• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt na oświadczenie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:48
Witam

Studiuję, mam przydzielone stypendium socjalne, nie pracuję. Chcę kupić aparat za ok. 2200zł. Jednak żaden bank nie oferuje kredytów na stypendium.
Zastanawiam się czy nie wziąć kredytu jedynie na oświadczenie o wysokości dochodów (np. Żagiel) .
Jakie mogą być konsekwencje tego, że napiszę, iż mam dochód w wysokości 600zł, z tytułu np. sprzedawcy w McDonaldzie? Czy urząd skarbowy może się do mnie dobrać myśląc, że nie rozliczam się z nim?

Jaki jest inny sposób dostania kredytu w przypadku gdy nie pracuję?

Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:27
Nie urząd skarbowy się do Ciebie nie przyczepi tylko policja i prokuratura.Jeśli w oświadczeniu napiszesz że pracujesz w jakiejś firmie bank to sprawdzi i złoży zawiadomienie do prokuratury o próbie wyłudzenia. A otrzymanie jakichkolwiek pieniędzy bez kredytu to tylko pozostaje Ci chwilówka na dowód ale tam znowu wysokie odsetki.
Cytuj
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:02
nie tylko tak to działa-mnie wzywano na policję ponieważ odmówiłem wzięcia kredytu po przeanalizowaniu tego wszystkiego i odmówiłem podpisania go u siebie w domu. Dano zawiadomienie iż taka i taka osoba najpierw wyraziła chęć wzięcia kredytu a potem się z tego wycofała. Musiałem się tłumaczyć że niczego nie podpisywałem. Trochę to chore ale co zrobić takie Państwo.
Cytuj
Koniczynka23

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:46
No niestety nie możesz stawiać banku w takiej sytuacji bo pomyślą że chcesz wyłudzić od nich pieniądze i zgłoszą sprawę na policje. Chyba jedynym twoim wyjściem są te chwilówki albo parabanki w których dają kredyt na dowód, kiedyś w normalnych bankach była taka oferta ale nie wiem jak to jest w tej chwili.
Cytuj
Melania0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 19:20
Oj dużo chcesz zaryzykować ja na twoim miejscu bym tego nie zrobiła .Jak wszystko wyjdzie na jaw to będziesz miał duże problemy .Jak koniecznie musisz kupić ten aparat to nie pozostaje Tobie nic jak kredyt w parabankach .U nich nie ma problemu ale musisz się liczyć że są ogromne odsetki ,tak więc zastanów się czy będziesz w stanie spłacić .
Cytuj
Manana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 22:13
no na Twoim miejscu tez bym nie kombinowała. To chyba jednak za duże ryzyko. No chce że chcesz spróbować a później mieć do czynienia z Policją. Co według mnie mija sie z celem. Popytaj w prabankach albo tych wszystkich chwilówkach, tam raczej na pewno dostaniesz taki kredyt.
Cytuj
62miko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 6:55
Lepiej nie ryzykuj. Może poproś mamę albo tatę by wzięli dla ciebie ten aparat na raty a ty będziesz spłacał. Powiedz im, że spiszecie między sobą umowę. Powinni się na to zgodzić. Banku na pewno nie próbuj oszukiwać bo możesz źle na tym wyjść.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:56
Nie ma co kombinować. Zwłaszcza, że chcesz kupić tylko aparat. Lepiej na niego odłóż albo zrób tak jak radzi 62miko. Gdybyś podał fałszywe dane we wniosku mógłbyś mieć przez to spore problemy. W sumie nie wiem jak można być tak bezmyślnym.
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 20:48
Właśnie nie możesz sobie na ten aparat odłożyć pieniędzy albo tej części która Ci brakuje pożyczyć od kogoś? Może rodzice będą mogli dołożyć Ci brakująca kwotę. Sądzę że wystarczy tylko zapytać. Bo że taka głupota jak wstawienie nieprawdziwych danych przyszła Ci do głowy to ja naprawdę nie wierze.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 9:45
Jeżeli napisze Pan nieprawdę w oświadczeniu może zostać przeciwko Panu wszczęte postępowanie karne w związku z wyłudzeniem kredytu.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź