• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

leasing konsumencki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.10.2014 13:54
Coraz więcej moich znajomych zachwyca sie leasingiem dla osób prywatnych. w sumie i ja sie zastanawiam, bo przecież auta na wieczność na własność nie potrzebuje. Poużytkuje, mogę mieć kolejne. Zastanawiam sie jakie sa haczyki w takich ofertach.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.10.2014 15:13
Ja widze 2 wady. Po pierwsze banki w Polsce niezbyt czesto oferuja leasing konsumencki, a po drugie ludzie chca miec auta na własność. Kupuje i jest moje. A nie za pare lat musze je oddać, chociaż włożyłem juz jakieś pieniądze.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.10.2014 10:57
W Polsce to chyba wlasnie o to chodzi, ze auto z leasingu nie jest własnością właściciela. Niestety. Ludzie zyja w przekonaniu, ze to auto jest wynajmowane czy pożyczane. Co jest trochę prawda.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.10.2014 11:28
Nie można zapominać o zaletach leasingu. Po pierwsze cała procedura jest znacznie prostsza niż w przypadku kredytów. Po drugie dzięki tej ostatniej racie, mamy niższe raty miesięczne. Zobowiązanie generalnie jest na krótszy okres.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.10.2014 14:16
Ja widzę jedną zasadniczą wadę leasingu. Jeśli np. ktoś nam go ukradnie to możliwe, ze nadal będziemy musieli odprowadzać raty zapisane w umowie, mogą tez być problemy z naprawa.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 8:37
Faktycznie, jest to w pewnym stopniu problem. W przypadku leasingu osoba leasingująca nie jest właścicielem pojazdu, jest nim firma leasingująca , ona jako właściciel może liczyć na zwrot kosztów skradzionego lub też rozbitego pojazdu. W przypadku kradzieży czy uszkodzenia wypłata z polisy autocasco przypadła nie użytkownikowi pojazdu, a leasingodawcy. Często tez w samej umowie lesingowej jest klauzula mówiąca o tym, że w przypadku kradzieży bądź też zniszczenia pojazdu raty leasingowe nie podlegają zwrotowi i to mimo tego, że właściciel pojazdu otrzyma zwrot środków z polisy AC.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 13:04
No i wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, z drugiej strony jeśli mamy ac i oc to chyba auto jest już w pełni ubezpieczone.
Cytuj
unforgettable

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 0:57
Gość napisał
W Polsce to chyba wlasnie o to chodzi, ze auto z leasingu nie jest własnością właściciela. Niestety. Ludzie zyja w przekonaniu, ze to auto jest wynajmowane czy pożyczane. Co jest trochę prawda.
Ale przecież chyba po zakończonej umowie i oplaceniu kwoty wykupu można zachować samochód? Wydawało mi się że biorąc samochód w leasing później on i tak zostaje u nas, przecież chyba go nie oddajemy?
Cytuj
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2014 12:57
wiesz co moj tata bierze kazdy samochód w leasing bo tak jest wygodniej pojeździ 5 lat, spłaci samochów i kupuje nowe :) tym sposobem przerobił juz ponad uhuhu 10 samochodów :) założenie jest proste jak cie na to stać to czemu nie :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.11.2014 13:57
unforgettable napisał
Gość napisał
W Polsce to chyba wlasnie o to chodzi, ze auto z leasingu nie jest własnością właściciela. Niestety. Ludzie zyja w przekonaniu, ze to auto jest wynajmowane czy pożyczane. Co jest trochę prawda.
Ale przecież chyba po zakończonej umowie i oplaceniu kwoty wykupu można zachować samochód? Wydawało mi się że biorąc samochód w leasing później on i tak zostaje u nas, przecież chyba go nie oddajemy?
Zalezy od umowy. Mozna wziąć tylko na użytkowanie, a mozna tez z perpektywą spłaty. Są tak na prawde 2 rodzaje leasingu operacyjny i finansowy, w przypadku operacyjnego masz możliwość, ale nie konieczność wykupu, a przy finansowym wraz z ostatnią ratą przedmiot staje się własnością korzystającego
Cytuj
Odpowiedź