• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Bank bez sesji elixir

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2015 10:57
Który bank oprócz mBanku nie korzysta z sesji elixir? Szukam sobie jakiegoś fajnego konto i ważne dla mnie jest to, żeby przelewy przychodziły szybko. Dotąd miałem w mBanku i tam nie było z tym problemu, ale wiem, że w wielu bankach jest to ograniczenie.
Czy we wszystkich pozostałych? A może jednak jakiś też z tego nie korzysta?
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2015 13:43
Tutaj jest wykaz http://www.banki.kir.pl/elixir/system-elixir/
Cytuj
Aleksy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 8:32
Mnie zawsze zastanawiało, dlaczego w moim banku muszę tyle czekać na przelewy, a znajomi w innym mają praktycznie od razu. A to chodziło o te sesje elixir.
Po co one w ogóle są?
Czy nie byłoby lepiej, gdyby banki z tego zrezygnowały? To by wielu ludziom ułatwiło życie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 10:03
sesje elixir to nie wymysł banków tylko KIR

w mBanku również występują, tutaj info:
https://www.mbank.pl/pomoc/info/konta/sesje-przelewow-dla-klientow-detalicznych.html

właśnie wykonałem przelew z tego banku i kasa wyszła o 9.55, gdybym zrobił o 10 to musiałbym czekać do 13.25

jak ktoś musi szybko to są jeszcze przelewy natychmiastowe, płatne 5 zł
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 10:33
A ja mam konto w mbanku i pieniądze przychodzą tu natychmiast. Przynajmniej, jeśli przelewam z mbanku do mbanku. Jeśli ktoś mi wysyła z innego banku, to dostaję je przy następnej sesji wychodzącej (a nie przychodzącej), kiedyś to sprawdziłam. Po prostu, jak w innym banku pieniądze wychodzą, to nie czekam aż będzie ta sesja przychodząca, tylko są od razu. U pana tak nie ma?
Może zależy jaki rodzaj konta?
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 11:26
Basia napisał
A ja mam konto w mbanku i pieniądze przychodzą tu natychmiast. Przynajmniej, jeśli przelewam z mbanku do mbanku. Jeśli ktoś mi wysyła z innego banku, to dostaję je przy następnej sesji wychodzącej (a nie przychodzącej), kiedyś to sprawdziłam. Po prostu, jak w innym banku pieniądze wychodzą, to nie czekam aż będzie ta sesja przychodząca, tylko są od razu. U pana tak nie ma?
Może zależy jaki rodzaj konta?
Ale z mBanku do mBanku natychmiast? To jest zalezne z jakiego banku, warto sobie to sprawdzac.
Cytuj
Odpowiedź