• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Raty malejące czy równe?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 12:18
Bank daje wybór: raty równe czy malejące> Jakie Państwo wybiorą? Podpowiadamy, które naszym zdaniem mogą okazać się korzystniejsze. tutaj
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Natalia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 13:22
Mimo, że koszt kredytu przy ratach malejących jest dużo niższy wybrałabym raty równe, wolę stałe opłaty, można wszystko z wyprzedzeniem lepiej zaplanować. Poza tym są one chyba niższe na początku niż raty malejące, więc zdecydowanie jest to jak dla mnie lepsza opcja.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 14:40
Według mnie dużo lepszym rozwiazaniem bedą równe. Bo te malejące na początku sa chyba bardzo wysokie. A tak wiem ile mamy co miesiac przeznaczyć na rate.
Cytuj
Amerikanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 14:53
A ja wolałabym raty malejące. Na początku płaciła bym sobie troche wiecej ale później z każdym kolejnym razem mniej i mniej , to według mnie dużo wygodniejsze
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.10.2014 15:23
Dobrze, jesli mamy taki wybór. Ogólnie licząc kredyt z ratami malejącymi jest po prostu tańszy, bo odsetki płacone co miesiąc w racie naliczane są od zobowiązania pozostającego do spłaty. A nie sa ustalone z góry.
Cytuj
pinkpig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2014 21:41
Amerikanka napisał
A ja wolałabym raty malejące. Na początku płaciła bym sobie troche wiecej ale później z każdym kolejnym razem mniej i mniej , to według mnie dużo wygodniejsze

Mi się wydaje, że te raty nie koniecznie są wygodniejsze ale z miesiąca na miesiąc po prostu przyjemniej się je spłaca, bo coraz mniej, stałe aty nie dają takiego odczucia, ale i tak niestety nie każdy na malejące, pomimo że to tańsze rozwiązanie, może sobie pozwolić.
Cytuj
Julita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 20:10
Ale z drugiej strony na początku zaciskasz pasa, a już pod koniec spłacania rat możesz sobie pozwolić na weekend za miastem ;) mi sie wydaje że w każdej z tych opcji można znaleźć plusy i to co dla jednego jest niekorzystne dla drugiego może się wlaśnie okazać korzystne.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.11.2014 14:52
Julita napisał
Ale z drugiej strony na początku zaciskasz pasa, a już pod koniec spłacania rat możesz sobie pozwolić na weekend za miastem ;) mi sie wydaje że w każdej z tych opcji można znaleźć plusy i to co dla jednego jest niekorzystne dla drugiego może się wlaśnie okazać korzystne.
Wbrew pozorom malejące opłacają sie bardziej bo sa tańsze. Na początku splacamy wiekszosc kapitalu, a potem to juz praktycznie troszke kapitalu z odsetkami. Pzy rownych wszytsko tak jest skompiloane, ze nawet gdy rata maleje beda ci doliczac odsetki.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 16:12
Moi rodzice brali kiedyś kredyt w SYGMA i też mieli raty malejące ale ich dziwnie nie malały a ostatnia była jeszcze większa niż poprzednie więc nie wiem. MOże teraz to już inaczej wygląda ale kilka lat temu taki mieli ten kredyt malejący:)
Cytuj
Odpowiedź