• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Urlop zagraniczny a podatek ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sabina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 17:46
Witam, mam pytanie odnośnie podatku za urlop który otrzymałam z Niemiec, mianowicie jestem zatrudniona w Polsce od średniej krajowej i czasami mój szef organizuje wyjazd do Niemczech.Ja sama mam umowe polską i polskie wynagrodzenie a dostałam niemiecki urlop, czy mam zapłacić od tych pieniędzy podatek?
Cytuj
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 8:50
Wydaje mi się że nie powinnaś płacić z tego powodu jakiegoś podatku bo i po co? Tylko wytłumacz mi dlaczego pracując w Polsce i mając polską umowę , dostałaś niemiecki urlop. Dla mnie to troche dziwne, może ktoś kto bardziej sie na tym zna mi to wytłumaczy.
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:08
Ja za bardzo nie znam sie za podatkach za urlop ale dla mnie tez wielkim zaskoczeniem jest to że dostałaś zagraniczny urlop. Jak długo byłaś na tym wyjeździe w Niemczech że otrzymałaś ich urlop pracując w Polsce? Według mnie powinnaś dostać normalny polski urlop.
Cytuj
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 12:15
Ale to za ten niemiecki urlop dostałaś jakieś pieniądze? Czym się różni niemiecki urlop od polskiego? I dlaczego niby miałabyś płacić podatek od urlopu? Jest w ogóle cos takiego? Bo ja pierwszy raz spotykam sie z czymś takim. Nigdy nie płaciłam podatku od urlopu, albo o tym w ogóle nie wiedziałam.
Cytuj
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 13:56
Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Też jestem ciekawa czym różni się polski urlop od niemieckiego i dlaczego miałabyś płacić podatek. Za polski urlop chyba się nie płaci prawda? Dziwna sytuacja. W ogóle dziwi mnie fakt, że pracując w PL, mając tu umowę dostałaś urlop z niemiec.
Cytuj
62miko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 18:01
Nie wiedziałem, że pracując dla Polskiej firmy można dostać niemiecki urlop. Ja byłem w pracy za granicą przez dwa miesiące (delegacja z Polski) i miałem normalny urlop. Jestem ciekaw czy mogłem się ubiegać o niemiecki i czym tak naprawdę różnią się te urlopy. Ktoś wie?
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 18:47
Ja znalazłem coś takiego
"Jeżeli pracownik świadczy pracę dla tego pracodawcy za zwyczaj w Polsce, to obowiązuje prawo polskie. W zakresie obowiązywania płac minimalnych, czasu pracy i płatnego urlopu obowiązują ponadto przepisy prawa niemieckiego. W przypadku sprzeczności z prawem polskim obowiązują zawsze przepisy korzystniejsze dla pracownika." Oznacza to, że Pani Sabinie należy się niemiecki urlop. Nie wiem tylko co z podatkiem.
Cytuj
Orzeszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:40
Ale od kiedy płaci sie podatek za urlop? No chyba ze jest to urlop płatny i masz za niego płacone tak jak w niemczech czyli w euro a nie w Polsce. Mozę idz do jakiejś księgowej ktora zna się na prawie polski i niemieckim i zapytaj jak w tej sytuacji wygląda odprowadzenie podatku.
Cytuj
Franciszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:09
O kurcze ale dziwna sytuacja. Podatek od urlopu chyba płaci sie jeśli otrzymałeś za niego pieniądze nie wykorzystałeś go siedząc w domu czy będąc na wakacjach. Przynajmniej tak mi sie wydaje. A chyba jak niemiecki urlop to chyba i niemiecki podatek.
Cytuj
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 18:39
Wiecie pierwszy raz słyszę ze płaci się jakiś podatek za urlop .Chyba tylko w takiej sytuacji jeżeli go nie wykorzystamy i dostaniemy sporą sumę pieniędzy ,ale na pewno chodzi tu o pieniądze z zagranicy .W mojej sytuacji często rezygnuje z urlopu , wole mieć za niego zapłacone i nigdy nie odprowadzałam jakiegoś podatku ,czy ja o czymś nie wiem ?
Cytuj
Odpowiedź