• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak obniżyć koszty zatrudnienia?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 16:23
Stwierdziłem ostatnio,że w mojej firmie przydałby się nowy pracownik. Jakaś osoba do przyuczenia, ogarniająca podstawowe rzeczy i raczej odciążająca innych niż posiadająca swoje obowiązki. Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, żeby zaoszczędzić na tym stanowisku.
Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zgłosić się po staż do ZUS. Czy ktoś miał z tym do czynienia i mógłby mi powiedzieć, czy to dobry pomysł?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 16:41
carlos napisał
Stwierdziłem ostatnio,że w mojej firmie przydałby się nowy pracownik. Jakaś osoba do przyuczenia, ogarniająca podstawowe rzeczy i raczej odciążająca innych niż posiadająca swoje obowiązki. Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, żeby zaoszczędzić na tym stanowisku.
Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zgłosić się po staż do ZUS. Czy ktoś miał z tym do czynienia i mógłby mi powiedzieć, czy to dobry pomysł?


Można wziąć pracownika na staż na 3 lub np. 6 m-cy. Potem przez taki samo kres trzeba go zatrudnić płacąc już z własnej kasy. Jeśli firma jest przyszłościowa, to powinna zastanowić się jednak nad inwestowaniem w pracownika. Największą wartością w biznesie są właśnie ludzie - pracownicy, którzy jeśli będą poważnie traktowani, będą wydajni. W innym przypadku będą hołdować zasadzie jaka płaca taka praca.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
patryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.1.2016 11:40
A nie lepiej po prostu zatrudnić pracownika na umowę próbną?
Dzięki temu będziesz mógł pracownika zwolnić bez konsekwencji, jeśli się nie sprawdzi.
A jak nie, to te staże z UP są bardzo popularne, tylko wiesz, taki pracownik to też może być różny.
I nawet nie mam tu na myśli motywacji czy produktywności, ale z tego, co słyszałem UP potrafi wysłać do pracy osoby, które kompletnie nie mają kwalifikacji. Najlepiej więc znaleźć pracownika samemu i dopiero wystąpić o staż.
Cytuj
Kwant

Niezarejestrowani

21.1.2016 13:48
patryk napisał
A nie lepiej po prostu zatrudnić pracownika na umowę próbną?
Dzięki temu będziesz mógł pracownika zwolnić bez konsekwencji, jeśli się nie sprawdzi.
A jak nie, to te staże z UP są bardzo popularne, tylko wiesz, taki pracownik to też może być różny.
I nawet nie mam tu na myśli motywacji czy produktywności, ale z tego, co słyszałem UP potrafi wysłać do pracy osoby, które kompletnie nie mają kwalifikacji. Najlepiej więc znaleźć pracownika samemu i dopiero wystąpić o staż.
Wspaniale podjescie. A co pracownik to pionek jakis przepraszam. Zatrudnic, zwolnic i po krzyku.
Cytuj
kleo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.1.2016 13:27
Kwant napisał
Wspaniale podjescie. A co pracownik to pionek jakis przepraszam. Zatrudnic, zwolnic i po krzyku.


A to jak ktoś się nie sprawdza, to przepraszam co? Mamy trzymać na siłę i narażać firmę na straty?
Ktoś, kto tak twierdzi chyba nigdy nie prowadził swojej działalności i nie pracował na własny rachunek.
Niestety, ale takie jest życie.
Każdy musi sobie radzić, jak może. Gdybym trzymała nieefektywnych pracowników to wkrótce poszłabym z torbami i ucierpiałabym na tym nie tylko ja i moja rodzina, ale też pozostali pracownicy.
Radzę spojrzeć na problem z nieco szerszej perspektywy.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

22.1.2016 14:29
kleo napisał
Kwant napisał
Wspaniale podjescie. A co pracownik to pionek jakis przepraszam. Zatrudnic, zwolnic i po krzyku.


A to jak ktoś się nie sprawdza, to przepraszam co? Mamy trzymać na siłę i narażać firmę na straty?
Ktoś, kto tak twierdzi chyba nigdy nie prowadził swojej działalności i nie pracował na własny rachunek.
Niestety, ale takie jest życie.
Każdy musi sobie radzić, jak może. Gdybym trzymała nieefektywnych pracowników to wkrótce poszłabym z torbami i ucierpiałabym na tym nie tylko ja i moja rodzina, ale też pozostali pracownicy.
Radzę spojrzeć na problem z nieco szerszej perspektywy.


A czy zastanawiałaś się /pomyślałaś / nad tym, dlaczego pracownicy są nieefektywni?. Ta taką sytuację ma wpływ wiele czynników, a wśród nich min. brak właściwego zarządzania, niewłaściwy podział zadań, brak odpowiednich bodźców materialnych, itp. Pracownik nie jest w gruncie rzecz zły, ale często chce być traktowany godnie.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
ilion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 16:02
Wiadomo, że pracując na etacie i mając pewność zatrudnienia a także godziwe zatrudnienie pracownik będzie czuł się lepiej. Ale czy to się przełoży na efektywniejszą pracę? A może taka osoba właśnie spocznie na laurach?
Chyba nie ma jednego, określonego wzorca. Osobiście popieram umowy na próbę, to w końcu też czas dla pracownika, żeby mógł się sprawdzić na danym stanowisku i dlatego zostały one wymyślone.
Cytuj
Odpowiedź