• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pieniądze na podatki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 9:01
Od dłuższego czasu prowadzę własną działalność, jednak od jakiś trzech miesięcy mam problem z płaceniem podatków. Wszystko przez kontrahentów którzy nie wywiązują się z płatności na czas. Co z takimi począć? Podatki muszę opłacić do 15 każdego a oni wysyłają mi kasę najwcześniej 20 mimo to, że faktury wystawiam płatne do 10 :/ Co robić? Nie chcę mieć problemów.
Cytuj
pinacOLAda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 15:07
jaki podatek masz na myśli? większość podatków rozlicza się chyba do 20 bądź do 25 dnia miesiąca, do 15 jest VAT UE, ale w jego przypadku również istnieje możliwość zapłaty do 25 dnia. Tak czy siak z ludźmi nie wygrasz, być może oni też mają jakieś problemy finansowe. Naliczaj odsetki, zmień termin płatności faktury...
Cytuj
sunshine

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 18:24
Zawsze przy takich kontrahentach możesz zgłosić się do firmy faktoringowej. Oni pomogą Ci ze ściąganiem zadłużeń. Na dłuższą mete sam nie pociągniesz bo zbankrutujesz. A tak oni w Twoim imieniu będą te pieniądze od dłużników ściągać. Im już tak szybko nie znajdą wymówek.
Cytuj
Anka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 20:27
Ja też bym zgłosila się do firmy faktoringowej, na pewno zaczniesz dostawać pieniądze na czas. U mnie w firmie też jakiś czas temu były problemy z płatnościami ale postraszyłam kontrahenta podwyżką ceny i odsetkami. Od razu zapłacił;)
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 17:20
a nie próbowałaś jakoś z takimi kontrahentami porozmawiać?Wiadomo że można sie spóźniać jeden miesiac czy drugi ale żeby było to notorycznie to już jest przesada.Możesz na słać na nich jakaś firme ale nie lepiej jest załatwić sprawe miedzy sobą i polubownie?
Cytuj
Chuck Norris II

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 19:02
Nie współpracowałbym z osobami, które nie wywiązują się z płatnościami. Z drugiej jednak strony na pewno masz też innych klientów. Postaraj się wyjść na prostą w płatnościami, jeśli ci spóźnialscy w końcu jednak płacą - nie jest tak źle. Ponad to, postaraj się im przemówić do rozsądku, jeśli to stali klienci którym zależy na Twoich usługach nie powinno to być takie trudne. I przede wszystkim rozwiń swój biznes, bo brzmi to trochę tak, jakbyś miała 3-4 stale tych samych klientów i gdyby nie oni to nie było by biznesu - trzeba mieć jakieś zabezpieczenie finansowe na takie sytuacje.
Cytuj
Irenka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 5:53
Nie wiem po co współpracujesz z niewypłacalnymi osobami. Na Twoim miejscu zgłosiłabym się np do spartangroup.pl i poprosiła o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. Jak już odzyskasz kasę pożegnaj się z tymi kontrahentami. Nie ma sensu byś co miesiąc się stresowała.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 10:57
Irenka napisał
Nie wiem po co współpracujesz z niewypłacalnymi osobami. Na Twoim miejscu zgłosiłabym się np do spartangroup.pl i poprosiła o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. Jak już odzyskasz kasę pożegnaj się z tymi kontrahentami. Nie ma sensu byś co miesiąc się stresowała.
Z tego co zrozumiałam, kontrahenci wywiązują się z płatności lecz z opóźnieniem. A nie ma chyba nawet możliwości naliczania odsetek za zwłokę, bo musiałoby minąć 30 dni. W sumie bardzo ciężka sytuacja. A jakby przesunąć wszelkie transakcje i faktury? Skoro okres rozliczeniowy do 15, a płacą 20, to wystawiaj im faktury tak, żeby płacić podatek dopiero w kolejnym miesiącu. Bez pieniędzy nie ma towaru/usługi, Bez towaru/usługi nie ma faktury, a bez faktury nie ma konieczności płacenia podatku.
Cytuj
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 19:22
Dziekuję wam bardzo za odpowiedzi! Kamila bardzo mi pomogła Twoja odpowiedź. Chyba rzeczywiście zrobię tak jak radzisz, będę wystawiała faktury później by nie musieć płacić podatku:) Z nieba mi spadłaś:) Co do współpracy z firmą faktoringową to pomyślę nad tym:)
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 11:31
Na początek spróbuj się dogadać inny przedsiębiorca powinien zrozumieć koleżankę po fachu. Jeżeli się nie uda ja postraszyłabym ich firmą faktoringową, a później straszenie wprowadziłabym w czyn.
Cytuj
Odpowiedź