• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt na rozpoczęcie działalności

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
FrankaSzt

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 12:02
jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać gdzieś kredyt na działalność?
jestem osobą bezrobotną, bez prawa do zasiłku i chyba bez większej szansy na pracę w zawodzie. Pomyślałam jednak, że mogłabym otworzyć działalność gospodarczą gastronomiczną. Chciałabym wiedzieć, czy w ogóle mam szansę na kredyt. Niestety dofinansowania z UP nie dostanę, już sprawdzałam.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 15:26
kredyt na start w Idea Banku
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 15:26
kredyt na start w Idea Banku
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 19:57
Jeszcze raz piszę o kredycie na start, bo w poprzednim wpisie nie dokończyłem. Na ten temat było już wiele wpisów. Dla przypomnienia jeszcze raz podam najważniejsze informacje. Pieniądze na rozpoczęcie działalności, jeśli już odpada PUP, można otrzymać w Banku lub w Fundacji Pozarządowej. Bank, w jakich można otrzymać kredyt na start to Idea Bank i BIZ Bank czy PKO BP. Zależy więc na co pieniądze potrzebne. Kredyt na start w Idea Bank może być poręczany przez Fundusz Jeremii lub Bank Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze taniej niż w Banku można dostać w Fundacji Pozarządowej, ale muszą być zabezpieczone. Najczęściej Fundacje wołają poręczycieli.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 23:19
Powiem tak, w temacie też kredyt w Idea bank, plus dotacje plus to co w tym artykule: http://artursarnecki.eu/kredyt-dla-mlodej-firmy/

A tak ogólnie to dodam że pchanie się w twojej sytuacji w działalność i kredyty skończy się raczej katastrofą tym bardziej w takiej trudnej branży jak gastronomia - wysokie koszty i konkurencja...zastanów się lepiej czy nie poszukać pracy lub nie poprosić o jakieś szkolenia w urzędzie pracy lepiej:/
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
FrankaSzt

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 7:45
Z całym szacunkiem, ale jak po tak krótkim wpisie udało się panu ocenić moją sytuację i zawyrokować, że lepiej mam szukać pracy na etacie?
Lepiej iść do sklepu i tyrać za 600 złotych miesięcznie (takie są stawki w supermarketach), tym bardziej, jeśli się tego nie lubi?

Rozumiem, że potrzebuję poręczyciela? Czy to wystarczy? Jaki powinien mieć dochód?
Cytuj
JeremiGru

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 9:33
FrankaSzt napisał
Z całym szacunkiem, ale jak po tak krótkim wpisie udało się panu ocenić moją sytuację i zawyrokować, że lepiej mam szukać pracy na etacie?
Lepiej iść do sklepu i tyrać za 600 złotych miesięcznie (takie są stawki w supermarketach), tym bardziej, jeśli się tego nie lubi?

Rozumiem, że potrzebuję poręczyciela? Czy to wystarczy? Jaki powinien mieć dochód?
Pan Artur ma doświadczenie i zwyczajnie Pana ostrzega :). Ja tez jeśli chodzi o gastronomię to byłbym ostrożny, ale kto nie ryzykuje ten nie ma.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 12:31
Takie stawki są w supermarketach na 1/2 etatu na umowie zlecenie może...
Poza tym czasem praca to praca a nie ideały z książek. Najpierw trzeba zdobyć jakieś doświadczenie, wiedzę i kapitał.

Złote strzały to kwestia przypadku.

Gastronomia jest kosztowna, dobre garnki kosztują 10 000 zł.

Ja nie oceniam Ciebie ale twój pomysł.

Bez poręczenia tu pewnie nie przejdzie.


FrankaSzt napisał
Z całym szacunkiem, ale jak po tak krótkim wpisie udało się panu ocenić moją sytuację i zawyrokować, że lepiej mam szukać pracy na etacie?
Lepiej iść do sklepu i tyrać za 600 złotych miesięcznie (takie są stawki w supermarketach), tym bardziej, jeśli się tego nie lubi?

Rozumiem, że potrzebuję poręczyciela? Czy to wystarczy? Jaki powinien mieć dochód?
Wypowiedź została zmieniona przez: Artur Sarnecki 6.10.2015 12:32
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 13:30
Z całym szacunkiem dla Pana Artura, ale ja mam zupełnie inny pogląd na sprawę. Pracuję w finansach już ponad 15 lat i cieszę się spotykając osoby które chcą coś w życiu zrobić. Obojętnie jaka to będzie branża, sukces zależy od wielu czynników. Na pewno uruchamiając działalność, należy kierować się analizą rynku, ale też własnymi predyspozycjami.
Będąc kiedyś na szkoleniu usłyszałem następujące słowa:
"Rób biznes, kiedy go rozumiesz;
- nie rób dlatego, że inni go robią,
-nie rób dlatego, że inni zarabiają,
-nie rób dlatego że masz pieniądze.
Nie jest powiedziane, że jeśli to jest branża gastronomiczna, to już jest be. Parę lat temu z kolegą zastanawialiśmy się, jak to się dzieje, że na jednej z ulic Piotrkowa, były dwa bary piwne. Jeden przynosił bardzo wysokie dochody, drugi natomiast ledwo dychał. Dlaczego tak się działo? Dlatego, że oba robiły to samo, ale inaczej, obsługiwały inny typ klienta.
Do jednego przychodzili ludzie, którzy w dobrym towarzystwie chcieli wypić piwo, porozmawiać i spokojnie wrócić do domu. Drugi bar zgromadził klientów, którzy brali na krechę, byli wulgarni, itp. Znam też firmy transportowe, którym się powodzi bardzo dobrze, inni stoją na granicy bankructwa. Bo uważają, że tak musi być bo przecież jest kryzys i wszystko źle idzie. Tymczasem firmy, które mają kontrahentów, mają zlecenia,na pytanie jak to robią, skoro inni uważają że jest kryzys, odpowiadają, że kryzys to każdy ma ale w głowie.
Znam doradców finansowych, którzy miesięcznie osiągają przychody 60 tys. zł, i takich którym ledwo starcza na ZUS.
Pisze Pan, że najpierw trzeba zdobyć doświadczenie, wiedzę i kapitał. A kiedy to doświadczenie ma młoda osoba zdobyć? To jest tak samo jak firmy, szczególnie korporacje szukają młodych z doświadczeniem.

A tak wogóle proponuję Panie Arturze zmienić trochę wpis, do którego link Pan podał, bo jest już nieaktualny. Idea Bank już od dwóch miesięcy nie oferuje pożyczki bezzwrotnej
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
FrankaSzt

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 15:11
W moim miasteczku nikt nie zatrudnia na normalne umowy, a już na pewno nie osoby, które nie mają doświadczenia, jak ja. A podałam jako przykład pracę w sklepie, bo jest to jedyna posada, na jakiej można tu bez znajomości znaleźć pracę.
Ale nie ważne, bo ja sprawę przemyślałam, a jeśli nie wyjdzie, to trudno, nie mając nic nie mam wiele do stracenia.
Chce otworzyć nieduży bar z żywnością slow food. Będę robić to, co fast foody, tylko w zdrowej wersji. Praktykę mam, w końcu od wielu lat gotuję to w domu. Znalazłam nawet tani lokal, na przeciw McDonaldsa, co uważam za idealną wbrew pozorom lokalizację. Nie widzę powodu, żeby miało mi się nie udać. Na początek potrzebuje około 20 tysięcy złotych (garnków za 10 tysięcy kupować nie zamierzam). Aby dostać taki kredyt jakie dochody muszą mieć moi poręczyciele i ilu ich ma być?
Cytuj
Odpowiedź