• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Leasing na komputer

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 8:20
Pół roku temu założyłem działalność gospodarczą i zajmuję się PR. W pracy niezbędny jest dla mnie komputer. Zastanawiam się właśnie nad kupnem nowego i pomyślałem, że gdybym skorzystał z opcji leasingu to mógłbym kupić coś naprawdę dobrego, na czym poza pracą mógłbym grać w najnowsze gry. Jakie są szanse na leasing laptopa z oprogramowaniem, wartego około 10 000? Gdzie zwrócić się o taką pożyczkę?
Cytuj
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 8:38
Wystarczy wpisać w google i znajdziesz tam mnóstwo wyników firm, które oferują leasing na laptopa. Nie wiem jednak, ani na jaką kwotę (choć podejrzewam, że nie mają jakichś limitów), ani tym bardziej, gdzie jest najlepiej.
Szkoda, że nikt się nie wypowiada, bo też jestem ciekawa. Choć sama nie mam firmy, to poszukuję laptopa. Ale bez firmy raczej nie dostane leasingu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 9:24
przy DG do wyboru kredyt lub leasing, jak ktoś nie ma DG to pozostaje kredyt (leasing nie ma wtedy sensu)

w przypadku nowej firmy leasing łatwiej uzyskać niż kredyt
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 10:11
Robert Sierant napisał
przy DG do wyboru kredyt lub leasing, jak ktoś nie ma DG to pozostaje kredyt (leasing nie ma wtedy sensu)

w przypadku nowej firmy leasing łatwiej uzyskać niż kredyt


Aa czy podmiot, który udziela leasingu w jakiś sposób zweryfikuje zasadność kupna takiego, a nie innego sprzętu?
Bo przyznam szczerze, że do pracy bym takiego nie potrzebował, wystarczyłby taki za jakieś 2000 złotych plus oprogramowanie, ale po prostu jak już mam kupować, to chciałbym takiego wypasionego, żeby służył mi także po pracy do rozrywki. Czy to będzie miało znaczenie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 13:40
nie, jeżeli spełnisz warunki (odpowiedni dochód) to możesz sobie kupić kompa i za 20kzł aby grać na nim w pasjans ;-)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 12:00
bartosz napisał
Pół roku temu założyłem działalność gospodarczą i zajmuję się PR. W pracy niezbędny jest dla mnie komputer. Zastanawiam się właśnie nad kupnem nowego i pomyślałem, że gdybym skorzystał z opcji leasingu to mógłbym kupić coś naprawdę dobrego, na czym poza pracą mógłbym grać w najnowsze gry. Jakie są szanse na leasing laptopa z oprogramowaniem, wartego około 10 000? Gdzie zwrócić się o taką pożyczkę?


Trzeba uważać z leasingiem komputera, bo większość firm leasingowych nie chce tego robić po pierwsze ze względu na licencje udzielane na oprogramowanie, które wyłączają przekazywanie licencji osobom trzecim czyli leasingodawcy boją się, że jak zakupią komputer z oprogramowaniem to nie mają prawa do oddawania tej licencji innym użytkownikom czyli w tym przypadku leasingobiorcy. Po drugie niespecjalnie chcą leasingować komputery ze względu na szybką utratę ich wartości a co za tym idzie problem z odzyskaniem kapitału w przypadku windykacji sprzętu.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 16:52
No a załóżmy, że chciałbym sam komputer, z gołym systemem. Windowsy to zwykle OEMy, czyli oprogramowanie nie jest na jednego właściciela, ale na jedno stanowisko. Czy to nadal byłby problem dla leasingodawcy?
nie chcę żadnych specjalistycznych programów, bo te już mam.
No a komputery rzeczywiście tracą na wartości, ale samochody również i chyba wcale nie dużo wolniej, a jednak z leasingiem samochodów nie ma problemu.
Cytuj
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2015 9:00
Ja brałam leasing na komputer właśnie i jakoś nie miałam z tym większych problemów. To prawda, że większość komputerów traci na wartości, ale nadal nie tak szybko jak samochody.
Mój kosztował mnie 5 tysięcy, nie dlatego, że miał służyć do gier, ale po prostu chciałam najnowszy sprzęt z nowymi rozwiązaniami.
PO roku może trochę stracił na wartości, ale nadal był wart sporo.
Cytuj
achodak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 9:32
Taki leasing jest na takich zasadach jak na auto?
Cytuj
Odpowiedź