• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Odwieszenie firmy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Michu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 18:19
Zastanawiam się nad zawieszeniem firmy na jakiś czas i chciałbym się dowiedzieć: ile kosztuje odwieszenie firmy, na ile można ją zawiesić i czym tak naprawdę rożni się zawieszenie DG od jej zamknięcia? Mam teraz małe problemy osobiste i nie mam głowy do prowadzenia firmy. Nie chcę jednak jej zamykać.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 19:27
Wydaje mi się, że zawieszenie i odwieszenie firmy nic nie kosztuje i chyba nie ma limitu czasowego. Na Twoim miejscu poszedłbym jednak do urzędu zapytać co i jak. W Polsce nigdy nic nie wiadomo i zawsze lepiej samemu się upewnić czy nie będziesz musiał nic płacić.
Cytuj
jaguar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2014 11:27
Z tego co kojarzę, to zgadza się zawieszenie i odwieszenie nic nie kosztuje, ale zawieszona firma jest wykreślana z rejestru firm po dwóch latach. Po prostu jeśli ją zawiesisz i przez 2 lata nie będziesz nic w niej działał, nie odwiesisz ani razu, to firma tak jakby przestaje istnieć. Także na 2 lata możesz sobie maksymalnie wziąć urlop od działalności gospodarczej.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 11:05
za free to zrobisz :) mysmy kiedys zawiesili firme ale po roku calkiem zamknelismy bo nie bylo sensu ciagnac biznesu, szkoda troche skladek na zus bo teraz jak bym otwierała to mam juz normalna stawke wiec cos kolo 1000 zł :(
Cytuj
be free like a child
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 12:21
Z tego co wiem zawieszenie firmy nie kosztuje nic można to zrobić nawet przez internet i pójść tylko złożyć podpis do urzędu miejskiego, nie wiem jak sprawa ma się z towarem i w jaki sposób się z niego rozliczasz ale myślę, że takie informacje uzyskasz pytając kogo trzeba
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 12:05
Zawieszenie działalności nic nie kosztuje. Musisz tylko wypełnić wniosek przez internet i iśc go podpisać do urzędu miasta lub prosto się dam udać i na miejscu wypisać wniosek.
Cytuj
moniCCa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 19:12
zamknięcie to jest wykreślenie z CEIDG i jest to bezpowrotne, no po prostu nie można już jej prowadzić. zawieszenie jest czasowe na maksymalnie 2 lata, po tym czasie firma wykreślana jest automatycznie. Zawieszenie nic nie kosztuje, wypełnia się tylko wniosek, tak jak pisali poprzednicy wyżej.
Cytuj
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 9:28
A można zamknąć firmę od razu, bez zawieszania jej i czekania na to 2 lata? Za to się płaci coś, czy zamknięcie również jest bezpłatne?
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 10:36
orchidea tak skladasz wniosek o zamkniecie firmy i od razu jest zamknieta i wykreslona z ceidg :)
Cytuj
forgetmenot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 20:30
zawieszenie firmy to dobra rzecz, nie trzeba od razu zamykać a można pozałatwiać swoje sprawy bez konieczności płacenia ZUSu itp. oczywiście jest to działanie bezplatne i przypuszczam, że na początek lepiej jest własnie zawiesić niż zamykać, żeby potem ni żałować, bo zamkniętej firmy już otworzyć ponownie nie można, a zawieszoną do dwóch lat owszem.
Cytuj
Odpowiedź