• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy po rozwodzie mam szanse skorzystania z programu MdM

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:17
Wiele słyszę o programie MDM czy w moim przypadku mogę starać się o takie dofinansowanie . Moja sytuacja jest taka ,jestem rozwiedziona ale podczas trwania poprzedniego małżeństwa posiadałam mieszkanie wspólnie z byłym małżonkiem, a po rozwodzie zrzekłam się na jego rzecz.Co w takiej sytuacji czy przysługuje mi dofinansowanie ?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 9:45
Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi dofinansowanie wkładu własnego może zostać udzielone, jeśli nabywca do dnia nabycia mieszkania nie był właścicielem innego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, a także właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.Według Ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi małżonek jest właścicielem, a nie współwłaścicielem, wspólnie zakupionego mieszkania, co wyklucza go z możliwości ubiegania się o dofinansowanie wkładu własnego.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
natan1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 19:05
Oj jak dobrze ze takie pytanie padło jestem w bardzo podobnej sytuacji i zastanawiałem się czy mam jakieś szanse na dostanie tego dofinansowania .Teraz już wiem ,ale jeszcze mam pytanie ile będzie wynosiła wysokość dofinansowania i jakie banki objęte są tym programem ?
Cytuj
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:14
jakie banki niestety nie wiem a co do wysokości to mi udało znaleźć sie takie informacje

Wsparcie odnosi się do wartości odtworzeniowej danego mieszkania i wynosi odpowiednio:

- w przypadku singli i bezdzietnych małżeństw 10% wartości odtworzeniowej nabywanego mieszkania. Wartość jest ustalana w oparciu o wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1 m² mieszkania w danej lokalizacji oraz rzeczywistą powierzchnię użytkową tego lokalu (iloczyn powierzchni użytkowej mieszkania i wartości wskaźnika). Dla mieszkań o powierzchni użytkowej powyżej 50 m² podstawą dla określenia dopłaty będzie 50 m².

- małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci mogą liczyć na kwotę wsparcia w wysokości 15% nabywanego mieszkania. Dla tych osób także obowiązuje ograniczenie dofinansowania do powierzchni użytkowej 50 m².

- jeżeli osobie korzystającej z programu urodzi się trzecie lub kolejne dziecko w okresie 5 lat od zakupu mieszkania, będzie możliwe ubieganie się o kolejne 5% dopłaty. Wniosek o spłatę części kredytu nabywca składa w okresie 6 miesięcy od dnia urodzenia lub przysposobienia dziecka. Dopłata ma charakter jednorazowy.
Cytuj
Morfee

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:47
Ja doczytałem ze te banki sa objęte tym programem
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna .
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna
Getin Noble Bank Spółka Akcyjna
Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna
Alior Bank Spółka Akcyjna
SGB-Bank Spółka Akcyjna
Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna
Bank Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna
Bank Millennium SA
Euro Bank Spółka Akcyjna


Ale na wszelki wypadek musisz to jeszcze sprawdzić.
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 6:35
To znaczy, że jeśli jestem po rozwodzie a mieszkanie jest żony (zawsze było na nia) to mogę starać się o to dofinansowanie. Tylko czy zdążę... W lipcu kończę 35 lat a z tego co wiem do tego wieku przysługuje dofinansowanie. Mam jakieś szanse?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:01
jaca napisał
To znaczy, że jeśli jestem po rozwodzie a mieszkanie jest żony (zawsze było na nia) to mogę starać się o to dofinansowanie. Tylko czy zdążę... W lipcu kończę 35 lat a z tego co wiem do tego wieku przysługuje dofinansowanie. Mam jakieś szanse?
Wniosek może Pan składać do końca roku kalendarzowego, w którym beneficjent ukończył 35 lat, czyli do końca bieżącego roku, jeśli w lipcu 2014 kończy Pan 35 lat. Jeżeli nie był Pan właścicielem mieszkania to jak najbardziej może się Pan starać o dofinansowanie.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
mycha566

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 11:20
jaca to w twoim przypadku bym się bardzo pospieszyła ,mnie to nie dotyczy bo jeszcze rok mi został wiec spokojnie mogę na powoli załatwiać aby nie przegapiać wieku .Ale jak myślicie ile będzie lat trwał ten program o dofinansowanie Mdm bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji ?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 12:51
mycha566 napisał
jaca to w twoim przypadku bym się bardzo pospieszyła ,mnie to nie dotyczy bo jeszcze rok mi został wiec spokojnie mogę na powoli załatwiać aby nie przegapiać wieku .Ale jak myślicie ile będzie lat trwał ten program o dofinansowanie Mdm bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji ?
Dotychczas podano informację, że wnioski można składać od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2018 r.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 16:37
o kurcze a ja byłam przekonana że to początkowo będzie trwało tylko rok czasu. Wiecie moze czy dużo dokumentów trzeba złożyć żeby starać sie o ten wniosek. Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć listy potrzebnych dokumentów i nie wiem jak sie przygotować do tego zeby starać sie o dofinansowanie
Cytuj
Odpowiedź