• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy osoby bez ślubu mogą skorzystać z programu MDM

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Adam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:00
Bardzo zainteresował mnie program mieszkanie dla młodych .W związku z tym mam pytanie , czy z programu mogą skorzystać pary żyjące bez ślubu? . Jakie warunki trzeba będzie spełnić, żeby móc skorzystać z finansowego wsparcia w ramach programu MDM , czy ten program już funkcjonuje i jakiego typu mieszkania będą brane pod uwagę ?.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 9:54
Pary pozostające w związkach nieformalnych nie mogą otrzymać wsparcia w ramach MdM, program funkcjonuje od stycznia b.r. Obejmuje on nieruchomości z rynku pierwotnego. Dofinansowanie wkładu własnego może zostać udzielone do nabywanego mieszkania, jeżeli powierzchnia użytkowa mieszkania nie przekracza odpowiednio:

75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 100 m2 dla domu jednorodzinnego,
85 m2 dla lokalu mieszkalnego i 110 m2 dla domu jednorodzinnego - w przypadku, gdy w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego nabywca wychowuje przynajmniej troje dzieci. Warunkiem otrzymania finansowego wsparcia jest zaciągnięcie kredytu o parametrach określonych w ustawie w kwocie stanowiącej co najmniej 50% ceny zakupu nieruchomości, w złotówkach, na okres co najmniej 15 lat, na nabycie nieruchomości położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
natan1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 18:42
Jednak miałem nadzieję że osoby które nie mają zalegalizowanego związku będą brane pod uwagę w tym programie.A do kiedy ten program dofinansowania MDM będzie obowiązywał , oraz jakie banki przyjmują wnioski na tego typu dofinansowanie , macie może jakieś informacje ?.
Cytuj
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:18
niestety nie dowiedziałam sie do kiedy trwa ten program ale udało mi sie znaleźć taką liste banków :

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna .
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna
Getin Noble Bank Spółka Akcyjna
Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna
Alior Bank Spółka Akcyjna
SGB-Bank Spółka Akcyjna
Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna
Bank Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna
Bank Millennium SA
Euro Bank Spółka Akcyjna
Cytuj
Morfee

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 1:49
Ja tylko podejrzewam że taki program póki co bedzie obowiązywał przez rok albo dwa a dopiero później jak zobaczą jak sie to wszystko sprawdza to dopiero zdecydują sie na przedłużenie takiej oferty.
Cytuj
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 5:43
Nie wiedziałam, że można w tym programie starać się o dofinansowanie domu... 100m2 to całkiem niezła powierzchnia i wydaje mi się, że lepiej kupić dom niż mieszkanie:) A możecie mi powiedzieć czy można się starać o dofinansowanie na terenie innej gminy niż mieszkamy?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:09
rita napisał
Nie wiedziałam, że można w tym programie starać się o dofinansowanie domu... 100m2 to całkiem niezła powierzchnia i wydaje mi się, że lepiej kupić dom niż mieszkanie:) A możecie mi powiedzieć czy można się starać o dofinansowanie na terenie innej gminy niż mieszkamy?
To jakiej wysokości dofinansowanie można otrzymać zależy od tego na terenie jakiej gminy położone jest mieszkanie, nie ma znaczenia dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Cecylia0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 11:13
mania2 to te banki biorą udział w programie dofinansowania MDM? Szkoda myślałam ze Banki Spółdzielcze też korzystają z tego programu w mojej okolicy jest tylko ten bank .A żeby dostać się do PKO muszę kawałek dojechać .A jak myślicie czy jak bank znajduje się w innej miejscowości i województwie to nie będę miała problemu ze złożeniem wniosku o dofinansowanie MDM?
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 16:32
Myślę że tak, co to za różnica gdzie znajduje sie bank. W tym momencie chyba najistotniejsze jest to w jakiej miejscowości ejst mieszkanie czy dom o jaki chcesz sie starać. Tak jak tam wcześniej wspominała Pani ekspert , bo od tego zależna jest też kwota dofinansowania.
Cytuj
charlotte

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:33
A jest jakaś lista mieszkań, które można wybrać z MdM? Słyszałam, że czasami wciskają ludziom naprawdę nieciekawe mieszkania. Chciałabym też się dowiedzieć czy mieszkania są z rynku pierwotnego czy wtórnego? Cecylia0 podobno PKO najlepiej radzi sobie z programem, więc się nie zastanawiaj tylko wskakuj w samochód i jedź do banku:)
Cytuj
Odpowiedź