• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

uwierzytelnianie bez PINu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2014 13:45
Widzieliście, ze niebawem MasterCard nie bedzie juz wymagało Pin i wszystko bedzie na odcisk palna, ew. na kody sms? Myslicie, ze to bezpieczne ?
Tutaj jest o tym artykuł http://www.comperia.pl/newsy/20386-nowy-sposob-uwierzytelniania-platnosci-mastercard.html
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2014 15:06
Do tego to zmierza, w sumie to nie jest takie złe. Stanowi to niezla ochrone. I na pewno zniweluje kradzieże. Co do tego, ze dla nas samych bedzie ułatwieniem, to nie jestem przekonana. Autoryzujac smsem trzeba miec zawsze przy sobie telefon i czekac na smsa co pod bankomatem czy przy terminalu w sklepie moze byc irytujące.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

20.11.2014 8:34
Klient powinien mieć wybór jak woli uwierzytelniać. Ja korzystając tyle lat z pinu, uważam ze jest to dobre rozwiązanie.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2014 14:09
Myślę, że wdrożenie tych rozwiązań to kwestia lat. Pierwszą w Polsce kartę na odcisk palca Getin zaplanował dopiero na początek 2015 roku, zanim stanie sie to standardem będziemy musieli poczekać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.11.2014 12:10
Troche kosmiczne te pomysły. Na odcisk palca. Ale z drugiej strony to nie wiem czy to takie nowosci, tyle rzeczy juz działa na dotyk. Wiele to ulatwi i zaoszczedzimy czasu, którego wszytskim tak bardzo brakuje
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.11.2014 14:29
Ja w zasadzie nie rozumiem konieczności wprowadzania zmian. Przeciez PIn to tylko4 cyferki, chyba kazdy jest w stanie je zapamietac.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.11.2014 14:00
Edek napisał
Ja w zasadzie nie rozumiem konieczności wprowadzania zmian. Przeciez PIn to tylko4 cyferki, chyba kazdy jest w stanie je zapamietac.
No wlasnie tez tak uwazam. Chociaz z 2.strony to te karty na odciski palcow moga byc dosc ciekawe. :)
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.11.2014 8:57
Gość napisał
Edek napisał
Ja w zasadzie nie rozumiem konieczności wprowadzania zmian. Przeciez PIn to tylko4 cyferki, chyba kazdy jest w stanie je zapamietac.
No wlasnie tez tak uwazam. Chociaz z 2.strony to te karty na odciski palcow moga byc dosc ciekawe. :)
Zawsze jakas nowosc, czemu nie. Czy to sie sprawdzi okaze sie jak juz wprowadza.
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.11.2014 14:38
Takie uwierzytelnianie chyba jednak bedzie bezpieczniejsze. PIN moze ktos podejrzec. Gdzies poznac, wiec ryzyko zostaje minimalizowane.
Cytuj
morela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.11.2014 15:03
No nie wiem.
Ja bym się obawiała tego i póki co jednak dla mnie na pin czy zbliżeniowo jest to najbezpieczniejsza opcja. Nie wiem czy ten odcisk palca to dobra opcja, ale zobaczymy.
Cytuj
Odpowiedź