• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

czym się różni karta płatnicza od debetowej?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 13:41
I czy w ogóle czymś się różni?
Do tej pory myślałem, że to po prostu dwie nazwy tego samego produktu, ale ostatnio gdzieś przeczytałem, że niekoniecznie. I teraz się zastanawiam, jaką kartę mam u siebie.
Czy karta debetowa może mieć jakiś 'debet'?
O to chodzi?
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 19:15
Karta Debetowa to karta do obsługi rachunku bankowego, wypłat w bankomacie i opłat za zakupy. Gdy na koncie zero kartę debetową odkladamy do portfela i czekamy aż ktoś się zlituje i nam na konto coś przeleje.
Karta kredytowa to "plastikowy kredyt". Do działania konto mu niepotrzebne. Służy do zadłużania się kiedy zero na koncie. Płacimy za zakupy kartą kredytową. Za jakiś czas przychodzi rozliczenie i trzeba oddać wydane na zakupy pieniądze. Jak nie spłacimy całości, oddajemy w ratach, jak kredyt. Jesli nie wiesz jaką masz kartę - to masz na pewno debetową. Ból posiadania karty kredytowej jest tak charakterystyczny że na pewno by się wiedziało ;-)
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 26.1.2016 19:16
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2016 8:13
Piotr Ożarowski napisał
Karta Debetowa to karta do obsługi rachunku bankowego, wypłat w bankomacie i opłat za zakupy. Gdy na koncie zero kartę debetową odkladamy do portfela i czekamy aż ktoś się zlituje i nam na konto coś przeleje.
Karta kredytowa to "plastikowy kredyt". Do działania konto mu niepotrzebne. Służy do zadłużania się kiedy zero na koncie. Płacimy za zakupy kartą kredytową. Za jakiś czas przychodzi rozliczenie i trzeba oddać wydane na zakupy pieniądze. Jak nie spłacimy całości, oddajemy w ratach, jak kredyt. Jesli nie wiesz jaką masz kartę - to masz na pewno debetową. Ból posiadania karty kredytowej jest tak charakterystyczny że na pewno by się wiedziało ;-)


Wie Pan, tyle, to ja wiem. Karta debetowa i karta kredytowa są dość łatwo rozróżnialne.
Ja pytam, czym się różni karta debetowa i płatnicza?
Czy karta płatnicza to jakiś osobny rodzaj produktu, czy tylko jakaś nazwa zastępcza dla innych kart?
A może chodzi o te wszystkie karty przedpłacone?
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

27.1.2016 8:34
Przepraszam inaczej zrozumialem pytanie

Najkrócej:
Karta płatnicza - definicja(karta bankowa) to instrument płatniczy wydawany przez instytucje finansowe, najczęściej banki. Jak sama nazwa sugeruje, karta służy do regulowania należności za nabyte towary i usługi oraz do podejmowania gotówki z bankomatów.

Karta debetowa to jeden z rodzajów karty płatniczej.

Trzy podstawowe rodzaje kart płatniczych są następujące:

- debetowe,
- karty kredytowe,
- karty obciązeniowe,

Można też wyróżnić dodatkowo:
- karty pre paid,
- wirtualne,

Poniżej artykuł o kartach płatniczych:
http://www.najlepszekonto.pl/karta-platnicza
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2016 11:47
Dziękuję za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło!
Tak mi się wydawało, że to po prostu jakaś kategoria, ale gdzieś przeczytałem zdanie, że 'ilość kart debetowych, płatniczych i kredytowych' i uznałem, że są to 3 różne rodzaje.
Ale skoro nie, to widocznie tamten autor musiał się pomylić.
Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie.
Cytuj
KorneliuszPliszka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.2.2016 13:48
Wbrew pozorom to nawet ludzie,mktórzy znający sie na finansach mylą te pojęcia. A jest to takie proste, karta płatnicza to szersza kategoria. A debetowa to taką, która dostajesz do kazdego konta osobistego.
Cytuj
Odpowiedź