bankach wymienia pieniadze bo wolą isc do kantoru to korzystają jak ktoś robi przelew.
Cytuj
Odpowiedź