• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

leasing czy na kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 11:28
Finansując auto firmowe wybierają Państwo kredyt czy leasing? Tutaj kilka słów od nas na ten temat.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.2.2015 12:15
Jasne, ze leasing. Łatwiejsza procedura, mozna wrzucić w koszty, a jako koszt liczona jest cała rata leasingowa. Nie ma nawet dyskusji :)
Cytuj
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 8:58
Zdecydowanie leasing. Przynosi bardzo dobre korzyści podatkowe ponieawż obecnie można wrzucić sobie raty w koszta oraz odpisać połowę Vat ( jeszcze jakiś czas temu był to cały vat jeśli samochód miał być używany wyłącznie do celów firmowych).
Warto jest porównać sobie oferty firm leasingowych oraz banków. Jakiś czas temu jeszcze bardzo dobrą promocję na leasing opli miał Idea Bank.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 10:24
a jak ktoś nie jest płatnikiem VAT?

jeżeli leasing to który? ostatnio musiałem dokonać takiego wyboru i jak policzyłem wszystkie koszty to wyszło, że leasing wcale nie jest taki korzystny...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 11:10
Robert Sierant napisał
a jak ktoś nie jest płatnikiem VAT?

jeżeli leasing to który? ostatnio musiałem dokonać takiego wyboru i jak policzyłem wszystkie koszty to wyszło, że leasing wcale nie jest taki korzystny...

Z tym akurat się zgadzam. Leasing jest korzystny dla płatników vat. Jest bardzo wiele tematów, które porównują kredyt oraz leasing. Każdy przypadek warto jest dokładnie przestudiować pod względem kosztów.
Dodam,że w razie niepowodzenia windykacja samochodu w leasingu jest wprost banalna. W przypadku kredytu nie jest już tak prosto.
Cytuj
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.2.2015 12:31
W założeniu nie vatowiec nie jest w stanie odpisać sobie vatu. Można odliczyć sobie od dochodu samochód w leasing ale jedynie od ogólnego dochodu. .Nie wiem natomiast jak jest z opłacalnością kredytu. Czy raty kredytu za samochód również można wliczyć w koszta takiej firmy?
Wypowiedź została zmieniona przez: winka 16.2.2015 12:32
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 9:38
Tylko odsetki
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 10:53
ale auto jest własnością kredytobiorcy i oczywiście może je sobie amortyzować + oczywiście odsetki od kredytu

ps
przy kredycie można samodzielnie wybrać TU, przy leasingu polisa była narzucona, a jak ktoś jednak chciał mieć własną to naliczali opłatę (200 zł) za "administrowanie" MOJĄ przecież polisą...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 10:58
Jeśli można odliczyć sobie jedynie odsetki to czy w ogólnym rozrachunku nie opłaca się jednak leasing?
Czy w takim przypadku zysk nie będzie większy?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.2.2015 14:26
jeżeli odliczasz całą ratę leasingową tzn. że to auto jest własnością leasingodawcy (właściciel w dowodzie rejestracyjnym) czyli nie jest to Twój ŚT i nie możesz go amortyzować (koszty)

coś za coś
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź