• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zakładanie firmy - odliczenie kosztów ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.8.2014 16:49
Praktycznie wszystkie. Bo sporo rzeczy musisz przecież kupić zanim działalność otworzysz na przykład towar czy chociażby pieczątkę, wyposażenie biura czy inne tego typu rzeczy. Jeżeli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz zapytać księgowej co i jak.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:49
Karolyna napisał
no księgowa wie wszystko, ale wiadomo za to ma płacone tylko że nie każdy na samym początku decyduje się na księgową ze względu na brak wiekszych dochodów.


Ale można podpytać kogoś na forum księgowym itp nie ma sytuacji bez wyjścia. Ja też nie mam księgowej ale podpytywałam znajomej i dzięki niej właśnie umiem to co umiem.
Wszystkie koszta, które ponosisz przed założeniem działalności bo wiadomo, że jak otwierasz chociażby sklep to musisz mieć towar meble pieczątki, no jednym słowem wszystko. To wlaśnie to wszystko możesz sobie doliczyć do kosztów uzyskania przychodu.
Cytuj
bogata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 14:10
Wszystkie koszty które ponosisz możesz sobie wpisać jako koszty uzyskania przychodu. Na początku i przez pierwsze kilka miesięcy będzie ich niestety całkiem sporo więc musisz się na to psychicznie i portfelowo przygotować
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

28.9.2020 20:05
www.wp.pl Osobiście jestem zdania, że warto rozważyć coś takiego jak spółka na sprzedaż. Jeżeli wybierzesz markę z historią i dobrymi opiniami, w podobnym sektorze, to masz na starcie już darmową reklamę. Więcej na ten temat możesz zobaczyć np. tutaj https://spolka.org/spolki-na-sprzedaz/. Warto dodać, ze zakup może w finalnym rozrachunku okazać się tańszy od samodzielnego zakładania działalności gospodarczej.
Cytuj
Odpowiedź