• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Księgowość w firmie - jaką wybrać ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:36
Wartę sprawdzenia, aczkolwiek zawsze spotykałem się z księgowością zewnętrzna.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2015 9:00
Ja tam jestem zdania, że jak firma jest ciut większa, to znaczy ma choć kilku pracowników to najlepiej jest zatrudnić księgową na etacie. Może nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale z pewnością najbezpieczniejsze.
Zresztą nie wiem czy słyszeliście, ale mówi się, że w firmie dwa najwyżej opłacane stanowiska to powinien być prawnik i księgowy. Księgowy po to, aby wszystko dobrze wyliczał, a prawnik po to, żeby to potem wybronił w sądzie.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.3.2015 11:22
Wiesz, jeśli dopiero zaczyna to będzie miał niespodziewanych kosztów aż na to wiec lepiej już nie dokładać etatów.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.3.2015 23:08
ja dopiero zaczynam prowadzić firmę i wiem kompletnie zero na temat księgowości, w zeszłym tygodniu oddałem księgowość do tego Tax Care, ktoś już pisał o nich tutaj, mam nadzieję, że to będzie dobra decyzja.
Cytuj
Marcin Romanowicz:)

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 12 razy

Wyślij wiadomość

1.4.2015 19:49
Ja od niecałych 2 lat prowadzę księgowość internetową samodzielnie. Generalnie mój stan wiedzy na te tematy też był niewielki, ale system jest po to by dbać żeby było ok. Kontrolę skarbową też przeżyłem więc chyba można zaufać :)

Nieco więcej na ten temat rozpisałem się tutaj http://filczynski.com/ksiegowosc-internetowa-czy-warto.html

Jeśli potrzebujesz natomiast samego wystawiania faktur, to dobrym pomysłem może być skorzystanie z jakiegoś darmowego CRMa, które oferuje taką funkcjonalność np. [url=Ja od niecałych 2 lat prowadzę księgowość internetową samodzielnie. Generalnie mój stan wiedzy na te tematy też był niewielki, ale system jest po to by dbać żeby było ok. Kontrolę skarbową też przeżyłem więc chyba można zaufać :)

Nieco więcej na ten temat rozpisałem się tutaj http://filczynski.com/ksiegowosc-internetowa-czy-warto.html

Jeśli potrzebujesz natomiast samego wystawiania faktur, to dobrym pomysłem może być skorzystanie z jakiegoś darmowego CRMa, które oferuje taką funkcjonalność np. https://crmcube.pl/
Wypowiedź została zmieniona przez: Marcin Romanowicz 1.4.2015 19:53
Cytuj
Pozdrawiam!
Filek

konkretny.pl
marek

Niezarejestrowani

9.4.2015 12:32
Gość napisał
ja dopiero zaczynam prowadzić firmę i wiem kompletnie zero na temat księgowości, w zeszłym tygodniu oddałem księgowość do tego Tax Care, ktoś już pisał o nich tutaj, mam nadzieję, że to będzie dobra decyzja.


mam tam papiery, przeniosłem rok temu i się sprawdzają. myślałem nad prowadzeniem sobie w programie samemu, no ale jak dowiedziałem się, że ponoszą pełną odpowiedzialność za ewentualne jakieś tam błędy, to uznałem, że to o wiele lepsza opcja.
Cytuj
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 9:58
filczynski napisał
Ja od niecałych 2 lat prowadzę księgowość internetową samodzielnie. Generalnie mój stan wiedzy na te tematy też był niewielki, ale system jest po to by dbać żeby było ok. Kontrolę skarbową też przeżyłem więc chyba można zaufać :)


A mogę zapytać jakiego programu pan używa? Sam niedawno zapisałem się do szkoły policealnej na kierunku technik rachunkowości, żeby właśnie samemu nauczyć się to ogarniać. I jestem pewien, że bez pewnej wiedzy na starcie, gdybym tak od razu usiadł do programu, to niewiele bym zrobił. Obecnie też nie wszystko jeszcze umiem. Uczymy się księgować na Rewizorze i to nie jest tak, że program prowadzi za rączkę, ale naprawdę trzeba myśleć, co się pisze, bo niektórych błędów nie wybacza.
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.4.2015 20:41
Zależy jaką kto ma firmę. Jak są dwie faktury w miesiącu, to pewnie, że łatwo to samemu ogarnąć. Problem pojawia się przy większej ilości rozliczeń, które trzeba prawidłowo poksięgować. Dlatego nie ma się co tu kłócić, bo każdy ma inną sytuację i inne rozwiązanie będzie dla niego optymalne.
Cytuj
anna_panna

Niezarejestrowani

14.4.2015 10:10
carlos napisał
Zależy jaką kto ma firmę. Jak są dwie faktury w miesiącu, to pewnie, że łatwo to samemu ogarnąć. Problem pojawia się przy większej ilości rozliczeń, które trzeba prawidłowo poksięgować. Dlatego nie ma się co tu kłócić, bo każdy ma inną sytuację i inne rozwiązanie będzie dla niego optymalne.


to prawda w małych firmach pokusiłabym się o samodzielną księgowość w systemach zewnętrznych, bo programów jest od groma - papieerów nie ma zbyt dużo, więc samemu spokojnie można sobie poradzić czy to w ifirmie, któr jest najstarsza na rynku, czy wfirmie (chyba największa), ale przy większej firmie, gdzie księgowość nie jest już taka prosta pomyślałabym o biurze albo własnej księgowej w zależności od możliwości finansowych
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 10:58
Samodzielna albo zewnętrzna, jak pisałem wcześniej w pierwszych krokach z nową firmą lepiej się nie ładuj w dodatkowe etaty.
Cytuj
Odpowiedź