• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy gdzieś dostanę kredyt na rozpoczęcie biznesu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
wojtekFr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 8:47
Wróciłem niedawno z Anglii, gdzie pracowałem i chciałbym w Polsce, w rodzinnej miejscowości otworzyć siłownię. Niestety nie kwalifikuję się na dopłaty z UE, a odłożoną mam mniej więcej połowę środków (15000 złotych) i potrzeba mi co najmniej jeszcze drugie tyle. Czy mam szansę, żeby dostać w jakimś banku kredyt na ten biznes?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 9:25
a masz jakąś historię w BIK?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
wojtekFr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 10:12
Owszem, miałem 4 lata temu kartę kredytową przez rok, a jeszcze wcześniej brałem kredyt w mbanku na 2000 złotych i wcześniej go spłaciłem. Chyba, że takie stare kredyty się dla biku nie liczą?
Generalnie na razie jestem na etapie biznesplanu i po prostu kombinuje, skąd wziąć resztę środków, więc pytanie jest raczej teoretyczne. Jeśli będę zmuszony, o wrócę do Anglii, choć już na prawdę chciałbym zostać tutaj.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 12:18
jeżeli masz pozytywną historię w BIK to szansa na kredyt jest
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
wojtekFr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2015 15:29
Robert Sierant napisał
jeżeli masz pozytywną historię w BIK to szansa na kredyt jest


A do jakiego banku najlepiej się zwrócić? Nie chcę tak bezmyślnie latać od jednego do drugiego, bo słyszałem, że to może mieć wpływ na decyzję o tym, czy dostanę ten kredyt czy nie.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

30.6.2015 12:18
do 20 000 min. w Inicjatywie Mikro, BizBanku czy Idea Banku
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 11:16
Artur Sarnecki napisał
do 20 000 min. w Inicjatywie Mikro, BizBanku czy Idea Banku
Ten BizBank to wiarygodna instytucja? Jakis malo znany jest.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 16:28
Piotr napisał
Artur Sarnecki napisał
do 20 000 min. w Inicjatywie Mikro, BizBanku czy Idea Banku
Ten BizBank to wiarygodna instytucja? Jakis malo znany jest.


poprzednio to był FM bank
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 16:44
Na dzień dzisiejszy możesz otrzymać kredyt na rozpoczęcie działalności w kilku bankach. Warunkiem jest posiadanie aktywnej działalności w CEDIG. Otrzymasz kredyt od 1 dnia działalności w Idea Banku. Jeśli masz BIK A - bez zabezpieczeń na prognozę do 100.000 zł. Z BIK B bez zabezpieczeń do 50 000 zł. Z pozostałymi BIK możesz obecnie również dostać kredyt, z tym, że Bank zatrzymuje kaucję - 30% wartości udzielonego kredytu. Możesz otrzymać kredyt również w PKO BP i BIZ. Ale ja proponuję CI znalezienie finansowania w Fundacjach Pozarządowych. Ja je nazywam "wyciągniętymi ramionami PARP" do przedsiębiorstw, szczególnie młodych. Takie Fundacje działają na terenie każdego województwa, posiadają środki z Funduszu Jeremii. Przykładowo na moim terenie /woj. łódzkie/ działa Fundacja Rozwoju Gminy Zelów, Krajowe Stowarzyszenie Rozwoju Przedsiębiorczości, czy Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Zaletą ubiegania się tam o pożyczkę jest to, że składając wniosek, nie musisz być zarejestrowany jako przedsiębiorca w CEDIG. Dopiero po decyzji pożyczkowej i uzyskaniu promesy, masz czas na rejestrację. Po uwidocznieniu wpisu otrzymujesz środki finansowe. Mankamentem jest tylko konieczność zabezpieczenia pożyczki - w przypadku małej kwoty 10-20 tys. zł, możesz zabezpieczyć poręczycielem. Ale warto to zrobic bo w Banku na początek dostaniesz oprocentowanie max., natomiast w fundacjach od 1%.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 3.7.2015 16:48
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
wojtekFr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2015 9:10
Dziękuję za tak szczegółowe informacje. W przypadku tych stowarzyszeń to gdzie mogę znaleźć jaką informację o tym, jakie działają w poszczególnych województwach? W Urzędzie Pracy powinni to mieć czy niekoniecznie?
Myślę, że jeśli bym się nadawał to na pewno lepiej tam szukać pomocy i finansowania, ale jeśli długo się czeka albo coś w tym stylu, to pójdę do Ideabanku.
Cytuj
Odpowiedź