• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt z kaucją

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

28.7.2015 21:25
Niedawno na rynku kredytów dla firm pojawił się tzw. kredyt z kaucją. Kredyt ten odpowiada na potrzeby klientów z niższym scoringiem BIK, którzy mieli w przeszłości problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Tak więc przedsiębiorcy odrzucani dotychczas przez Banki z bikami C, D, E, mogą otrzymać kredyt i rozwijać swoje biznesy. Szerzej piszę o tym na blogu http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl

Jeśli będzie ktoś zainteresowany tym tematem, zapraszam do kontaktu. Telefon i e-mail w stopce oraz na blogu
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.7.2015 23:44
30 % kaucji plus spore koszty idea banku sprawiają że jest to słaby produkt, równie dobrze mogliby zabrać połowę kredytu lub nazwać go bezkapitałowym, bezodsetkowym czy bezzwrotnym jak to lubią...co do przyznawalności niestety przy klientach o skoringu 430-440 mi to nie śmiga więc nie wiem czym trzeba się wykazać.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
gapik

Niezarejestrowani

29.7.2015 8:04
Artur Sarnecki napisał
30 % kaucji plus spore koszty idea banku sprawiają że jest to słaby produkt, równie dobrze mogliby zabrać połowę kredytu lub nazwać go bezkapitałowym, bezodsetkowym czy bezzwrotnym jak to lubią...co do przyznawalności niestety przy klientach o skoringu 430-440 mi to nie śmiga więc nie wiem czym trzeba się wykazać.
Przeciez kaucja jak sama nazwa wskazuje jest zwrotna, wiec ot tak jej nie zabiorą
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.7.2015 13:31
Ja nigdzie nie napisałem, że kredyt jest tani. Idea Bank jest bankiem niszowym, wprowadza produkty dla osób, które niekoniecznie dostaną kredyt w innym Banku. Proszę wskazać bank, gdzie klient z BIK E dostanie kredyt. Ja do kredytów podchodzę zupełnie inaczej. Jeśli do mnie przychodzi klient i potrzebuje kredytu, to zawsze go pytam, jak bardzo mu są potrzebne środki na działalność. Biznes nie może czekać. Albo się go robi, albo odpuszcza. Znam klientów, którzy słysząc o cenie kredytu, mówili, że przyjdą następnego dnia złożyć wniosek, po czym dzwonili i mówili, że jednak decyzję o rozwoju firmy odkładają na pół roku. I wiecie co? Sądzę, że ta firma nigdy się nie rozwinie, bo nie ma w niej decyzyjności. Bo nawet jeśli jest kredyt z kaucją, i jest drogi, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go wcześniej spłacić. To samo było z Pożyczką bezzwrotną Idea Banku. Czy ona była bezzwrotna? Nie. Bo mimo, że została umorzona, to klient od 25 tys. zł, miał do spłaty około 75 tys zł. Ale tu chodzi o coś innego. O to, że ma pieniądze i może ruszyć z biznesem. Jeśli zarobi, może za jakiś czas spłacić kredyt. Być może za pół roku, za rok. Ale wtedy ponosi koszt tylko tego okresu. Tak więc ja nie patrzę z perspektywy klapek na oczach, tylko znacznie szerzej
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.7.2015 13:33
Jesli chodzi o scoring, własnie mam decyzję na 40 tys. ze scoringiem 426
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
haiko

Niezarejestrowani

30.7.2015 10:05
Stanisław Bińkiewicz napisał
Ja nigdzie nie napisałem, że kredyt jest tani. Idea Bank jest bankiem niszowym, wprowadza produkty dla osób, które niekoniecznie dostaną kredyt w innym Banku. Proszę wskazać bank, gdzie klient z BIK E dostanie kredyt. Ja do kredytów podchodzę zupełnie inaczej. Jeśli do mnie przychodzi klient i potrzebuje kredytu, to zawsze go pytam, jak bardzo mu są potrzebne środki na działalność. Biznes nie może czekać. Albo się go robi, albo odpuszcza. Znam klientów, którzy słysząc o cenie kredytu, mówili, że przyjdą następnego dnia złożyć wniosek, po czym dzwonili i mówili, że jednak decyzję o rozwoju firmy odkładają na pół roku. I wiecie co? Sądzę, że ta firma nigdy się nie rozwinie, bo nie ma w niej decyzyjności. Bo nawet jeśli jest kredyt z kaucją, i jest drogi, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go wcześniej spłacić. To samo było z Pożyczką bezzwrotną Idea Banku. Czy ona była bezzwrotna? Nie. Bo mimo, że została umorzona, to klient od 25 tys. zł, miał do spłaty około 75 tys zł. Ale tu chodzi o coś innego. O to, że ma pieniądze i może ruszyć z biznesem. Jeśli zarobi, może za jakiś czas spłacić kredyt. Być może za pół roku, za rok. Ale wtedy ponosi koszt tylko tego okresu. Tak więc ja nie patrzę z perspektywy klapek na oczach, tylko znacznie szerzej
Ale pewnie zdarza sie tez czasem tak, ze odczekaja pol roku, przyjdzie lepszy czas, lepsze okolicznosci i biznes sie rozwinie. Czy nie tak?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

30.7.2015 10:21
W biznesie nie ma lepszego czasu. On nigdy nie nadejdzie. Najlepszy czas na działanie jest teraz. Kiedy ktoś odkłada swoje działania na później nigdy nic nie osiągnie. To nie jest mój wymysł, tylko jedna z podstawowych prawd życia
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

30.7.2015 11:51
na szczęście nie wszyscy w tego rodzaju rzeczy wierzą...

wszelkie działania związane z biznesem (założenie, prowadzenie, rozwój itp...) powinny być poprzedzone stosowną analizą, nie każdy moment na każde działanie będzie dobry, czasem lepiej poczekać zamiast wpakować się w jakieś kłopoty

dany biznes powinien mieć określone ile, w jaki sposób, w jakim czasie mogę na tym REALNIE zarobić

nie ma sensu robić wszystkiego na hurra (np. brać kredytu, którego koszty będą wyższe niż potencjalne przychody lub nawet zyski), bo można szybko stać się "klientem" firmy windykacyjnej lub komornika

ps
było na forum już kilka wątków osób, które nabrały kredytów, dotacji i następnie okazało się, że biznes nie wypalił...a zobowiązania trzeba spłacić ;-/
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
wiki

Niezarejestrowani

30.7.2015 12:26
trzeba rozróżnić niezdecydowanie a nie przygotowanie. Jesli czlowiek ma podstawy, zarówno wiedze jak i finanse to niech zakłada biznes. Ale jesli tylko chce i nie wie jak sie do tego zabrac to jest za malo, trzeba przeczekac. Opracowac biznesplan itd.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

30.7.2015 13:07
Ale ja zawsze uważam, że do biznesu trzeba być przygotowanym. Działanie musi być poprzedzone analizą rynku, musi być opracowany biznes plan. Ale to jest jedna sprawa. Drugą natomiast jest to, że w biznesie należy wykazać zdecydowanie. Sukces osiągają ludzie zdecydowani,którzy wiedzą czego chcą w życiu. Świat idzie do przodu i na nikogo nie czeka. Jeśli mamy dobry pomysł i go dziś nie zrealizujemy, to za pól roku możemy być za burtą. Bo jeśli nie my, to ktoś inny to zrobi.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź