• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy pracując w domu mogę sobie odliczyć prąd itd?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zgredek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 15:38
Wydaje mi się, że możesz odliczyć sobie prąd i nie widzę w tym nic złego jak co niektórzy tutaj. Nie wiem dlaczego ludzie mają problem z tym, że ktoś coś odlicza. Prawdą jest to, że firmy mogą sporo odliczyć w przeciwieństwie do osób prywatnych ale spojrzymy jeszcze na to jakie podatki płacą przedsiębiorcy a jakie zwykli szarzy ludzie. Różnica jest...
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 16:45
Niestety nie wiem czy możesz odliczać prąd. Najlepiej by było gdybyś zapytała o to swoją księgową lub w urzędzie skarbowym. Nie rozumiem osób które piszą, że odliczanie czegoś od podatku jest przegięciem. Ja uważam, że jak ktoś ma firmę i ma możliwość odliczania niektórych rzeczy to niech z tego korzysta póki może, bo z naszym rządem nigdy nic nie wiadomo.
Cytuj
Zuzana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 17:33
NO tak niby to że przedsiębiorcy mogą sobie niektore rzeczy odliczac jest fajne ale nie wiem czy prąd jest fer. Przecież podatku za prad wyższego nie płacą niż inni wiec dla mnie takie odliczenie jest przesadą to samo z paliwem.
Cytuj
Masny

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 18:32
Ale czemu wy sie tak denerwujecie? Ludzie prowadzący działalność gospodarczą płacą dość wysokie podatki. A że nasze Państwo ma jeszcze jakieś ludzie odruchy to pozwala im sobie odliczać co nie co zeby te opłaty nie wychodziły az tak drogie inaczej nie było by połowy działalności gospodarczych ktore obecnie są na naszym rynku.
Cytuj
muminek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:01
Skoro wam tak przeszkadza to, że firmy mogą sobie odliczać różne rzeczy to też załóżcie własną działalność i po sprawie. Nie wiem dlaczego w Polsce wszyscy wszystkim zazdroszczą i narzekają na wszystko a sami nic nie robią by żyło im się lepiej. Wierzcie mi własna działalność to nie tylko odliczanie pieniędzy za prąd, sprzęt itd to przede wszystkim ciężka praca od rana do wieczora by to wszystko ogarnąć.
Cytuj
Morfee

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 22:20
Przy założonej działalności gospodarczej możesz sobie odliczyć pewne rzeczy od podatku. Co prawda nie wiem czy w przypadku pracy w domu wezmą Ci to pod uwagę. Wątpię abyś miała oddzielne pomieszczenie i oddzielny licznik tylko przeznaczony na Twoją firmę. W domu korzystasz z różnych innych sprzętów i nie wydaję mi się abyś mogła odliczyć całość.
Cytuj
kayla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 11:32
Jeśli chodzi o kwestie techniczne czy tez może bardziej teoretyczne, bardzo łatwo jest obliczyć zużycie prądu przez komputer za 8 goddzin pracy na nim. A to czy jest fair odliczanie go przez firmę pracującą w domu... Rozumiem, że są inne sprzęty, ale firma sama w sobie ma więcej wydatków niż wydaje się wszystkim innym zatrudnionym na etacie, bo to wcale nie jest tak, że jak masz własną firmę to zbijasz kokosy, a na samym początku to chyba w ogóle jest nie możliwe. Z drugiej jednak strony pracując w domu nie płacimy osobno za wynajem lokalu i koszty prowadzenia biznesu się zmniejszają... Jak widać i tak źle i tak nie dobrze. Z każdego punktu widzenia można dopatrzyć się jakiegoś ''ale'' najlepiej więc dopytać w urzędach.
Cytuj
KolczatKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 15:52
Możesz jeśli faktury za prąd są na Ciebie, a Twoja działalność zajmuje połowę Twojego mieszkania. Odlicza się w tedy chyba 50% ze zużycia. Ale musisz udowodnić że tak właśnie jest. Tyle wiem. Idź może do ZUSu i oni Ci powiedzą dokładnie. Wiem że wizyty w naszych urzędach do najprzyjemniejszych nie należą, ale jeśli jesteś tym zainteresowana może warto iść się dowiedzieć dokładnie jak to wygląda.
Cytuj
Syla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 17:56
Szczerze powiedziawszy to wrecz powinnas! Oczywiscie według mnie. Skoro firmy, które mają swoje biura mogą sobie odliczac rachunku za prad, wode, ogrzewanie to dlaczego Ty nie mogłabyś skorzystać z takiego przywileju ?
Cytuj
Karina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 18:19
KolczatKa napisał
Możesz jeśli faktury za prąd są na Ciebie, a Twoja działalność zajmuje połowę Twojego mieszkania. Odlicza się w tedy chyba 50% ze zużycia. Ale musisz udowodnić że tak właśnie jest. Tyle wiem. Idź może do ZUSu i oni Ci powiedzą dokładnie. Wiem że wizyty w naszych urzędach do najprzyjemniejszych nie należą, ale jeśli jesteś tym zainteresowana może warto iść się dowiedzieć dokładnie jak to wygląda.
ooo takich rzeczy nie wiedziałam. zamierzamy budować się z mężem i część domu ma być moim salonem kosmetycznym, czy działalność prowadzona w domu jednorodzinnym ale przykładowo tylko na całym parterze jest traktowana jako działalność prowadzona w domu czy to już jest jako osobny lokal?
Cytuj
Odpowiedź