• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

finanse i księgowość

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
TBaran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.1.2016 15:16
Janek-ma napisał
Nie ma zasady na to czy oprogramowanie komercyjne czy darmowe jest lepsze. Kwestia możliwości jego zastosowania. Z symfonią akurat miałem styczność. Program moim zdaniem jak na tak szerokie zastosowanie drogi nie jest. Jeśli chodzi o powierzanie finansów wolę korzystać ze sprawdzonych produktów a nie tańszych czy droższych.


A są w ogóle jakieś darmowe programy, które mają tego typu zastosowanie?
Bo wydaje mi się, że do księgowości to raczej wszystko jest płatne i nie ma tak łatwo.
Oczywiście nie mówię o wersjach próbnych i testowych, tylko o pełnych wersjach freeware i opensource.
Cytuj
Janek-ma

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 12:30
Są pełne wersje opensource. Kiedyś bawiłem się w ich testowanie. Albo ograniczona ilość dokumentów, albo nie można podpiąć do niego czegokolwiek do fakturowania. Są rzeczy na których nie da się oszczędzić. Ja pracując na Symfonii miałem o tyle ułatwione zadanie, że moduły oprogramowania automatycznie współpracowały ze sobą, co zmniejszało możliwość wystąpienia błędów.
Cytuj
Mieszko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 13:39
Ja w tym roku kończę Rachunkowość i zastanawiam się nad otwarciem swojej firmy. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakim oprogramowaniu warto się skupić?
Bo w szkole uczyłem się na Insercie, ale jak czytam opinie to ta Symfonia ma więcej zwolenników.
Czy będzie mi łatwo przesiąść się z Inserta na Symfonie czy może lepiej tego nie robić i zdecydować się na Inserta?
Nie ukrywam, że jego cena mnie trochę odstrasza, a na wersji próbnej przecież nie będę mógł pracować.
Cytuj
kaczynskimir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2016 12:13
kup książke Rachunkowość komputerowa. Sprawozdawczość elektroniczna pod redakcją Anny Kasperowicz. Miałem to na studiach i z tej ksiazki korzystalem, tam jest wszystko
Cytuj
szukanie firmy po nip nigdy nie było prostsze!
tomekdomek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.1.2016 10:37
Mieszko napisał
Ja w tym roku kończę Rachunkowość i zastanawiam się nad otwarciem swojej firmy. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakim oprogramowaniu warto się skupić?
Bo w szkole uczyłem się na Insercie, ale jak czytam opinie to ta Symfonia ma więcej zwolenników.
Czy będzie mi łatwo przesiąść się z Inserta na Symfonie czy może lepiej tego nie robić i zdecydować się na Inserta?
Nie ukrywam, że jego cena mnie trochę odstrasza, a na wersji próbnej przecież nie będę mógł pracować.
Symfonia jest po prostu bardzo promowana, wszędzie.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

28.1.2016 22:58
Zanim zakupisz program finansowy, uważam, że jest przy założeniu firmy dużą więcej ważniejszych spraw niż ta. Po pierwsze, musisz sobie odpowiedzieć na wiele pytań, które będą gwarantować powodzenie firmy. Pisze o tym na swoim blogu na:
http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/etapy-rozwoju-firmy-przetrwanie-cz-2
Jeśli będziesz potrafił odpowiedzieć na większość pytań,dopiero wtedy możesz pomyśleć o innych mniej ważnych sprawach, a jedną z nich będzie program księgowy. Oczywiście, to jaki program będzie potrzebny, ma na to wpływ wiele czynników. Czy firma będzie prowadzić gospodarkę magazynową, czy będzie zatrudniać pracowników, czy będzie prowadzić KPIR czy pełną księgowość. Z tych rozbudowanych programów znam Symfonię. Ona składa się z kilku niezależnych modułów, które mogą ze sobą współpracować: Symfonia Handel - dla gospodarki magazynowej, Symfonia Księgowość - uważam że dla pełnej księgowości, oraz Symfonia Kadry i płace. Jeśli będziesz prowadził małą firmę, to w zupełności wystarczy niedrogi programik. Ja sam używam np. programu, który kupiłem dwa lata temu na allegro, który nazywa się Dumpingowiec. Kosztował 35 zł i ma wszystko, co potrzeba małej firmie, Ma nawet możliwość współdziałania ze sklepem internetowym. Tak więc myślę, że nie ma sensu wywalać pieniędzy na początku. Bo mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Tomrak

Niezarejestrowani

11.7.2019 13:00
Jeżeli mowa o oprogramowaniu do prowadzenia księgowości firmy to już od wielu lat mam sprawdzoną Małą Księgowość z Pakietu Przedsiębiorcy. Niedrogi, intuicyjny w obsłudze i przede wszystkim wszystko na bieżąco dostosowywane do zmian w prawie. Ja już nie muszę o tym myśleć :)...https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/mala-ksiegowosc
Cytuj
Kazik123

Niezarejestrowani

16.7.2019 12:37
Jak wszystko, tak samo programy księgowe mają swoich zwolenników i przeciwników. My pracowaliśmy kiedyś na Symfonii i potem po kilku latach przeszliśmy na Pakiet Przedsiębiorcy. Póki co ;);D należy do grona zwolenników tego oprogramowania. Jest mega intuicyjne i szybkie w obsłudze. Zdecydowanie z własnego doświadczenia zachęcamy do sprawdzenia...https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/mala-ksiegowosc
Cytuj
Odpowiedź