• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co to jest kredyt lombardowy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 14:48
Co to jest kredyt lombardowy? Czy chodzi w nim o branie pożyczki w lombardzie pod zastaw czy coś takiego?
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 19:41
Wydaje mi sie że tak. to jest chyba na takiej zasadzie że oddajesz im w zastaw jakas swoja rzecz a oni Ci daja za to pieniadze. Później ty oddajesz pieniądze a ta dana rzecz wraca do Ciebie.
Cytuj
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 23:08
mi się wydaje że to ma coś wspólnego ze stopą procentową, tak mi się kojarzy ze było kiedyś na podstawach przedsiębiorczości ale ręki sobie za to uciąć nie dam, bo to było dośc dawno i moge się mylić.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 13:03
kredyt lombardowy to kredyt pod zastaw lub kredyt na zabezpieczenie. Są to produkty krótkoterminowe udzielane pod zastaw papierów wartościowych, metali szlachetnych, łatwo zbywalnych ruchomości lub innych praw majątkowych. Kredyt charakteryzuje się tym, że bank posiada przedmiot zastawu. W ramach produktu bank, przejmując przedmiot zastawu i nabywa prawo do jego sprzedaży w razie niespłacenia kredytu przez dłużnika.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 10:31
To chyba nie jest zbyt często wykorzystywana opcja, dość często przeglądam bankowe oferty i mimo że słyszałem o tej opcji to nie spotkałem takiej oferty na stronie banku.
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:01
A bo takie kredyty nie oferują banki tylko zazwyczaj lombardy. Chociaż jak jest taki większy kredyt pod zastaw np hipoteki to on też chyba bedzie nazywał sie lombardowy , prawda?
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 12:04
A to nie jest tak, że oddajesz pod zastaw jakąś rzecz, a oni w zamian dają Ci pieniądze i później możesz to wykupić ale pewnie za więcej? W sumie nie wiem czy to jest logiczne ale tylko to przychodzi mi na myśl. Szczerze powiedziawszy nigdy nie zostawiałam nic w lombardzie więc nie wiem.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.8.2014 14:18
W ofertach banków nie ma takich kredytów, oferuja je specjalne firmy.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 10:40
Czy Gość, powie nam jakie to firmy i gdzie ich szukać? Chętnie dowiedziałabym się coś więcej na temat tego rodzaju kredytu.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 14:27
adammy napisał
Czy Gość, powie nam jakie to firmy i gdzie ich szukać? Chętnie dowiedziałabym się coś więcej na temat tego rodzaju kredytu.


Też jestem ciekawy, bo wcześniej nie słyszałem o czymś takim jak kredyt lombardowy. Jestem ciekawy na jakiej zasadzie jest przyznawany i na jakich warunkach.
Cytuj
Odpowiedź