• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy terminal do płacenia kartą się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
eddie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 11:40
Prowadzę obecnie swój mały sklep spozywczy. Coraz więcej osób pyta się o możliwość zapłaty kartą ale obecnie nie ma u mnie takiej możliwości ponieważ nie mam terminalu. Czy założenie takiego terminalu w sklepie jest opłacalnym rozwiązaniem ? I czy ktoś może mi jeszcze napisać jakie to generuje mniej więcej koszta?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 12:19
generalnie nie kupuję tam gdzie nie można zapłacić kartą, gotówki prawie nie używam (pomijam jakieś zakupy warzyw czy owoców na ryneczku)

poza tym płacący kartą wydają statystycznie więcej niż gotówkowi (nie wydają realnego pieniądza), płatność kartą mniej "boli"

terminal to koszt dzierżawy urządzenia + opłata procentowa od obrotu, kiedyś jeszcze połączenia tel. i transfer danych
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
morawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 13:06
Robert Sierant napisał
generalnie nie kupuję tam gdzie nie można zapłacić kartą, gotówki prawie nie używam (pomijam jakieś zakupy warzyw czy owoców na ryneczku)

poza tym płacący kartą wydają statystycznie więcej niż gotówkowi (nie wydają realnego pieniądza), płatność kartą mniej "boli"

terminal to koszt dzierżawy urządzenia + opłata procentowa od obrotu, kiedyś jeszcze połączenia tel. i transfer danych


Właśnie z tego powodu sama staram się jak najrzadziej płacić kartą ;) Kiedy nie mam pieniędzy w portfelu zauważyłam,ze wszystko bardzo łatwo mi przecieka przez palce. Raczej robię zakupy gotówką. Przynajmniej wiem ile mam w portfelu.

Czy nie jest tak,że w ostatnim czasie trochę się pozmieniało w temacie i opłaty za terminal uiszczane przez sklepy są o wiele niższe?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 13:21
zawsze używam KK i zawsze w 100% całość spłacam, wiem ile mogę wydać, dla mnie to po prostu wygoda i łatwiej mi kontrolować swoje wydatki (na wyciągu wszystko widzę)

a gotówka wybrana z bankomatu zwykle rozchodzi się w jakiś niezauważalny sposób ;-/

tak
opłaty interchange zostały obniżone , wcześniej mieliśmy jedne z najwyższych w Europie!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 22:35
Terminal się opłaca, ponieważ w dzisiejszych czasach płatności kartą są popularne i wygodne. Ale terminal należy wybrać z głową. Polecam Payleven, gdzie nie płacisz za terminal, ani jego instalację. Twoim jedynym kosztem jest prowizja od transakcji, która wynosi 2,75 %. Szczegóły w linku.
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2015 8:37
A o co chodzi z tymi limitami w sklepach, że czasem nie można płacić kartą za zakupy poniżej określonej kwoty? Myślałam, że właściciel sklepu płaci określoną opłatę od każdej transakcji, skoro mu się takie małe kwoty nie opłacają. Ale skoro w miesiącu jest jedna procentowa opłata, to już sama nie wiem, dlaczego tak robią. Na logikę to powinni zabraniać płacić kartą powyżej jakiejś kwoty, żeby te najwyższe sumy nie dodawały się do obrotu, od którego obliczany jest procent do zapłaty.
Cytuj
Odpowiedź