• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Działalność wykonywana osobiście a działalność gospodarcza

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.4.2015 12:15
Tutaj o tym czym sie rożni działalność wykonywana osobiście a działalność gospodarcza, i o tym dlaczego ta druga może z wielu względów okazać się bardziej opłacalna.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

28.4.2015 12:24
No jak ktoś prowadzi działalność, tzn. ma założoną firmę to wiadomo, że się rozlicza jako działalność. Ta druga opcja dla umów cywilno-prawnych jest zarezerwowana.
Cytuj
emotwicka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2015 12:48
A jeśli na przykład chciałabym sprzedawać wykonane przez siebie rzeczy techniką decoupage ( od jakiegoś czasu się w to bawię i kilka osób już mi zasugerowało,że mogłabym spróbować na tym zarobić) to jak powinnam się rozliczać?

Obecnie mam zatrudnienie w firmie na etacie ale nie ma sensu zakładać działalności gospodarczej dla kilku sprzedanych flakonów. Jak odprowadzać podatek z zysków ?
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2015 8:43
Musisz miec dziłalanosc i odprowadzac podatki. CHyba ze to faktycznie małe sprawy, to nikt sie nie doczepi.
Cytuj
kotelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.5.2015 12:27
Mi zdarzało się sprzedawać na olx wykonaną przeze mnie biżuterię. Nie były to duże kwoty. Moze ok 100 zł miesięcznie tak więc nigdzie tego nie zgłaszałam. Zresztą znajoma księgowa mówiła mi aby nie zgłaszać tego do us bo wezmą Cię pod lupę. Tak więc tego nie zrobiłam.

Niestety ale prawo nie sprzyja takim niewielkim biznesom. Jeśli zarabiasz niewiele to i tak musisz płacić zus... tak więc pozostaje Ci to robić poza systemem podatkowym.
Cytuj
Odpowiedź