• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktura czy rachunek na życzenie klienta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Francuzik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 17:58
Witam. Prowadzę działalność gospodarczą wulkanizację i rozliczam się na książce przychodów i rozchodów. Nie przekroczyłem jeszcze dochodu 20.000tys, więc kasy też nie mam, vatowcem też nie jestem. Chciałem wystawić na prośbę klienta dokument dokonania sprzedaży. Proszę o info, czy mogę wystawić jeszcze rachunek czy musi to być faktura?
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 8:57
Jedno lub drugie, w zależności czego klient sobie życzy. Tj. może żądać faktury. Co więcej obecnie może jej żądać nawet po wcześniejszym otrzymaniu już rachunku. Od tego roku nie ma narażenia na sytuację, że wystawia się podwójny dokument sprzedaży.
Inna rzecz, że zakres danych wymaganych na fakturze w Pana przypadku jest już węższy niż dawniej, więc rachunek właściwie jest fakturą.
Cytuj
Gigant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:17
Na chwile obecna to każdy woła faktury, bez względu na to czy jest to osoba prywatna czy firma. I my jako osoby posiadające własną działalność gospodarczą bez mrugnięcia okiem powinniśmy wystawić taką fakture. Wiem że to trochę dziwne ale niestety takie mamy obecne prawo.
Cytuj
Franciszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 12:29
Sporo ludzi woła właśnie faktury bo wiele osób moze sobie sporo odliczyć jeśli cos jest zapisane na fakturze mimo tego że jest to osoba prywatna. A to ze teraz można wystawić i fakturę i rachunek to nie miałem pojęcia. Jak by do mnie ktoś talk teraz przyszedł to nie wiedziałbym że tak mogę.
Cytuj
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 13:45
Osoby prywatne mogą wystawiać faktury? Czy trzeba być vatowcem, żeby to robić. Prowadzę małą firmę i na razie wystawiam rachunki. Mój dochód jest na razie bardzo mały. Od kiedy można mieć kasę? Powiem szczerze, że otworzyłam firmę ale nie znam się za bardzo na przepisach.
Cytuj
62miko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 17:53
Ja zawsze proszę o fakturę. Nie ważne czy kupuję materiał budowlany czy telewizor. Bez faktury nie wychodzę ze sklepu. W końcu można się z tego rozliczyć. Rachunki moim zdaniem są bezwartościowe. Czasami zdarza mi się kupować u osób nie wystawiających faktur ale na ogół staram się unikać takich firm.
Cytuj
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 19:13
Znalazłem coś takiego
"Kobiety w ciąży do 27 tygodnia włącznie mogą podróżować bez zaświadczenia lekarskiego. Kobiety w ciąży miedzy 28 a 35 tygodniem włącznie powinny posiadać zaświadczenie wydane przez lekarza lub położną potwierdzające, że stan zaawansowania ciąży zezwala na odbycie podróży samolotem. Zaświadczenie musi być datowane nie wcześniej niż 5 dni przed datą wylotu. Kobiety w 36 tygodniu i po 36 tygodniu ciąży nie mogą odbywać podróży samolotem i dlatego każda podróż powrotna musi zakończyć sie przed 36 tygodniem ciąży."
Chyba już wszytko jasne. Ja sam nie pozwoliłbym swojej żonie na podróż samolotem po 30 tygodniu ciaży.
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 19:18
Chyba komuś tematy się pomyliły:)
Moim zdaniem możesz wystawiać i faktury i rachunki. Wszystko zależy od tego czego chce klient:) Ja osobiście wolę faktury ale tylko wtedy gdy kupuję coś dla firmy z czego mogę się rozliczyć. Podczas normalnych zakupów do domu nie proszę o faktury.
Cytuj
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 22:42
Ja też przy zakupie proszę o fakturę dzięki niej mogę odliczyć VAT , na wydatki domowe oczywiście wystarczy mi paragon.Tylko teraz już jest większy problem bo w PIT nie można na drugi rok odliczać materiałów związanych z remontem mieszkania ,trochę szkoda bo zawsze w domu robimy remonty.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 14:31
Francuzik napisał
Witam. Prowadzę działalność gospodarczą wulkanizację i rozliczam się na książce przychodów i rozchodów. Nie przekroczyłem jeszcze dochodu 20.000tys, więc kasy też nie mam, vatowcem też nie jestem. Chciałem wystawić na prośbę klienta dokument dokonania sprzedaży. Proszę o info, czy mogę wystawić jeszcze rachunek czy musi to być faktura?
Pamiętajmy, że przez zmiany od 1 stycznia 2014 mają na celu ujednolicenie kwestii wystawiania faktur, wszyscy przedsiębiorcy będą upoważnieni do wystawiania faktur, niezależnie od tej czy zwolnieni z VAT czy też nie.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź