• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Szkolenie BHP W godzinach pracy czy poza godzinami pracy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
morawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 13:04
Witam.Jakiś czas temu w firmie w jakiej pracuję zostało przeprowadzone szkolenie BHP . Pracuję od 8-16. Szkolenie było od 16-18. Pod koniec miesiąca nie dostałam zapłaty za udział w szkoleniu. Firma nie uznała tego za godziny pracy ale przecież musieliśmy swoje odsiedzić. Czy mieli prawo tak zrobić? Czy jednak powinnam domagać się zapłaty za te godziny?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 13:43
na zapłatę nie licz, powinnaś sobie odebrać te dodatkowe 2h czyli w jakiś dzień pracować krócej, dogadaj się z szefem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

22.6.2015 14:27
Pewnie, ze powinnas miec rekompensatę, ale prawo sobie a pracodawcy sobie.
Cytuj
morawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2015 11:06
No właśnie nie mogę za bardzo odebrać ponieważ pracuję na stanowisku, które musi być otwarte w godzinach od 8 do 16 i nie mogę go zamknąć wcześniej. A nikt za bardzo mnie na te dwie godziny nie zastąpi ;/

Tak więc rozumiem,że sytuacja jest przegrana ? Ogólnie dziwię się trochę innym pracownikom bo nikt nie robi z tego powodu szumu, nie protestuje a tak przecież nie powinno na pewno być.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2015 11:22
w takim razie zapytaj szefa w jaki sposób ma zamiar ten problem rozwiązać, masz prawo odebrać 2h lub otrzymać wynagrodzenie za nadgodziny

to nie Twój problem jak szef to rozwiąże
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

23.6.2015 11:36
Jeżeli nie ma możliwości odebrania tych 2 godzin, to powinny być dopisane jako godzin nadliczbowe i powinna Pani otrzymać za nie zapłatę. Istnieje możliwość, że w Pani firmie godziny nadliczbowe są rozliczane kwartalnie, dlatego warto przypomnieć się przełożonemu.
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2015 10:21
morawa napisał
No właśnie nie mogę za bardzo odebrać ponieważ pracuję na stanowisku, które musi być otwarte w godzinach od 8 do 16 i nie mogę go zamknąć wcześniej. A nikt za bardzo mnie na te dwie godziny nie zastąpi ;/

Tak więc rozumiem,że sytuacja jest przegrana ? Ogólnie dziwię się trochę innym pracownikom bo nikt nie robi z tego powodu szumu, nie protestuje a tak przecież nie powinno na pewno być.
Nie jest przegrana. A w ogole zgłaszałaś to szefowi. On pewnie nie ejst nawet swiadomy tego, że miałaś nadgodziny.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.6.2015 11:30
Wlasnie, zamiast żalić sie na forum moze po prostu zapytaj szefa o rekompensatę.
Cytuj
SzymekSzymuś

Niezarejestrowani

10.9.2015 18:09
Szkolenie powinno odbyć się w ramach pracy ewentualnie szef powinien oddać Ci te dwie godziny. My mieliśmy szkolenia weekendowe np. w Best Western Premier czyli w hotelu ale poza "pracą" był to wyjazd integracyjny więc jakoś tam to nas nie dotknęło :)
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

10.9.2015 21:13
Szkolenie BHP zarówno wstępne jak też okresowe odbywa się w godzinach pracy. O tym mówi wyraźnie kodeks pracy. Art. 237-3 mówi:
§ 2. Pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie. Szkolenie pracownika przed dopuszczeniem do pracy nie jest wymagane w przypadku podjęcia przez niego pracy na tym samym stanowisku pracy, które zajmował u danego pracodawcy bezpośrednio przed nawiązaniem z tym pracodawcą kolejnej umowy o pracę.

§ 21. Pracodawca jest obowiązany odbyć szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane.

§ 3. Szkolenia, o których mowa w § 2, odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź