• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Zamiana paragonu na fakturę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 18:23
Wiecie może ile mam dni na poproszenie o wystawienie faktury VAT na podstawie paragonu? Czy sklep może mi odmówić wystawienia faktury i czy muszę zwrócić paragon jeśli wystawią mi fakturę?
Wypowiedź została zmieniona przez: zuzannaanna 12.7.2014 18:23
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 19:28
Wydaje mi się, że masz trzy miesiące na zamianę paragonu na fakturę. Z tego co wiem nikt nie ma prawa odmówić ci wystawienia faktury a paragon musisz zwrócić. Ja zawsze od razu proszę o faktury by później nie mieć takich sytuacji.
Cytuj
Lady Flower

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 20:52
Zgadza się, od 2014 roku są to 3 miesiące. W poprzednich latach wystawianie faktury z paragonu było w przepisach określone nieprecyzyjnie, a ponadto krążyły w sieci pogłoski iż nie będzie możliwości wystawienia faktury w późniejszym czasie niż w dniu zakupu. Na szczęście okazało się to nieprawdą i mamy na zamianę paragonu na fakturę 90 dni.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 11:18
Zdaje się, że trzy miesiące. Ja czasami dosyć długo zwlekałam z wzięciem faktury ale nie robili mi nigdy problemu, więc czas na wzięcie jest dosyć długi.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 21:04
ja robiąc zakupy od razu proszę o fakturę, a odbieram ją w późniejszym terminie. Chyba nie zapanowałabym nad rachunkami gdybym miała to robić po jakimś czasie. Zagubiłabym się w karteczkach, juz nie wspomnę o tym że zwyczajnie bym zapominała po czasie.
Cytuj
Pinkie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 9:31
Też proszę o fakturę od razu, chociaż ostatnio pomimo że miałam umówiony dzień odbioru faktury nie było. Swoją drogą czy sklep też ma określony czas na wystawienie faktury jeśli klient o to prosi?
Cytuj
Niezniszczalna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 22:36
nie wiem ile wynosi czas ale oni zazwyczaj każą przyjść do tygodnia po odbiór, przynajmniej w biedronce. jeszcze nie zdarzyło się żeby mi nie wydali w terminie chociaż jedna pani która poszła przede mną po odbiór faktury wyszła oburzona bo okazało się że faktura... została zgubiona.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 11:05
masz 7 dni na to zeby poprosic o wystawienie faktury do paragonu
Cytuj
Redzajna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 19:33
Fantomka napisał
masz 7 dni na to zeby poprosic o wystawienie faktury do paragonu
Nie zgadzam się. Sa na to trzy miesiące i to od końca miesiąca w którym towar/usługę zakupiono, czyli np. jeśli kupiło się coś 1 sierpnia, poprosić o fakturę można do ostatniego dnia grudnia. Można praktycznie poprosić później, po tym terminie, ale wtedy sprzedawca nie ma obowiązku wystawienia faktury.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 18:05
Myślę, że nie może Ci odmówić wystawienia faktury, niby na jakiej podstawie mieliby Ci odmówić?
Z tego co wiem są trzy miesiące na odebranie faktury na podstawie paragonu. Więc jest to sporo czasu.
Cytuj
Odpowiedź