• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

blokowanie kont bankowych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lmilek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2015 13:50
Czy ktoś wie coś o niedawno wprowadzonej ustawie FACTA, jaką Polska zawarła z USA? Czytam właśnie, że od początku grudnia ma być sprawdzane wśród osób które założyły lokaty lub rachunki maklerskie po 1 lipca 2014 roku, czy są one czy nie są amerykańskimi rezydentami podatkowymi, a kto nie złoży oświadczenia będzie miał zablokowane konto.
takimi zapowiedziami straszy pewien portal finansowy, a ja się zastanawiam dlaczego będąc obywatelem Polski i nigdy nawet nie przejeżdżając przez USA mam oświadczać, że nie jestem ich podatnikiem? Czy tylko mi się to wydaje szalone/ A może czegoś nie zrozumiałem?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.11.2015 14:11
Ustawa dotyczy unikania opodatkowania przez obywateli obu krajów, zakładających konta, lokaty, rachunki maklerskie.
Szerzej można o tym przeczytać na stronie http://www.forbes.pl/polska-podpisala-umowe-dot-facta,artykuly,194051,1,1.html
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
magda25

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.11.2015 21:37
Stanisław Bińkiewicz napisał
Ustawa dotyczy unikania opodatkowania przez obywateli obu krajów, zakładających konta, lokaty, rachunki maklerskie.
Szerzej można o tym przeczytać na stronie http://www.forbes.pl/polska-podpisala-umowe-dot-facta,artykuly,194051,1,1.html


Aż mi sie z ACTA skojarzyło.
Ale w tym artykule jest podane, że Polska podpisała tę ustawę już rok temu, więc skąd to nagłe poruszenie?
Mnie jakoś nikt jak dotąd nie pytał o to, czy jestem podatnikiem Stanów Zjednoczonych, a nawet gdyby, to co mi szkodzi odpowiedzieć, że nie?
Zresztą tam jest wymienione wiele krajów i odnoszę wrażenie, że to ma się jakoś automatycznie dziać.
Cytuj
Zielony-Adam

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 13:15
Państwa od wieków zawierają różne umowy, niekoniecznie korzystne dla obywateli. Ale co my, maluczcy możemy o tym wiedzieć?
Tam, gdzie ustalają politycy, zwykli ludzie rzadko wiedza o co chodzi.
Nie wiem, czy ustawa jest dobra czy nie, ani dlaczego ktoś sobie o niej przypomniał po roku.
W każdym razie do mnie nic nie przyszło póki co.
A poza tym korespondencję z banku trzeba zawsze czytać, chociaż pobieżnie, żeby wiedzieć, co tam jest.
Cytuj
Odpowiedź