• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Interesy za granicą.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Waldemar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2016 20:23
Witam,
Jestem rzemieślnikiem. Mój znajomy namawia mnie bardzo na rozszerzenie swojej działalności poza granice Polski. W sumie miałbym zbyt na swoje produkty. Jak miałbym się rozliczać?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 9:53
Waldemar napisał
Witam,
Jestem rzemieślnikiem. Mój znajomy namawia mnie bardzo na rozszerzenie swojej działalności poza granice Polski. W sumie miałbym zbyt na swoje produkty. Jak miałbym się rozliczać?


Trzeba znaleźć kontrahenta, podpisać kontrakt i działać.
W banku można założyć konto walutowe, na które będą spływały pieniądze za realizację dostaw.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Lucjann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 10:48
Witam.
Jeżeli np. ja mam zamiar wysyłać towar kurierem za granicę to potrzebna jest kasa fiskalna? Zapłatę miał będę przelewem międzybankowym.
Wypowiedź została zmieniona przez: Lucjann 24.5.2016 10:50
Cytuj
Waldemar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 10:55
Stanisław Bińkiewicz napisał
Waldemar napisał
Witam,
Jestem rzemieślnikiem. Mój znajomy namawia mnie bardzo na rozszerzenie swojej działalności poza granice Polski. W sumie miałbym zbyt na swoje produkty. Jak miałbym się rozliczać?


Trzeba znaleźć kontrahenta, podpisać kontrakt i działać.
W banku można założyć konto walutowe, na które będą spływały pieniądze za realizację dostaw.


A jak się potem rozliczyć z US? Tylko wystarcza mi te przelewy bankowe jako udokumentowanie transakcji?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 12:56
Waldemar napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
Waldemar napisał
Witam,
Jestem rzemieślnikiem. Mój znajomy namawia mnie bardzo na rozszerzenie swojej działalności poza granice Polski. W sumie miałbym zbyt na swoje produkty. Jak miałbym się rozliczać?


Trzeba znaleźć kontrahenta, podpisać kontrakt i działać.
W banku można założyć konto walutowe, na które będą spływały pieniądze za realizację dostaw.


A jak się potem rozliczyć z US? Tylko wystarcza mi te przelewy bankowe jako udokumentowanie transakcji?


Prowadząc działalność gosp., niezbędne jest prowadzenie księgowości. Jeśli np. prowadzimy ją w formie KPIR, ujmujemy w niej wszystkie przychody, jak tez i koszty. Jeśli wystawiamy fakturę w walucie, i w walucie mamy również część kosztów, to zgodnie z art. 11a ustawy o PIT przychody oraz koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Natomiast w przypadku sprzedaży lub kupna walut obcych oraz otrzymania należności lub zapłaty zobowiązań, uwzględnia się kursy faktycznie zastosowane. Jeżeli nie jest to możliwe, przyjmuje się kurs średni ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania bądź otrzymania zapłaty.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 13:01
Lucjann napisał
Witam.
Jeżeli np. ja mam zamiar wysyłać towar kurierem za granicę to potrzebna jest kasa fiskalna? Zapłatę miał będę przelewem międzybankowym.


Odsyłam do poradnika:

http://poradnik.wfirma.pl/-kasa-fiskalna-2014-sprzedaz-za-granice
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
NMarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 19:37
Lucjann napisał
Witam.
Jeżeli np. ja mam zamiar wysyłać towar kurierem za granicę to potrzebna jest kasa fiskalna? Zapłatę miał będę przelewem międzybankowym.

Nie wiem jak obecnie, ale w ubiegłym roku w ten sposób sprzedawała towary moja siostra i żadna kasa nie była jej potrzebna.
Cytuj
Odpowiedź