• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt na mieszkanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
sylwiszon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2014 18:26
Czy kredyt na mieszkanie zawsze jest brany pod zastaw hipoteki? Wiem, że taki kredyt pod zastaw jest prostszy do otrzymania, ale czy można wziąć kredyt na takich warunkach jak zwykły gotówkowy na dowolny cel? Czy na przykład jeśli mam wystarczającą zdolność kredytową mogę wziąć taki kredyt bez zabezpieczenia hipoteką?
Cytuj
unforgettable

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2014 20:30
no chyba jeśli kredyt jest na dowolny cel to można go wziąć na co tylko się chce, pytanie tylko czy taki kredyt daje tyle pieniędzy ile potrzebujesz na kupno tego mieszkania. a czemu właściwie nie chcesz pod zastaw hipoteki?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2014 22:42
Teoretycznie możesz, ale musisz pamiętać, że kredyt gotówkowy jest udzielany zwykle na okres krótszy niż hipoteczny. Gotówkowy to maksymalnie 10 lat, hipoteczny nawet powyżej 30. Kredyt gotówkowy jest również znacznie droższy.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

13.8.2014 8:49
Jeśli mowa o kredycie mieszkaniowym to zabezpieczeniem jest zwykle właśnie nabywana nieruchomość. Jeśli natomiast mamy nieruchomość a potrzebujemy gotówki na dowolny cel to dobrym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2014 12:48
My jak braliśmy kredyt na mieszkanie to zabezpieczeniem była właśnie ta nieruchomosć - to dosc dobre posunięcie ze strony banku, bo jakoś muszą się zabezpieczyć :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.8.2014 13:33
Ja mam pytanie apropo's refinansowania kredytu w CHF, czy to jest dobry czas na takie posunięcie czy jeszcze poczekać? Wzięłam kredyt 300tys zł w CHF w lutym 2009 na 30 lat roku i choć już spłacam 5,5 roku to moje zadłużenie zmalało w przeliczeniu na złotówki jedynie o 5 tys zł :( i nie wiem co robić, pomóżcie, doradźcie proszę bo jestem trochę załamana :( mam kredyt w DB. Czy może przewalutować? ale duzo stracę po przeliczeniu więc to raczej nie wchodzi w grę.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

13.8.2014 14:04
Gość napisał
Ja mam pytanie apropo's refinansowania kredytu w CHF, czy to jest dobry czas na takie posunięcie czy jeszcze poczekać? Wzięłam kredyt 300tys zł w CHF w lutym 2009 na 30 lat roku i choć już spłacam 5,5 roku to moje zadłużenie zmalało w przeliczeniu na złotówki jedynie o 5 tys zł :( i nie wiem co robić, pomóżcie, doradźcie proszę bo jestem trochę załamana :( mam kredyt w DB. Czy może przewalutować? ale duzo stracę po przeliczeniu więc to raczej nie wchodzi w grę.
Eksperci nie polecają obecnie takiego rozwiązania. Obecna sytuacja spowodowana jest niekorzystnym kursem złotego do franka. Przeliczenia kredytu na złote spowoduje, że mimo kilku lat spłaty zadłużenie może być nawet wyższe niż kwota wypłaconego jak wzrasta, bo oprocentowanie kredytów w złotych jest wyższe niż we frankach. Wielu analityków przewiduje jednak, że sytuacja niebawem może wrócić do normy, kurs spadnie, raty zmaleją, dlatego nie warto obecnie przewalutowywać kredytów przy tak niepewnej sytuacji.
Polecane są inne rozwiązania, takie jak wydłużenie okresu kredytowania czy wymiana złotówki po niższym kursie poza bankiem. Przy wydłużeniu okresu kredytowania miesięczna rata automatycznie zmaleje i wysoki kurs na bieżąco nie będzie tak odczuwalny. Poleca się również zakup waluty w kantorze ponieważ tam kursy wymiany zwykle są korzystniejsze niż te bankowe. Krótkofalowym rozwiązaniem mogą być także wakacje kredytowe na przeczekanie takiej sytuacji.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
rejent

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 0:26
justa napisał
My jak braliśmy kredyt na mieszkanie to zabezpieczeniem była właśnie ta nieruchomosć - to dosc dobre posunięcie ze strony banku, bo jakoś muszą się zabezpieczyć :)
tez mi się zabezpieczenie tego typu podoba bo o wiele łatwiej ten kredyt dostać. gotówkowy chyba wychodzi w takiej sytuacji dużo drożej. tak mi się przynajmniej wydaje
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 14:17
No niestety chyba zawsze jest tak, że jeżeli bierzesz na mieszkanie kredyt czy na dom to pod zastaw hipoteki. Wiem, że takie kredyty mają też mniejsze oprocentowanie bo bank ma większe zabezpieczenie. Jeżeli zdecydowałabyś się na zwykły gotówkowy są o wiele większe koszta.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 14:32
Nie wiem czy jest go łatwiej dostać. Może większą kwotę łatwiej dostać, bo papierów jest milion razy więcej. A taki kredyt właśnie hipoteczny pod zastaw na przykład mieszkania jest dla banku dobrym zabezpieczeniem, a co za tym idzie więcej mogą Ci pożyczyc
Cytuj
Odpowiedź