• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pierwsza firma, osoba młoda, dofinansowanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zdzisiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.11.2016 10:59
Witajcie,
Potrzebuję rady w sprawie dofinansowania dla osoby młodej, która chciałaby założyć swoją pierwszą jednoosobową działalność w sektorze IT. Jestem w wieku 23 lat, już po studiach, obecnie pracuję w Warszawie oraz Krakowie na umowę o dzieło w studiu, w którym projektuję strony internetowe oraz aplikację dla różnych firm, od wielkich banków po sklepy.
Sukcesywnie i prężnie się rozwijam, a popyt na takie usługi jest nie mały. Z tego względu chciałbym zaproponować studiu, w którym pracuję, jak również innym firmom w tym samym czasie swoje usługi, na co pozwoliła by mi własna działalność.
Niestety nie znam się na tych sprawach i szukam porady, ewentualnie wskazówki gdzie mógłbym znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy poza dwoma opcjami (1. urząd pracy z funduszu pracy w wysokości do około 20tyś złotych na rozpoczęcie działalności, 2. fundusze unijne, które mogę zaleźć na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl/) są jakieś inne źródła dofinansowań dla ludzi młodych, w podobnej sytuacji do mojej?

2. By starać się o dofinansowanie z urzędu pracy muszę widnieć jako osoba bezrobotna. Obecnie pracuje na umowę o dzieło odnawiając ją na bieżąco, aktualna kończy mi się za półtora tygodnia. Czy teoretycznie jeśli wtedy zarejestrowałbym się jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy po czym następnego dnia zaczął ubiegać się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności, to czy w trakcie procesu zdobywania dofinansowania mógłbym odnowić umowę o dzieło w firmie, w której pracuję? Czy nie skreśliłoby mnie to z całego procesu i możliwości dofinansowania? Czy to nie wyglądałoby podejrzanie? Czy mógłbym tak zrobić?

3. Czy lepiej poczekać do stycznia albo końca grudnia z tym krokiem z racji takiej, że urzędy pracy mają w nowym roku nowe budżety i właśnie wtedy lepiej się starać o dofinansowania?

Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie jestem jakimś krętaczem, który chce naciągnąć państwo na darmowe 20tyś. Po prostu chciałbym wykorzystać możliwie dobrze nadarzające się okazję i pracować właśnie w kraju, a to dofinansowanie z pewnością by mi to umożliwiło. Jestem ciekaw co państwo ma do zaproponowania dla osób młodych po studiach.

Dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

27.11.2016 18:06
Jeśli chodzi o Urząd Pracy, najczęściej trzeba mieć jakiś taż jako osoba bezrobotna. Jak Urząd ogłasza nabór wniosków, pojawia się tam również regulamin dofinansowania. Tam pisze, kto może się ubiegać o środki.
Możesz ubiegać się o pożyczkę na otwarcie działalności z fundacji pozarządowych. Są takie na każdym województwie, mają w nazwie Agencja Rozwoju Regionalnego, np. Pomorska Agencja RR, Łódzka Agencja RR, albo też Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości, np. Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, Towarzystwo Inicjatyw Społeczno - Ekonomicznych, itp. Jeśli chodzi o dotacje, to trzeba wejść na stronę Urzędu Marszałkowskiego i tam zobaczyć jakie projekty są finansowane oraz terminy naborów. Ale o ile się orientuję, dotacje dotyczą wyłącznie projektów innowacyjnych oraz prac badawczo - rozwojowych. Jeśli prowadzisz działalność na terenach wiejskich, możesz popatrzyć na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, czy tam nie ma naborów na mikroprzedsiębiorstwo.

Jak wejdziesz na mojego bloga na:
www.slowkilkaomalymbiznesie.pl

będziesz mógł na tematy związane z finansowaniem małych firm poczytać.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
piechota

Niezarejestrowani

24.7.2017 23:33
Zapytaj w banku, niektóre mają w ofercie dotacje unijne. Spotkasz się z doradcą, zobaczysz, z czego możesz skorzystać, jakie warunki trzeba spełniać. Nie wiem, gdzie masz konto, ale na pewno Idea bank ma taką opcję w ofercie.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

9.8.2017 10:44
Na dzień dzisiejszy warto wiedzieć, że oprócz urzędów pracy, środki na rozpoczęcie działalności posiadają oprócz Urzędów Pracy, również inne firmy. Mają one czasami znacznie lepsze warunki. Przez kilka miesięcy prowadziłem szkolenia ABC przedsiębiorczości - w Lubinie. Było to w ramach programu " OD POMYSŁU DO BIZNESU – program wspierania przedsiębiorczości osób bez pracy po 30 roku życia" Różnił się on od oferowanych przez PUP, przede wszystkim tym, że dotyczył nie tylko bezrobotnych, ale także nieaktywnych zawodowo. Oprócz jednorazowej dotacji, była przyznawana pomostówka, w wysokości
1850 zł miesięcznie. Można nią byc pokryć koszty ZUS oraz inne podstawowe opłaty. Jedynym zabezpieczeniem dotacji był weksel własny - a więc brak poręczeń.
Prowadziłem również ostatnio indywidualne konsultacje dla osób uruchamiających działalność gosp. w Skarżysku Kamiennej, w programie "Kierunek własna firma". Itp. warto szperać po internecie i poszukiwać programów oferujących dotacje na rozpoczęcie działalności nie tylko przez PUP.

O takich programach ale również porady dla firm na moim blogu>
http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 9.8.2017 11:01
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź