• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

O jaką dotację mogę się starać

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Hopes

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.6.2015 8:57
Witam. Chciałbym w najbliższym czasie starać się o dotację na założenie firmy. Mam już upatrzone miejsce na kawiarnię w moim mieście .Miasto 80 tys. mieszkańców.Powstało w ostatnim czasie trochę nowych kawiarni, ludzie coraz częściej w nich przesiaduja tak więc myśle,ze biznes ma szansę powodzenia. Będziemy się starali razem z żoną.
Czy mam szanse na dostanie dotacji z UE czy możę starać się o dotację z UP? Czy taką dotację mogę dostać jedynie ja? Czy może ja oraz żona jeśli zakładamy firmę wspólnie?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.6.2015 12:12
Pojdz do urzedu pracy, powinni mieć jakieś fundusze jeszcze. Jesli chodzi o jakies stricte unijne to będzie ciężko jeśli chodzi o taki rodzaj biznesu.
Cytuj
dhagbar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 13:08
Nie wiem czy unia europejska da Ci pieniądze na tego typu inwestycję ale podejrzewam,ze raczej nie. Obecnie w programie są pieniądze dla energii odnawialnej i innych tego rodzaju głupot a nie na gastronomię.
MOim zdaniem powinieneś iść do urzędu pracy i niech tam Ci wyjaśnią kiedy możesz się starać o pożyczkę. Na jedną firmę może być jedna dotacja ale mogę się mylić.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 17:18
Często mali przedsiębiorcy są wprowadzani w błąd przez działające na rynku różne firmy doradcze, że są do uzyskania duże środki unijne dla każdej firmy. Proponują zakup książki np. za 300 zł z przepisami, które można znaleźć w internecie, bądź każą zapłacić jakąś kwotę za weryfikację wniosku. Kiedy przedsiębiorca pyta, czy może otrzymać pieniądze np. na ogrodzenie placu, postawienie hali, itp, zawsze pada odpowiedź, że oczywiście, Unia sfinansuje to przedsięwzięcie. I to jest bzdura. Od wielu już lat część środków w postaci dotacji na rozwój mikrofirm mają w gestii Urzędy Marszałkowskie i czasami mogą tam być jakieś niewielkie środki /trzeba śledzić strony Urzędów/, to jednak największa pula przypada na prace badawczo rozwojowe, innowacyjność itp. I oczywiście, mogą być sfinansowane jakieś koszty o których pisałem powyżej, ale są one jakby pochodnymi. Czyli jeśli np. chcemy zacząć produkcję jakiegoś wyrobu, unikalnego w skali kraju, uruchomić unikalny proces technologiczny, to musimy zakupić linię technologiczną. Linię z kolei nie postawimy na dworze, więc musimy wybudować halę. Żeby móc zorganizować zaplecze transportowe, musimy przygotować plac manewrowy, parking itp. Tak więc finansujemy cały proces technologiczny.
Łatwiej jest uzyskać takie środki na terenach rolniczych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ale dotyczą one rolników, którzy chcieliby otworzyć działalność pozarolniczą.
Tak więc pozostają dotacje z Urzędów Pracy, bądź też nisko oprocentowane pożyczki z fundacji pozarządowych z wykorzystaniem funduszu Jeremii. Oprocentowanie na poziomie 1% na zakup środków środków trwałych i wyposażenia.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
dhagbar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2015 12:21
Pisze pan tutaj bardzo mądre rzeczy. Sam również zauważyłem,żę jest wiele firm, które chcą żerowac na przedsiębiorcach i namawiają na skorzystanie z ich pomocy. Do mnie na przykład zadzwoniła taka jedna firma. Która miała pomóc w załatwieniu dodatcji. Oczywiście trzeba było im zapłacić wpisowe. Niewielkie bo niewielkie ( 200 zł) ale jak nazbierają wiele takich firm to mają z tego duże pieniądze.
Cytuj
agata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2015 13:33
dhagbar napisał
Pisze pan tutaj bardzo mądre rzeczy. Sam również zauważyłem,żę jest wiele firm, które chcą żerowac na przedsiębiorcach i namawiają na skorzystanie z ich pomocy. Do mnie na przykład zadzwoniła taka jedna firma. Która miała pomóc w załatwieniu dodatcji. Oczywiście trzeba było im zapłacić wpisowe. Niewielkie bo niewielkie ( 200 zł) ale jak nazbierają wiele takich firm to mają z tego duże pieniądze.
A czy oddają te pieniądze jeśli nic z tego nie wyjdzie?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

13.7.2015 21:32
nie po to te firmy wyciągają pieniądze od przedsiębiorców, żeby je potem zwracać. Trzeba pomyśleć logicznie i nie dać się nabrać. Jeśli ktoś zadzwoni i zaproponuje książkę za 300 zł, nie płacić. Jeśli ktoś zaproponuje przykładowo dotację firmie transportowej na zakup samochodu nie dać się nabrać, bo Unia nie da pieniędzy na ten cel. Większość pieniędzy jest na innowacje, prace badawczo rozwojowe. Trochę inaczej jest w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, gdzie sa środki na tworzenie mikroprzedsiębiorstw na wsi.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 8:28
Z tego, co pan pisze wynika, że rolnicy mogą prowadzić działalność pozarolniczą, czyli na przykład jakiś biznes. Ale czy wtedy też płacą tylko KRUS, czy także ZUS? To takie pytanie poza tematem.
A wracając do tematu, to widocznie lepiej po dotację na kawiarnię udać się do Urzędu Pracy, oni dają środki, chyba nie sprawdzając, jaki to rodzaj biznesu. Tylko trzeba mieć wykształcenie kierunkowe.
Cytuj
achodak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 8:55
Wiele osób sie niestety daje nabrać, bo to teraz takie popularne, wiele firm się tym zajmuje.
Cytuj
dhagbar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 12:16
Dopytałem się czy zwracają wpisowe a oni,ze nie . Nie zwracają ale oczywiście takie sytuacje bardzo rzadko się zdarzają i że ponoć wiekszość tych, którzy korzystają z ich usług takie dotacje otrzymuje.
Miało to fukcjonowac na tej zasadzie, że dajemy im wpisowe.Oni opracowują plan i potem starają się o dotację w UE. Jeśli nie wypali.Starają się drugi raz oraz trzeci.
Postanowiłem w to nie wchodzić. Myślicie,ze jednak był to przekręt?
Cytuj
Odpowiedź