• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Leasing czy kredyt samochodowy dla firmy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2014 14:27
Zastanawiam się czy dla mojej firmy korzystniejsze będzie jeśli wezmę samochód na kredyt czy może lepiej w leasing? Posiadam pewne środki, mógłbym po części sfinansować auto. Jeśli gdybym mógł wolałbym wkład własny ograniczyć do minimum.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2014 14:34
Jeżeli chodzi o wkład własny to w przypadku leasingu musimy się liczyć z koniecznością wpłaty nawet do 45 proc. wartości pojazdu. Jednak zazwyczaj są to wartości niższe. Proponujemy zastanowić się nas kredytem samochodowym. Jest to produkt bardziej elastyczny. Nie ma tutaj konieczności wnoszenia wkładu własnego. Pamiętać trzeba, że wiele zależy także od okresu kredytowania, od zdolności kredytowej i wielu innych czynników.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2014 15:02
Wiele zalezy od tego jaka działalność prowadzisz. Czy na zasadach ogólnych czy jestes na KPiR. Poprzeglądaj oferty. Jesli np. jestes na KPiR jak ja, t warto wziąć kredyt samochodowy, mniej place miesięcznie, a nie będąc vatowcem nie ma co liczyc na zwrot vatu przy leasingu.
Cytuj
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 22:03
To może w takim przypadku wygodniejszy dla Ciebie będzie jednak kredyt na samochód? Przy leasingu jednak ten wkład finansowy musi być a im wyższy tym lepszy, a skoro Ty chcesz wkład własny ograniczyć to pozostaje Ci tylko kredyt samochodowy. Warto też żebyś rozejrzał się za najkorzystniejsza ofertą. Nie bierz pierwszej lepszej.
Cytuj
Szymek36

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:23
Koleżanka wyżej ma racje. Jeśli chcesz aby Twój osobisty wkład finansowy w ten samochód był jak najniższy to nie opłaca Ci sie w ogóle przeglądać ofert na leasing bo tam musisz czasami mieć wkład własny wynoszący 45 %. A jak dobrze kojarzę to przy kredycie samochodowym jest to znacznie mniejsza kwota.
Cytuj
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 9:40
Zgodzę się z wypowiedziami powyżej ,nie ma co brać samochodu w leasing ,tym bardziej że środki własne ograniczasz do minimum .Popytaj w bankach jest wiele atrakcyjnych kredytów które mógł byś wziąć na samochód.Ale podstawą takiego kredytu jest sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej i o tym musisz pamiętać .
Cytuj
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 17:40
Widać jednogłośnie odradzają Ci wszyscy leasing ale w ogóle nie wspomniałeś jeszcze jak drogi samochód chcesz kupić i ile potrzebowałbyś pieniędzy, bo może nawet przy leasingu ten wkład własny nie był by taki duży a leasing wydaje się dużo korzystniejszy.
Cytuj
Emilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 21:35
Jeśli masz pieniądze na pokrycie wkładu własnego to zdecydowałabym się na leasing, rzeczywiście jest dużo korzystniejszy. Widziałam, że teraz dużo banków ma fajne promocje. Mój narzeczony chce wziąć samochód w leasing i składał wniosek w Toyota Bank.
Cytuj
Greg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:30
A ja uważam, że lepiej wziąć kredyt samochodowy. Nie trzeba wpłacać tych 45% wkładu własnego a sam pisałeś, że chcesz ograniczyć swój wkład. Przejrzyj sobie oferty kredytów samochodowych i je porównaj. Ja np słyszałem, że ciekawą ofertę ma VW Bank.
Cytuj
Malwinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:56
też jestem załozenia że bardziej opłacalny jest kredyt samochodowy dla firm niż leassing. No chyba że stać Cie na to zeby włożyć te wymagania procentowe o których jest mowa. Nie każdego niestety na to stać i kredyt sie chyba lepiej spłaca.
Cytuj
Odpowiedź