• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy student może założyć firmę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
olgaDa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 11:02
Dzień dobry, chciałam zapytać, czy osoba studiująca dziennie na państwowej uczelni może jednocześnie założyć sobie działalność gospodarczą? A jeśli tak, to na jakich zasadach, tzn. jaki należy płacić Zus?
Chodzi o to, że jestem jeszcze na ostatnim roku studiów licencjackich, ale mam pomysł na pewną działalność. W zasadzie już działam w branży, ale ostatnio mam coraz więcej zleceń i obawiam się, żeby nikt się do mnie nie przyczepił.
Cytuj
Gabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 11:58
Możesz, jako student skorzystać z tzw. Inkubatorów Przedsiębiorczości. One oferują pomoc przy zakładaniu działalności. A co najwazniejsze student zakładający firmę w takiej postaci nie musi opłacać składek ZUS.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 20:31
Student oczywiście może otworzyć działalność gospodarczą. Ma dwie możliwości:
1. Założenie na normalnych zasadach, czyli rejestracja w CEIDG, co wiąże się z koniecznością opłacania składek ZUS w pełnym zakresie, czyli tak, jak inni przedsiębiorcy.

2. Założenie działalności poprzez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Inkubatory te umożliwiają założenie firmy na zasadzie STARTUPU studentom, którzy mają pomysł na biznes.
Firmy założone w ten sposób mogą wystawiać faktury, bez konieczności rejestracji w CEIDG.
AIP pomagają obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej startupu poprzez:
- prowadzenie księgowości
- zapewnienie wsparcia prawnego dla firmy
- zapewnienie dostępu do usług online /program do fakturowania, panel prawnika, bankowość elektroniczna i inne narzędzia online
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 11:33
Gabi napisał
Możesz, jako student skorzystać z tzw. Inkubatorów Przedsiębiorczości. One oferują pomoc przy zakładaniu działalności. A co najwazniejsze student zakładający firmę w takiej postaci nie musi opłacać składek ZUS.


niby fajnie ale to jest tylko urzyczona osobowość prawna, wypłacasz zyski za pomocą umów cywilno - prawnych, jest pewna zależność i ograniczenia, inkubatory nie nadają się na każdą działalność niestety
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
bertele

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 13:28
A moim zdaniem Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to bardzo dobra inicjatywa na start-up dla młodych osob. Znam bardzo wielu znajomych,którzy na studiach skorzystali z tej możliwości oraz dzięki temu było im lżej. Koszta prowadzenia firmy w Polsce nie są niskie a dzieki inkubatorom można je w znacznym stopniu obniżyć. Z drugiej strony jeśli firma chce się rozwijać to trzeba w końcu z nich zrezygnować oraz przejść na swoje.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 13:39
A jak to wyglada jak juz sie przestaje byc studentem?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 13:41
bertele napisał
A moim zdaniem Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to bardzo dobra inicjatywa na start-up dla młodych osob. Znam bardzo wielu znajomych,którzy na studiach skorzystali z tej możliwości oraz dzięki temu było im lżej. Koszta prowadzenia firmy w Polsce nie są niskie a dzieki inkubatorom można je w znacznym stopniu obniżyć. Z drugiej strony jeśli firma chce się rozwijać to trzeba w końcu z nich zrezygnować oraz przejść na swoje.


Ja również uważam, że Inkubatory są bardzo dobrą formą działalności dla młodych osób. W nich można otrzymać pierwszy szlif na drodze rozwoju. Jeśli okaże się, że działalność skutecznie realizuje założenia, w każdej chwili można przejść na normalne warunki.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Eryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2016 8:05
Jasne, że może założyć własną działalność, dodatkowo może korzystać z licznych ułatwień :)
Cytuj
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2016 21:34
Jakie są ograniczenia w tych Inkubatorach Przedsiębiorczości?
Trzeba być studentem studiów dziennych?
Chętnie bym spróbował, ale obecnie studiuję zaocznie na uczelni państwowej. Wiem, że jest tu jakiś Inkubator Przedsiębiorczości, ale nigdy się tematem nie interesowałem, nawet nie sądziłem, że on pomaga w prowadzeniu działalności.
Może mi ktoś napisać, jak to mniej więcej wygląda?
Chętnie założyłbym działalność, ale obawiam się, że nie podołam, bo nie mam odpowiedniej wiedzy.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2016 21:45
trzeba wypełnić aplikację na stronie inkubatora i przejść proces kwalifikacji projektu, spotkanie itp...

Poliodor napisał
Jakie są ograniczenia w tych Inkubatorach Przedsiębiorczości?
Trzeba być studentem studiów dziennych?
Chętnie bym spróbował, ale obecnie studiuję zaocznie na uczelni państwowej. Wiem, że jest tu jakiś Inkubator Przedsiębiorczości, ale nigdy się tematem nie interesowałem, nawet nie sądziłem, że on pomaga w prowadzeniu działalności.
Może mi ktoś napisać, jak to mniej więcej wygląda?
Chętnie założyłbym działalność, ale obawiam się, że nie podołam, bo nie mam odpowiedniej wiedzy.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź