• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt mieszkaniowy z doradcą czy bez?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 14:53
Jak waszym zdaniem lepiej załatwiać kredyt mieszkaniowy?
Z doradcą, który załatwi za mnie wszystko ale zażąda prowizji czy samodzielnie
licząc się z tym, że niekoniecznie wybiorę dobrą opcję?
Jak Wy to załatwialiście?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 14:58
Doradca kredytowy (przynajmniej w większości przypadków) nie zażąda prowizji od Ciebie. Jego wynagrodzenie pochodzić będzie z banku.
Osobiście polecam skorzystanie z usług doradcy.
1. Oszczędzacie czas nie chodząc po wszystkich bankach po kolei.
2. Otrzymujecie wiedzę, której często nie mają nawet pracownicy w bankach.
3. Otrzymujecie zestaw najlepszych do uzyskania ofert, a nie jedną "najlepszą". Doradca w banku będzie zachwalał tylko jeden produkt, ponieważ nie będzie miał innego wyjścia. Doradca zewnętrzny ma komfort przedstawienia wszystkich.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 9:22
Tez mi sie wydaje, ze skorzystanie z instytucji takich jak of czy expander moze tylko pomoc, oni Ci nie nalicza wiecej aksy, a pomoga znalezc dobra oferte, a przynajmniej pokarzą kilka. To jest darmowe, wiec czemu nie.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 16:52
Bardzo ważne jest oczywiście wybranie dobrego doradcy. Warto jest porozmawiać przynajmniej z dwoma doradcami przygotowując sobie już przed spotkaniem zestaw pytań. Po rozmowie z obydwoma i porównaniu ofert należy podjąć decyzję, z którym chcemy współpracować.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 17:13
lzalewski napisał
Bardzo ważne jest oczywiście wybranie dobrego doradcy. Warto jest porozmawiać przynajmniej z dwoma doradcami przygotowując sobie już przed spotkaniem zestaw pytań. Po rozmowie z obydwoma i porównaniu ofert należy podjąć decyzję, z którym chcemy współpracować.


A o co pytać i czym się kierować przy wyborze? Nigdy jeszcze nie wybierałam takiego więc wolałabym wiedzieć na co zwrócić uwagę. Przecież nie przepytam go z wiedzy o której sama nie mam pojęcia.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 17:53
Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Ja się tym zajmuję i wiele rzeczy jest dla mnie na tyle oczywistych, że często o tym nie wspominam, a okazuje się, że być może powinienem. Np. ostatnio zdarzyło mi się, że klient miał do mnie pretensje o to, że nie wspomniałem, że nieruchomość będąca zabezpieczeniem spłaty kredytu musi być ubezpieczona w całym okresie kredytowania. Dla mnie było to oczywiste i dla większości osób też takie jest. Dla niego nie było (choć wiedział wiele innych rzeczy, o których inni mogą nie mieć pojęcia).
Każdy przypadek jest inny i każdy powinien zadawać pytania adekwatne do swojej sytuacji.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.9.2014 13:25
Po dłuższej rozmowie mniej więcej widać czy ktos zna sie na temacie czy nie. jak kreci albo sie nie przygotowuje do rozmowy to jasne, ze nie jest kompetentny.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

25.9.2014 15:00
Gotówkowy spokojnie można wziąć samemu, ale hipoteka to już poważna decyzja, zawsze lepiej się jednak skonsultować. Pytanie tylko na jakiej zasadzie dany doradca będzie oferował kredyt, słowem czy jeden bank nie wynagrodzi go lepiej niż inny :)
Cytuj
jagoda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.9.2014 8:47
Tez miałabym obawe czy aby na pewno doradca jest obiektywny. Czy oferta, którą mi przedstawia nie jest w zasadzie jedyna, którą ma. Przeciez wiadomo, ze np. Open Finance to jeden kapital z Getinem. Dlaczego wiec mieliby nie chcieć wspomagać swojej firmy?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

26.9.2014 12:57
I Open często tak robi. Miałem wielu klientów "w spadku z OF", którzy byli uraczeni ofertą jedynego słusznego banku:) Owszem część banków płaci lepiej, część gorzej. To normalne, tak jest w każdej branży. Jednak żaden szanujący się doradca nie spojrzy na to, że w jednym banku zarobi 200zł więcej, a w drugim mniej (z reguły różnice pomiędzy stawkami proponowanymi przez banki są zbliżone). Przyczyna jest bardzo prosta - szansą na to, aby doradca mógł istnieć w tej branży jest pozyskiwanie poleceń. Jeśli klient poczuje się oszukany, to nie dość, że tych poleceń nie będzie, to jeszcze będzie tenże doradca odradzany na około.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź