• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Działalność

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 9:37
Witam .
Jestem rencistką ,renta rodzinna w wysokości 1200zł.Potrafię wykonywać bardzo ładne rękodzieło - szydełkowe serwety,obrusy,maluję na szkle.Ostatnio zapytałam w sklepie z pamiątkami ,czy mogłabym wstawić tam swoje przedmioty i w ten sposób dorobić ?Dostałam odpowiedź ,że jak najbardziej ,ale muszę mieć założoną działalność gospodarczą .Z czym się to wiąże? Czy straciłabym rentę ? Gdzie mam najpierw pójść ? Nie mam pojęcia od czego zacząć?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 11:15
Tutaj są informacje na zadane pytanie:
http://infopracownik.pl/czy-strace-rente-gdy-zaloze-dzialalnosc-gospodarcza/
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Kamil3332

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 14:52
Moja babcia ma ten sam problem pomocy !
Cytuj
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 16:09
Wgłębiłam się w temat .Czy artykuł,do którego Pan mnie skierował również dotyczy rent rodzinnych? Jeżeli tak ,to śmiało mogę myśleć o rozpoczęciu działalności.Czy będąc rencistką i prowadząc działalność będę musiała odprowadzać jakieś składki do ZUSU?
Cytuj
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 16:10
Dodam tylko i podkreślę ,że nie mam renty chorobowej ani inwalidzkiej ,ale rodzinną .
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 19:31
Tutaj znajdziesz odpowiedź:
http://www.infor.pl/prawo/renty/renta-rodzinna/329165,Ile-moga-dorobic-osoby-otrzymujace-renty-rodzinne.html
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2016 12:07
Dziękuję za artykuły ,ale mnie bardziej interesuje co innego. Czy jeżeli będę miała działalność i rentę przyznaną dożywotnio ,to będę musiała odprowadzać składki do ZUS z tej działalności?Czy są jakieś ograniczenia od przychodu? Mam pójść do skarbówki i tam wypytać?
Cytuj
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2016 14:52
Kokosów to raczej z tego miała nie będziesz ,ale i tak spory zastrzyk gotówki jako dodatek do Twojej renty.Ja w ten sposób sobie dorabiam .Przyjemne z pożytecznym. ;)W związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą możesz podlegać ubezpieczeniom społecznym tylko i wyłącznie na zasadzie dobrowolności. Jeśli nie Chcesz - nie musisz .Składka zdrowotna jest obowiązkowa.A nie myślałaś o wstawianiu przedmiotów na zasadzie komisu? W dużych miejscowościach chyba takie są ?
Cytuj
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.2.2016 19:14
Czasy sprzedawania rękodzieła bez działalności już minęły.Można to robić tylko okazjonalnie - festyny ,jarmarki.Ale chyba wtedy trzeba też coś zapłacić za miejsce sprzedaży? Po co mieć do czynienia z fiskusem ? Chyba lepiej założyć działalność i rozliczać się jak należy.Przecież nie sprzedajemy tylko jednego wytworzonego przez nas przedmiotu.Jest to więc sprzedaż powtarzalna wykonywana w sposób ciągły ( 2 razy to już powtórzenie i ciągłość).I teraz sami sobie odpowiedzcie - Czym jest sprzedaż okazjonalna??
Cytuj
ella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.2.2016 18:13
Możesz sprzedawać w jeszcze jeden sposób ,bez zakładania firmy.Trzeba mieć umowę o dzieło .Zawiera ją się wtedy , gdy zleceniodawca zleca zleceniobiorcy wykonanie "dzieła" .Zawarcie umowy o dzieło nie wymaga rejestracji w ZUS i US. Podatek odprowadzi zlecający dzieło .A tak serio , nie można sprzedawać rękodzieła droga pantoflową ?:)
Cytuj
Odpowiedź