• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jaki bank skupuje weksle?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.9.2015 10:40
Czy któryś z banków skupuje weksle? Chodzi o takie z dłuższym terminem płatności.
Mam takich kilka i niestety zaczyna mi brakować pieniędzy w kasie, mam własnie wszystko zamrożone w ten sposób i zastanawiam się, czy jakiegoś nie spieniężyć wcześniej, sprzedając, oczywiście odpowiednio taniej.
Może mógłby mi też ktoś napisać, ile mógłbym wziąć za weksel opiewający na 4500 złotych z terminem płatności na 2.10.2015?
Cytuj
Gonia

Niezarejestrowani

7.9.2015 13:29
Pekao SA na pewno. Zobacz u nich na stronie.
Cytuj
Kiwi

Niezarejestrowani

8.9.2015 11:03
A na jakich zasadach odbywa się takie skupowanie? To się w ogóle opłaca?
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2015 11:21
Kiwi napisał
A na jakich zasadach odbywa się takie skupowanie? To się w ogóle opłaca?
Kiwi napisał
A na jakich zasadach odbywa się takie skupowanie? To się w ogóle opłaca?


Opłaca, nie opłaca, bankowi opłaca się na pewno mi niby niekoniecznie, bo gdybym poczekał do dnia wykupu, to dostałbym jednak więcej. Ale jak mi pieniądze są teraz potrzebne, to co, mam kredyt brać? Na kredycie straciłbym więcej, bo i oprocentowanie i prowizja by doszła.
Ktoś wie, ile mogę dostać za weksel na 4500 złotych?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

8.9.2015 22:02
Uważam, że żaden bank nie skupuje weksli. Weksel jest specyficznym środkiem - papierem wartościowym, który z jednej strony zabezpiecza kontrahenta, z drugiej może być bardzo niebezpieczny dla wystawiającego, gdyż niewłaściwie użyty /wypełniony/ może doprowadzić do dużych długów.
Po co bankowi weksel, jeśli nie zna wystawcy, który może być bankrutem. Teoretycznie można sprzedać bankowi weksel wiarygodnego klienta, a rozwiązaniem jest kredyt dyskontowy - bank płaci nominalną wartość weksla po potrąceniu tzw. odsetek dyskontowych. Można też przedstawić go do wykupu, jeśli posiada się np. umowę faktoringową - bank zapłaci za wierzytelność, której termin płatności jeszcze nie minął.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź