• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Do czego służą PIN i PUK

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 94 razy

Wyślij wiadomość

16.10.2014 10:46
Ustawiamy PIN i PUK, o ile pinem posługujemy się dość często o tyle puk wydaje nam sie zwykle zbędny i mało kto go pamięta. A potrzebny okazuje się bardzo. Kiedy? Zapraszam do artykułu.

A Państwo pamiętają te kody?
Cytuj
Arkadiusz Wojciechowski, ekspert
Gigant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2014 14:36
nie pamiętam, mam ustawioną opcję żeby telefon pamiętał takie kody, czasami się tylko puk przydawał przy tym jak pin się skasował ale to bardzo rzadko.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.10.2014 10:10
W sumie tak PIN często jest potrzebny, ale gdbym mial podac PUK to musiałbym przekopać caly dom w poszukiwaniu tego kodu i pewnie i tak bym nie znalazł. Z drugiej strony to nie pamiętam zeby kiedykolwiek byl mi potrzebny.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.10.2014 11:12
absolutnie nie pamiętam zawsze ustawiam, zeby telefon pamiętał - teraz mam windowsa i nie wiem jak to ustawic, może ktoś coś pomoże? telefon nokia lumia.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.10.2014 11:21
justa napisał
absolutnie nie pamiętam zawsze ustawiam, zeby telefon pamiętał - teraz mam windowsa i nie wiem jak to ustawic, może ktoś coś pomoże? telefon nokia lumia.
Sprobuj tak: Menu -> Ustawienia-> Zabezpieczenia -> Kody dostępu-> Zmień kod dostępu. Nie chce zmienić, tylko usunąć.
Cytuj
vooYo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 18:58
Ja nie korzystam z PIN-u zazwyczaj, chociaż na wszelki wypadek zmieniam go na samym początku korzystania z karty. Raz zapomniałem zmienić pod razu po kuponie nowej karty, wtedy PUK się przydał bo trzy razy źle wpisałem, bo pamiętałem go na zasadzie ''jakoś tak to było''
Cytuj
Lose yourself in the music.
Gość

Niezarejestrowani

28.10.2014 14:56
Pin warto pamietac, przeciez nawet jak wylaczysz telefon czy padnie bateria i sam sie wylaczy to pin nalezy odac. Puk w zasadzie nie byl mi jeszcze potrzeby, chybaze kiedys, dawno i nie pamietam.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.10.2014 14:57
W razie czego dostajemy z karta te numery, schować i w razie czego użyć. Dlatego lepiej ich potem nie zmieniać :D W Orange ten puk jest potrzebny bardzo często, praktycznie przy każdym kontakcie z infolinią.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.11.2014 22:36
Ja gdzieś mam, ale rzadko z nich korzystam. Wiem, że PUK kiedyś służył do odblokowywania telefonu, teraz mało kto już z tego korzysta i nawet ludzie nie wiedzą że mają taki numer:)
Cytuj
Odpowiedź