• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kiedy bank może odmówić udzielenie kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2015 8:31
Zastanawiają się Państwo w jakich sytuacjach bank prawdopodobnie odmówi nam kredytu? Przygotowaliśmy zestawienie takich sytuacji i kilka porad co w takiej sytuacji robić. tutaj
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 10:25
Mi bank odmówił udzielenia kredytu z uwagi na to,że nie miałam żadnej zdolności kredytowej ! Pamiętam,że było to jakieś kilka lat temu.
Wiecie jaki jest obecnie najprostszy sposób na to aby poprawić swoją zdolność kredytową?
Wziąć sobie kartę kredytową, wybrać z niej jakieś 5000 zł i po miesiącu spłacić jeszcze w okresie bezodsetkowym.
To również zapisuje się na koncie ;) DOradzil mi tak mój doradca i kredyt dostałam.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 10:36
Brak historii kredytowej może być przeszkodą przy udzieleniu kredytu gotówkowego. W przypadku hipotek, w zdecydowanej większości banków, nie ma to znaczenia.

Wzięcie KK i zrobienie jednej transakcji nic nie da. Zobowiązanie pojawia się w BIK dopiero po 6 miesiącach...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 14:33
Akurat przy dobrych zarobkach, przy posiadaniu pracy na etacie np w służbach mundurowych itd (w zawodach wysokiego zaufania publicznego) nawet bez historii kredytowej bank jest w stanie udzielić kredytu nawet dużego kredytu.

Mi też bank kiedyś omówił udzielenia kredytu studenckiego z powodu braku poręczycieli. Ale teraz jestem już po studiach i myślę sobie, że to może ostatecznie wyszło mi na dobre :)
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 15:45
Nie ma reguły. Dobry BIK zawsze pomaga, a brak wpisów niekoniecznie musi uniemożliwiać uzyskanie kredytu. Poza tym zawsze musi być ten pierwszy raz.

Nie miałeś dochodu więc poręczyciele byli wymagani. Kredyt studencki warto brać jeżeli nie planuje się przeznaczać go na konsumpcję.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 10:57
Kredyt studencki to ogolnie dobra opcja, nisko oprocentowany, bez jakichs dodatkowych wymagań. Mój brat chciał go wziąc ostatnio, ale okazało sie ze wnioski można bylo składać chyba do końca października.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

2.3.2015 13:16
Kiedy bank sprawdzi BIK? O tym tutaj
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

2.3.2015 16:35
Banki zawsze sprawdzaja BIK. Nie ma wyjatków, plus sprawdzaja wiele różnych rejestrów. Już w zależności od banku.
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.3.2015 9:17
Zawsze mozna skorzytać z poręczycieli. Sama jak brałam kredyt na remont pierwszego mieszkania również nie miałam zdolności kredytowej i poręczyli mi rodzice.
Swoją drogą bank jeśli odmawia to ma swoje powody. Jeśli prośba o kredyt została odrzucona to prawdopodobnie nie będziemy w stanie go w przyszłości spłacić.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.3.2015 11:54
I niech odrzucają. Przyjmowanie wszystkich wniosków kredytowych jakie wpłyną zagraża i depozytom w danym banku, i bankowi ogólnie i całej gospodarce.
Cytuj
Odpowiedź