• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Umowa o dzieło. Jak długo?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AndrzejZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.4.2015 8:16
Witam. Pracuję obecnie w jednej firmie na umowe o działo. Jeśłi byłyby to rzeczywiście pojedyncze zlecenia to nie widziałbym żadnego problemu ale obecnie jest to normalna praca na etat. Tyle,że pracodawca nie chce zatrudniać w ten sposób pracowników.

Przez jaki czas może on zatrudniać osoby o pracę o dzieło? W jaki sposób mogę z nim negocjować?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2015 8:56
Jesli masz pelny wymiar godzin pracy itd. to od razu powinienes dostac umowe, np. na okres probny. Jedyne na co sie mozesz powolac to kodeks pracy. To jest nielegalne.
Cytuj
AndrzejZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

57 minut temu
Po prostu szef daje mi zlecenie ale tak , Przychodzę do pracy na jedną godzinę oraz kończę o drugiej.

Co w takim razie mam zrobić ? Do kogo się udać? I czy szef aby mnie wtedy z miejsca nie zwolni?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2015 13:09
No wlasnie jest ryzyko, ze jak mu pomachasz kodeksem to moze Cie zwolic. Wtedy mozez isc do inspekcji pracy, ale to moze niewiele dac... Najlepiej porozmawiaj z szefem i zapytaj czy jest szansa na uop. Jesli powie, ze nie, powaznie sie zastanow. obecnie nie masz nawet ubepzieczenia.
Cytuj
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2015 12:39
Powiem tak.Dopóki pracownicy będą zgadzać się na takie działania ze strony pracodawców to dopoty oni będą tak się zachowywać. Jeśli zagrozisz szefowo to na bank Cię zwolni.
Jednocześnie jeśli nikt nie będzie protestował to on będzie tak bezkarnie sobie zatrudniał na umowę o dzieło każdego.

Twój wybór .Swoją drogą bardzo trudny. Nie wiem co bym zrobił.
Cytuj
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2015 13:02
Umowa o dzieło to umowa rezultatu, liczy się więc rezultat twojej pracy, a nie godziny w jakich pracujesz. Jeśli ci to przeszkadza, to możesz na przykład przychodzić w innych godzinach, a gdy skończysz pracę, to nie musisz czekać do konkretnej godziny. Szef nie powinien mieć z tym problemów, a jeśli ma, to zawsze możesz zasłonić się umową, w której powinno być określone dzieło, a nie godziny pracy. Ale oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie, o wiele lepiej jest spokojnie z szefem porozmawiać. Próbowałeś już takiej rozmowy? Faktem jest, że etat bardzo dużo pracodawcę kosztuje, więc są spore szanse, że zarobisz dużo mniej niż obecnie, bo odetnie ci od pensji składki na ubezpieczenia społeczne. Pytanie brzmi czy zgodziłbyś się na niższą pensję w zamian za etat? Wiele osób nie poszłoby na taki układ.
Cytuj
Odpowiedź