• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

leasing auta- pomóżcie.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nnatan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.4.2016 13:12
Witam.Posiadam firmę i chcę zmienić auto.Firma na vat,potrzebny mi bus.Jestem zupełnie zielony w temacie i proszę o pomoc.Najpierw mam wysłać zapytania do firm odnośnie samochodu i dopiero się zdecydować,gdzie brać?Czy całą ratę leasingu będę mogła wrzucić w koszty?Czy muszę brać ubezpieczyciela od firmy od której kupię auto?Czy po pięciu latach auto będzie moje?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2016 14:25
nnatan napisał
Witam.Posiadam firmę i chcę zmienić auto.Firma na vat,potrzebny mi bus.Jestem zupełnie zielony w temacie i proszę o pomoc.Najpierw mam wysłać zapytania do firm odnośnie samochodu i dopiero się zdecydować,gdzie brać?Czy całą ratę leasingu będę mogła wrzucić w koszty?Czy muszę brać ubezpieczyciela od firmy od której kupię auto?Czy po pięciu latach auto będzie moje?


Powiem, jak wgląda to w Idea Leasing. Są dwie drogi. Do 100 tys. w procedurze uproszczonej. Najlepiej złożyć wstępny wniosek o weryfikację, wtedy jeśli będzie ona pozytywna, ściągamy od dostawcy fakturę, dokumenty samochodu, zdjęcia, itp. Jednocześnie jest składany własciwy wniosek. Po akceptacji warunków, weryfikacji dokumentów, firma leasingowa kupuje samochód, rejestruje i ubezpiecza. Jesli klient ma jakieś zniżki ubezpieczniowe w swojej firmie, może zwrócić się do Idea Leasing o zgodę na zawarcie swojego ubezpieczenia. Wtedy płaci tzw. odstępne - około 250 zł.
Oczywiście cała rata leasingowa jest księgowana w koszty. Zawierjc umowę płaci się tzw. czynsz inicjalny, najczęściej 10%, n koniec można wykupić auto za tzw. wartość wykupu, najczęściej 1%, ale to zależy od tego, jaki mamy czynsz inicjalny, jak długi okres leasingowania.

Po więcej informacji oraz pomoc w uzyskaniu finansowania zapraszam na kontakt mailiowy lub telefoniczny
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 9:54
nnatan napisał
Witam.Posiadam firmę i chcę zmienić auto.Firma na vat,potrzebny mi bus.Jestem zupełnie zielony w temacie i proszę o pomoc.Najpierw mam wysłać zapytania do firm odnośnie samochodu i dopiero się zdecydować,gdzie brać?Czy całą ratę leasingu będę mogła wrzucić w koszty?Czy muszę brać ubezpieczyciela od firmy od której kupię auto?Czy po pięciu latach auto będzie moje?

Proszę o kontakt w wiadomości mailowej, wytłumaczę wszystkie szczegóły. Pozdrawiam
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 13:50
nnatan napisał
Witam.Posiadam firmę i chcę zmienić auto.Firma na vat,potrzebny mi bus.Jestem zupełnie zielony w temacie i proszę o pomoc.Najpierw mam wysłać zapytania do firm odnośnie samochodu i dopiero się zdecydować,gdzie brać?Czy całą ratę leasingu będę mogła wrzucić w koszty?Czy muszę brać ubezpieczyciela od firmy od której kupię auto?Czy po pięciu latach auto będzie moje?


szukasz auta i z proformą albo specyfikacją możesz spytać doradcę o ofertę leasingu, możesz dać wkład własny im wiekszy tym niższa rata, dodatkowo do ustalenia jest kwota wykupu - auto może być twoje na koniec umowy po wpłaceniu jakiejś kwoty. Ubezpieczenie idzie od leasingodawcy albo jeśli zaakceptują to z zewnętrznej firmy.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
marcin-nik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2016 20:13
Mam pytania odnośnie wykupu auta na własność.Kwota wykupu powinna być ustalona już na początku umowy?Po ilu latach leasingowania może auto być moje?Czy w każdym wypadku brania auta muszę mieć ten czynsz inicjalny?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2016 22:21
marcin-nik napisał
Mam pytania odnośnie wykupu auta na własność.Kwota wykupu powinna być ustalona już na początku umowy?Po ilu latach leasingowania może auto być moje?Czy w każdym wypadku brania auta muszę mieć ten czynsz inicjalny?


W niektórych firmach leasingowych czynsz inicjalny może być zerowy. Wartość wykupu również zależy od wielu czynników, chociażby tego czynszu, długości okresu leasingowania, wysokości rat. Możemy bowiem ustalić wyższą wartość wwykupu i płacić mniejsze raty
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
nnatan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 13:42
Mam jeszcze pytanko.Jaki jest najdłuższy okres czasu leasingowania auta?I czy im dłuższy czas tym większe odsetki, jak przy kredycie gotówkowym?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

16.4.2016 17:45
nnatan napisał
Mam jeszcze pytanko.Jaki jest najdłuższy okres czasu leasingowania auta?I czy im dłuższy czas tym większe odsetki, jak przy kredycie gotówkowym?


ciężko będzie o leasing na dłużej niż na 6 lat, natomiast ma tu znaczenie też wiek auta bo zazwyczaj finansowane są auta do 8 lat, maksymalnie 10
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.4.2016 18:25
W Idea Leasing maksymalny okres leasingowania wraz z wiekiem auta nie może przekroczyć 10 lat. Czyli jeśli auto ma 5 lat, leasing na 5, jeśli auto ma 2 lata, leasing na 8 lat. Jak rozumiem, leasing jest na firmę, nie polecam więc długiego okresu leasingowania. Uważam, że długość okresu leasingowania czy też kredytowania, nie powinien przekroczyć wartości auta.
Jeśli kupujemy nowe auto, jego okres amortyzacji jest najczęściej 5 letni. Na tyle lat, albo nawet mniej powinniśmy pojazd leasingować.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2016 15:52
Czy cena samochodu do wykupu na koniec okresu leasingowania może przekroczyć jego cenę rynkową?
Cytuj
Odpowiedź