• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Sprzedaż na Allegro- konieczna działalność?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 12:43
Witam.Kiedyś na Allegro można było sprzedawać bez ograniczeń i rozliczanie było tylko na tej platformie. Jak jest dzisiaj? Czy mogę bez konsekwencji wystawiać przedmioty na Allegro i zarabiać bez konsekwencji prawnych? Nie chodzi mi o rzeczy stare, ale np.sprzedaż sprowadzanych kosmetyków albo ubrań. Czy muszę w takim przypadku założyć działalność gospodarczą?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 20:22
patkanka napisał
Witam.Kiedyś na Allegro można było sprzedawać bez ograniczeń i rozliczanie było tylko na tej platformie. Jak jest dzisiaj? Czy mogę bez konsekwencji wystawiać przedmioty na Allegro i zarabiać bez konsekwencji prawnych? Nie chodzi mi o rzeczy stare, ale np.sprzedaż sprowadzanych kosmetyków albo ubrań. Czy muszę w takim przypadku założyć działalność gospodarczą?


Jeśli będziesz sprzedawać jakiekolwiek rzeczy i będą to ilości wskazujące na transakcje handlowe a nie wyprzedaż starych rzeczy, powinno to być prawnie usankcjonowane. Bo Urząd Skarbowy może pewnego dnia zapytać cię o to. Nie za bardzo pasuje do tego umowa o pracę, ani umowa zlecenie. Najbardziej pożądaną formą jest zatem działalność gospodarcza, z pozostałymi konsekwencjami, jak składki ZUS.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 0:25
patkanka napisał
Witam.Kiedyś na Allegro można było sprzedawać bez ograniczeń i rozliczanie było tylko na tej platformie. Jak jest dzisiaj? Czy mogę bez konsekwencji wystawiać przedmioty na Allegro i zarabiać bez konsekwencji prawnych? Nie chodzi mi o rzeczy stare, ale np.sprzedaż sprowadzanych kosmetyków albo ubrań. Czy muszę w takim przypadku założyć działalność gospodarczą?


piszesz pod kątem zarabiania co miesiąc i zajmowania się tym w zorganizowany sposób, więc trzeba to już sformalizować, co innego gdyby to było raz na jakiś czas... ale nie koniecznie musisz już pchać się w zusy itp. możesz otworzyć firmę na próbę w inkubatorze, ma to pewne ograniczenia ale koszty są nieduże, jest opieka prawna i księgowa, rozliczenie jest w formie umowy zlecenia
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
SirWiktor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 8:33
Zacznij może najperw po prostu coś tam sprzedawać, a jak się zrobi z tego machina to załóż działalność. A prosze mi powiedzieć czy jest jakaś kwota obrotów itd. od której to już wszystko musi byc zarejestrowane? W którym momencie ten US może faktycznie zapukać?
Cytuj
Wiki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 11:17
Artur Sarnecki napisał
patkanka napisał
Witam.Kiedyś na Allegro można było sprzedawać bez ograniczeń i rozliczanie było tylko na tej platformie. Jak jest dzisiaj? Czy mogę bez konsekwencji wystawiać przedmioty na Allegro i zarabiać bez konsekwencji prawnych? Nie chodzi mi o rzeczy stare, ale np.sprzedaż sprowadzanych kosmetyków albo ubrań. Czy muszę w takim przypadku założyć działalność gospodarczą?


piszesz pod kątem zarabiania co miesiąc i zajmowania się tym w zorganizowany sposób, więc trzeba to już sformalizować, co innego gdyby to było raz na jakiś czas... ale nie koniecznie musisz już pchać się w zusy itp. możesz otworzyć firmę na próbę w inkubatorze, ma to pewne ograniczenia ale koszty są nieduże, jest opieka prawna i księgowa, rozliczenie jest w formie umowy zlecenia
Witam. Sama przymierzam się do zarabiania w ten sposób. Byłam przekonana ,że trzeba założyć działalność i płacić ZUS. Proszę mi przybliżyć zasady działania firmy w inkubatorze. Gdzie mam to znaleźć? To taka działalność na próbę? Odprowadza się ZUS i składkę zdrowotną? W jakiej wysokości?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 13:47
inkubator to fundacja, udostępnia osobowość prawną i pozwala ci działać w jej ramach jako oddzielny dział tej fundacji, nie masz osobnego nipu i regonu, nie masz swojej działalności, ale działać legalnie możesz w większości aspektów, bo możesz prowadzić sprzedaż, wykonywać usługi itp, wystawiasz faktury, środki idą na twoje subkonto i wypłacasz je z inkubatora na umowę zlecenie lub o dzieło z tobą...

w inkubatorze płacisz abonament ok 250 zł
a zus i podatek idą od tej umowy zlecenie czy o dzieło więc tylko kiedy wypłacasz środki
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Tadeusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 13:53
Artur Sarnecki napisał
inkubator to fundacja, udostępnia osobowość prawną i pozwala ci działać w jej ramach jako oddzielny dział tej fundacji, nie masz osobnego nipu i regonu, nie masz swojej działalności, ale działać legalnie możesz w większości aspektów, bo możesz prowadzić sprzedaż, wykonywać usługi itp, wystawiasz faktury, środki idą na twoje subkonto i wypłacasz je z inkubatora na umowę zlecenie lub o dzieło z tobą...

w inkubatorze płacisz abonament ok 250 zł
a zus i podatek idą od tej umowy zlecenie czy o dzieło więc tylko kiedy wypłacasz środki
O to fajna rzecz, a sa jakieś ograniczenia??
Cytuj
jagna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 17:21
Gdzie szukać takiej fundacji? Pierwszy raz o tym słyszę. Jest dostępna na zasadzie biura w miastach czy w internecie? Czy ta opłata obowiązuje co miesiąc bez względu na uzyskane dochody? I nie rozumiem do końca w jaki sposób sie potem rozliczam z US? Skoro umowa o dzieło to pit 11 dostaję?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 22:26
na pewno dostaniesz pit, a gdzie to raczej w dużych miastach - szukaj hasła inkubator przedsiębiorczości, akademickie inkubatory, twój start up, albo firma na próbę, coś znajdziesz

jagna napisał
Gdzie szukać takiej fundacji? Pierwszy raz o tym słyszę. Jest dostępna na zasadzie biura w miastach czy w internecie? Czy ta opłata obowiązuje co miesiąc bez względu na uzyskane dochody? I nie rozumiem do końca w jaki sposób sie potem rozliczam z US? Skoro umowa o dzieło to pit 11 dostaję?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
DanielBraniecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 10:58
Artur Sarnecki napisał
na pewno dostaniesz pit, a gdzie to raczej w dużych miastach - szukaj hasła inkubator przedsiębiorczości, akademickie inkubatory, twój start up, albo firma na próbę, coś znajdziesz

jagna napisał
Gdzie szukać takiej fundacji? Pierwszy raz o tym słyszę. Jest dostępna na zasadzie biura w miastach czy w internecie? Czy ta opłata obowiązuje co miesiąc bez względu na uzyskane dochody? I nie rozumiem do końca w jaki sposób sie potem rozliczam z US? Skoro umowa o dzieło to pit 11 dostaję?
I to się faktycznie opłaca? Taki inkubator nie pobiera prowizji czy czegos na ten wzór?
Cytuj
Odpowiedź