• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Spłata kredytu przez żyranta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sonata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 18:49
Witam,
mam pewne pytanie. Otóż, chciałam dowiedzieć sie czy jeśli bede chciała wziać wysoki kredyt i poproszę kogoś na mojego żyranta, to jest możliwość że ja tego kredytu spłacać nie bedę? Okaże sie że nie mam nagle żadnych dochodów i spłacić go za mnie mój żyrant. Bedzie mógł domagać sie ode mnie pieniedzy?
Cytuj
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 20:05
Z tego co kiedyś wyczytałam, chyba nawet tutaj na forum to jak ty nie spłacisz kredytu a zrobi to za Ciebie żyrant to on ma możliwość ściągnięcia kredytu poprzez windykacje. Przecież nikt nie bedzie za Ciebie spłacał kredytu.
Cytuj
owca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 0:27
dokładnie, nie ma tak łatwo, poza tym gdyby było tak, że żyrant spłaca za kredytobiorcę i kredytobiorca już tego nie musi oddawać to albo każdy by brał żyranta, albo nie byłoby głupich którzy chcieliby żyrantami zostać. żyrant nie jest zabezpieczeniem dla ciebie, a dla banku.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 9:31
Oczywiście, ze będzie mógł. To Pani jest głównym kredytobiorca, co prawda bank będzie domagał się spłaty od poręczyciela, ale ten ma pełno prawo domagać się spłaty od Pani.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

28.7.2014 15:38
Ja sobie nie wyobrażam, ze komus pomagasz a ten ktos jeszcze wkręca Cie w tarapaty. To jest świństwo zupełne.
Cytuj
rejent

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 15:02
Gość napisał
Ja sobie nie wyobrażam, ze komus pomagasz a ten ktos jeszcze wkręca Cie w tarapaty. To jest świństwo zupełne.
zgadzam się, toby było strasznie chamskie, mam nadzieje że takie pytanie to tylko i wyłącznie z ciekawości a nie z zamiaru wykonania takich działań. Z resztą jak bank się połapie że od początkuw planach było niespłacanie kredytu to mogą pozwać do sądu za wyłudzenie.
Cytuj
koniecka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2014 21:53
Boże, przeciez nikt nie zostałby Twoim żyrantem, jeśli wiedziałby od początku, że będzie musiał za Ciebie płacić. nie dostaniesz od nikogo pieniędzy za nic, tym bardziej nikt nie będzie płacił tego, co Ty zaciągnęłaś w banku, a jeśli już i tak prędzej czy później będziesz musiała to oddać. dlatego własnie nigdy nie zgodzę sie na bycie czyimś żyrantem....
Cytuj
rebellious

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 19:59
będzie mógł i przypuszczam że tak też zrobi. nie warto kombinowac w ten sposób bo to jest nieuczciwe podejście które też może zostać ukarane przez bank. z resztą chyab w pierwszej kolejności bank wejdzie Ci na konto a pieniądze od żyranta to będzie ostateczność.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 14:47
Jak tak w ogole można myśleć, brać kredyt i go nie spłacać. To jest niepoważne. Ludzie maja nierówno pod sufitami jeśli chcą tak robić. Na prawdę. Brak słów.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.8.2014 17:31
Angel napisał
Z tego co kiedyś wyczytałam, chyba nawet tutaj na forum to jak ty nie spłacisz kredytu a zrobi to za Ciebie żyrant to on ma możliwość ściągnięcia kredytu poprzez windykacje. Przecież nikt nie bedzie za Ciebie spłacał kredytu.


Ja też coś takiego słyszałam, choć nie wiem czy to do końca prawda, bo żyrant to spłaci ale pytanie czy będzie miał później z czego ściągnąć gdy na przykład kredytobiorca nie ma żadnych przychodów? Co w takiej sytuacji?
Cytuj
Odpowiedź