• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak obniżyć ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jarek80

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 9:47
Witam
Od prawie dwóch lat prowadzę działalność gospodarczą. Za kilka miesięcy skończą mi się wszystkie ulgi i będę musiał płacić normalne składki. A wiadomo że nie są niskie... Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość obniżenia składek. Oczywiście legalna. Ja myślę nad tym od dawna i jak na razie nic nie wymyśliłem. Będę wdzięczny za pomoc.
Cytuj
wiktor111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 12:20
Niestety nie pomogę Ci w tym temacie. Ja też mam firmę i na razie płacę niższe składki. Nigdy jednak nie zastanawiałem się jak można obniżyć składki po upływie dwóch lat. Wydaje mi się, że to nie możliwe i albo to zaakceptujesz albo będziesz zmuszony zamknąć działalność.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 15:18
Również nie mam pojęcia jak obniżyć ZUS po dwóch latach. Coś jednak czuję, że nie ma takiej możliwości. A chcesz ten ZUS obniżyć bo nie będzie cię stać na opłacanie składek czy po prostu szkoda ci kasy? Ja rozumiem, że w Polsce są wysokie opłaty za prowadzenie DG ale decydując się na nią wiedziałeś co cię czeka.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 19:52
To i tak że udało Ci się płacić niższe składki przez te dwa lata. tu an forum spotkałam się z kimś takim kto prowadził działalność i od początku opłacał wszystkie składki i całościowej cenie, nie korzystał w ogóle ze zniżek bo nie miał o nich zielonego pojęcia.Jak on to zrobił to nie wiem.
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 21:27
jak się nie mylę to składki ZUS sa niższe jak masz rentę albo emeryturę. Ale nie wiem czy to sie liczy jak w trakcie prowadzenie działalności dostaniesz rentę to składki nagle się obniżają. Ewentualnie przepisz działalność na kogoś z emeryturą. Innego sposobu raczej nie widzę
Cytuj
Manana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 23:05
Sposobem na nizsze składki jest rejestracja firmy za granica ale wtedy kasa idzie w budżet tamtego panstawa co nie zawsze jest legalne. Tak, czy inaczej legalna jest optymalizacja polegająca na fakcie dobrowolności składek społecznych przy zbiegu kilku tytułów do ubezpieczenia- czyli np. DG + etat, etat + zlecenie itd. przy zachowaniu oczywiście warunku minimalnej podstawy z odpowiedniego lub wybranego tytułu.
Cytuj
Tataraka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 9:23
No nie powiedziałabym czy rejestracja firmy za granica to dobry pomysł. A nie trzeba mieć obywatelstwa danego kraju żeby móc tam, zarejestrować jakąś działalność? Moze sie mylę ale wydaje mi sie że tak własnie jest. Dlatego też nie każdy mógłby w ten sposób skorzystać.
Cytuj
Eliza2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 11:48
chyba niekoniecznie trzeba mieć obywatelstwo danego kraju zeby zarejestrować tam działalność. Bo przecież jest teraz tyle firm ktore mają niby swoja siedzibę Głowna za granicą a tak naprawdę całość funkcjonuje w Polsce. Tylko pewnie mają problemy gdy państwo zauważy co tak naprawę wykombinowali.
Cytuj
charlotte

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 14:21
Nie sądzę by udało ci się obniżyć te składki w legalny sposób. Rejestracja firmy za granicą byłaby jakimś rozwiązaniem ale wydaje mi się, że gdyby ZUS cz US się dopatrzył to nie miałbyś za ciekawie. Przepisywanie firmy na osobę z emeryturą też może się nie sprawdzić.
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 18:12
Chyba nie masz wyjścia i będziesz musiał się pogodzić z tym, że nie obniżysz ZUS-u. Takie są polskie realia. Jeśli składki będą dla ciebie za wysokie po prostu zamknij firmę, po co się męczyć. Możesz też zainwestować w reklamę i dzięki temu zdobyć nowych klientów. Gdy podniesiesz swoje zarobki będzie cię stać na ZUS.
Cytuj
Odpowiedź