• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki rodzaj działalności

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ArekKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 13:53
Chciałbym założyć firmę, która zajmowała by się sprzedażą złota i przedmiotów z gier. Jest to moja pierwsza działalność i dlatego chciałbym sie dowiedzieć pod jaki rodzaj działalności podlega tego typu biznes, ile wynosiły by koszty utrzymania takiej działalności i ile podatku musiałbym odprowadzać?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.5.2014 15:01
Z tego co wiem podatek od sprzedaży wirtualnej waluty lub przedmiotów w grze internetowej nie jest działalnością gospodarczą. Przychód rozlicza się jako inne źródła. Czyli tylko rozliczasz sie w PIT w kolumnie "inne dochody". Bez sensu chyba zakladac dzialalnosc. Moze podaj wiecej informacji to ktos udzieli Ci bardzeij szczegolowych informacji.
Cytuj
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 17:23
No zgadzam sie z poprzednikiem, spróbuj podać trochę więcej szczegółów, wtedy jakoś postaramy Ci się pomóc. Ale tak jak mówi kolega wyżej chyba nie będzie sensu zakładać działalności skoro będziesz mógł rozliczyć sie na normalnym picie.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 9:13
Witam
Od jakiegoś czasu zajmuję się robieniem biżuterii i szyciem pluszaków dla dzieci. Czasami też tworzę ubrania DIY. Zastanawiam się nad założeniem działalności ale mam podobny problem jak założyciel wątku. Jaki rodzaj działalności mam wybrać? Opłaca mi się w ogóle zakładać DG skoro moje zarobki wynoszą 500-800 zł miesięcznie? Z tego co wiem większość pieniędzy pójdzie na podatki:/
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 10:03
zuzannaanna napisał
Witam
Od jakiegoś czasu zajmuję się robieniem biżuterii i szyciem pluszaków dla dzieci. Czasami też tworzę ubrania DIY. Zastanawiam się nad założeniem działalności ale mam podobny problem jak założyciel wątku. Jaki rodzaj działalności mam wybrać? Opłaca mi się w ogóle zakładać DG skoro moje zarobki wynoszą 500-800 zł miesięcznie? Z tego co wiem większość pieniędzy pójdzie na podatki:/
Przy niskim dochodzie, warto przeliczyć czy składki nie wyniosą więcej niz sam dochód. Faktem jest, że czynność wykonywana stale zobowiązuje do założenia DG. W Polsce jednak działalność musi przynosić dochody minimum wysokości składek ZUS by opłacało się ja prowadzić.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 21:47
Tak jeżeli masz pracować tylko na składki ZUS ,to chyba raczej nie opłaca się zakładać działalności .Twoje zyski pójdą na ubezpieczenia a dla Ciebie nic nie zostanie .No chyba że Twoja działalność rozwinie się, to już wtedy możesz się zdecydować .
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 12:19
Jeżeli ledwie wyciągasz 500 złotych to wcale nie zakładaj działalności .Będziesz pracowała na same opłaty i nic dla Cibie nie zostanie .Trochę jeszcze poczekaj ,być może Twój biznes się rozwinie i wtedy sama zadecydujesz czy warto zakładać działalność ,będziesz wiedziała że jesteś w stanie opłacić składki a i dla Cibie coś zostanie .
Cytuj
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 14:15
Tu jest problem ,zastanów się lepiej nad tą decyzją .Zakładając działalność przy tak niskich zyskach to nie warto .Możesz wszystko stracić bo opłaty Ciebie zjedzą .Może odczekaj jeszcze aż rozwiniesz się bardziej i twoje dochody pozwolą na opłacanie składek ZUS ,oraz na dobrą pensje dla Ciebie.
Cytuj
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:04
Alicja ma racje. Jak postawisz na założenie działalności opłaty i składki ZUS całkowicie zjedzą Twój dochód, co według mnie mija sie z celem. Jak sens jest pracować tylko na to aby popłacić składki a gdzie nasz zysk? Gdzie wynagrodzenie za pracę którą włożymy w cały interes.
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 17:38
Oni mają całkowitą racje, na Twoim miejscu początkowo dorabiałabym sobie popołudniami po pracy czy szkole, a jak interes naprawdę by się rozkręcił wtedy zastanowiłabym się nad otwarciem działalności. Weź pod uwagę to jak duże opłaty będziesz musiał zapłacić.
Cytuj
Odpowiedź