• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przelew zagraniczny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2014 22:58
Jakim sposobem wykonujecie zagraniczne przelewy? Bezpośrednio na konto, poprzez zewnętrzne platformy internetowe czy może jeszcze inaczej? Znalazłem niedawno stronę Bezpieczny Przelew - https://bezpiecznyprzelew.pl/ oferującą szybkie przelewy zagraniczne i zastanawiam się czy nie skorzystać z ich usług. To chyba bardziej opłacalne rozwiązanie niż tradycyjnie z konta na konto.
Wypowiedź została zmieniona przez: AudiMachina 28.9.2014 23:03
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

29.9.2014 9:04
Obecnie wykonanie przelewu zagranicznego nie powinno sprawiać najmniejszej trudności. Można to zrobić drogą internetową w naszym banku. Należy zalogować się do swojego konta i tam znajdziemy odpowiednią opcję. Oczywiście gdybyśmy mieli z tym problemy możemy skontaktować się z doradcami i zadać nurtujące nas pytania. Oczywiście minusem tego typu transakcji jest cena. W tej kwestii oczywiście warto zapoznać się z tabelą opłat i prowizji obowiązującą w naszym banku. Osobiście jednak polecamy ten sposób przelewania środków za granicę, jest najmniej problematyczny i najwiarygodniejszy.
Wypowiedź została zmieniona przez: Tomasz Słupczynski 29.9.2014 9:05
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2014 15:02
No wlasnie ludzie szukaja jakichs smiesznych opcji, a przeciez można robic przelewy z konta. Chociaż mi sie podoba opcja pay pal, tyle ze długo to idzie i troche zniechęcą.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.9.2014 14:39
Tez slyszalem, ze jednak te przelewy w bankach za granice nie sa oplaalne, bo oplaty sa duze nawet do 100 zł, a jeszcze bankowe przewalutowanie.
Cytuj
Ostoja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2014 9:06
audi a czy przez bezpiecznyprzelew.pl albo przez paypala by ci nie było lepiej robić takich rzeczy własnie? podobno ta nowa platforma daje radę i ma jeszcze opcję escrow :)
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

23.12.2014 10:12
A słyszeli Państwo o przelewach SEPA? Szybko i sprawnie można przesyłac środki poza granice kraju. Więcej tutaj.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

23.12.2014 11:33
O dobra alternatywa, trzeba to sprawdzic. Zawsze korzystałem z WU. Nie bylo zle, ale czsami na rawde przelew dlugo szedl.
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.12.2014 10:53
Hej. Western Union jest ok, sama korzystałam z niego przez jakiś czas niemniej obecnie mam do wysłania większą kwotę. Wtedy cena jest raczej wysoka prawda?
Pay pal raczej odpada ponieważ naliczają tam prowizję ( raz zabrali mi prawie 5% z karty ... a to było dla mnie za dużo - płaciłam kartą debetową).
Zastanawiałam się nad dwoma innymi rozwiązaniami.
Pierwsze to easysend.
Drugie to założenie konta walutowego - przydałoby się na przyszłość.
Co będzie lepsze?
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Gość

Niezarejestrowani

28.12.2014 9:06
Ja polecam pay pal, co prawda procedura na początku jest troche skomplikowana, trzeba trochę poczekać, ąz wszystko zostanie zatwierdzone, ale ogólnie jest okej. :) Pieniądze przeliczone po dobrym kursie. Jeśli planujecie jakies zakupy w innej walucie czy opłacenie np. hotelu przez Internet to polecam.
Cytuj
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 9:35
Gość napisał
Ja polecam pay pal, co prawda procedura na początku jest troche skomplikowana, trzeba trochę poczekać, ąz wszystko zostanie zatwierdzone, ale ogólnie jest okej. :) Pieniądze przeliczone po dobrym kursie. Jeśli planujecie jakies zakupy w innej walucie czy opłacenie np. hotelu przez Internet to polecam.

Gościu a zdajesz sobie sprawę z tego jaką pay pal ma prowizję ? :P
Bardzo wysoką. Co z tego jak kurs jest dobry skoro potrafią Ci naliczyć kilka procent od kwoty. Mniejsza bieda kiedy suma jaką przesyłasz jest niska ale jeśli jest wysoka?
Poza tym jak coś się stanie to z kim się skontaktujesz? Niestety ale na kontakt z tą firmą każdy narzeka.
Jestem zdania,że lepiej jest już otworzyć sobie to konto walutowe a nie bawić się w jakieś firmy, które nieźle sobie na nas zarabiają.
Takie konto przydaje się potem w podrózy.
Ostatnio dobrą ofertę miał Alior Bank. Również mają tam dobry kurs,
Cytuj
Odpowiedź